Haber ÖSYM duyurdu: 2023-YÖKDİL/2 başvuruları başladı (YÖKDİL başvuru kılavuzu)

ÖSYM duyurdu: 2023-YÖKDİL/2 başvuruları başladı (YÖKDİL başvuru kılavuzu)

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) başvuruları başladı. ÖSYM takvimiyle YÖKDİL başvuru tarihleri paylaşılmıştı. YÖKDİL'e başvurular, 11-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak.

2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2023-YÖKDİL/2), 27 Ağustos 2023 tarihinde uygulanacak. Adaylar, başvurularını 11 Temmuz 2023 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabilecek.
vbM-naDn1EyG4o5OoE_VhA.jpg

BAŞVURU DUYURUSU

ÖSYM'den yapılan açıklamada; "2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2023-YÖKDİL/2), 27 Ağustos 2023 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 11-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını 11 Temmuz 2023 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabilecektir. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2023-YÖKDİL/2 Kılavuzu’nda yer almaktadır. Adaylar Kılavuz’a aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Sınava başvuracak adayların Kılavuz’u dikkatle incelemeleri gerekmektedir." denildi.

hXCadxdCFk6nhUieBUtUmg.jpg
KILAVUZ PAYLAŞILDI Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2023-YÖKDİL/2 Kılavuzu'nda yer alacak Adaylar Kılavuz'a aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Sınava başvuracak adayların Kılavuz'u dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Üst Alt