Haber Özgür Özel: CHP ülke içi siyasette ana muhalefet, yurt dışında Türkiye'nin partisidir

Özgür Özel: CHP ülke içi siyasette ana muhalefet, yurt dışında Türkiye'nin partisidir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İran-İsrail gerilimine ilişkin konuştu. Özel, "Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır. Bizim ve müttefiklerimizin haklarının korunması noktasında CHP ülke içi siyasette şimdilik ana muhalefet partisidir ancak yurt dışında Türkiye'nin partisidir." ifadesini kullandı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası Meclis yeniden hareketlendi. İlk grup toplantıları bugün itibarıyla başladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Adıyaman, Afyonkarahisar, Kastamonu ve Kırıkkale ittifaklarının kurucuları ve belediye başkanlarına selam olsun. Bir de birini yolladık gitti çalıştı 18 olan oyu 38 yaptı 5 parti yüzde 20 oy aldığımız seçimden 10 ay sonra Türkiye'nin gözlerini yaşarttı Özal'ı sevenlerden de oy aldı Malatya ittifakını kurdu Malatya'nın evladı Veli Ağbaba'ya teşekkür ediyorum. CHP'nin kalelerine ve değişimin Türkiye siyasetine etkisinin en iyi sahiplenilmesi gereken 8 kadın belediye başkanını 30 belediyeden 28'ini seçen partinin sancak gemisi İzmir'e selamlar yolluyorum. Önümüzdeki kapının kilidini açan cumhuriyetin temel aldığı anahtarla kadınlara gençlere güvenerek ve bilimi aklı ön plana alarak ortaya koyduğumuz süreç milletimizden takdir, destek görmüştür. CHP olarak bize oy veren hiç kimseyi pişman etmeyeceğimize buradan söz veriyoruz.

İRAN-İSRAİL GERİLİMİ

Tarafların gerginliği artıracak açıklamalardan eylemlerden uzak durmaları çağrısını yineliyorum. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır. Yarın grubumuzdan 6 arkadaşımızın görevli olduğu Avrupa Karma Parlamento Meclisi'nde konuşma yapacağım. Konuşmamın özünde Filistin ve İsrail'in mezalimi olacak. Dün Filistin'de olacaktım ancak hafta sonu yaşanan saldırılardan sonra hava sahalarının uçuşa kapatılması ziyareti ertelememize sebep verdi. Bize düşen Filistin davasına sahip çıkmaktır. Etkili dış temaslar doğru dış politika bizim ve müttefiklerimizin haklarının korunması noktasında CHP ülke içi siyasette şimdilik ana muhalefet partisidir ancak yurt dışında Türkiye'nin partisidir bunu gherkes böyle bilsin."
 
Üst Alt