Haber Okullar ne zaman açılacak? 2023-2024 eğitim öğretim yılı için geri sayım

Okullar ne zaman açılacak? 2023-2024 eğitim öğretim yılı için geri sayım

Okulların ne zaman açılacağı, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir zaman kala binlerce öğrencinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni yılın çalışma takvimiyle birlikte okulların açılacağı tarih belli oldu. Peki, okullar ne zaman açılacak?

2023-2024 eğitim öğretim yılı için geri sayım başladı. Bu yıl ilk kez okula başlayacak olan öğrenciler ve velileri, okulların ne zaman, ayın kaçında başlayacağını merak ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi sonrasında okulların açılacağı tarih belli oldu. Buna göre; Okullar 11 Eylül tarihinde açılacak ve yeni eğitim öğretim yılı başlayacak. 2023-24 MEB EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni paylaştı. Buna göre, ilk ders zili 11 Eylül'de çalacak.
pTEO22P9DkmQhWGQQQoUtg.jpg
ARA TATİL TARİHLERİ Takvime göre, ilk ara tatil 13-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline çıkacak. 5 Şubat'ta ikinci dönem başlayacak. Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatilin tarihi ise 8 ile 12 Nisan arası olarak belirlendi. Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran'da tamamlanacak.

Üst Alt