Haber Pekin’de kar yağışı: Seferler durdu, okullar kapatıldı

Pekin’de kar yağışı: Seferler durdu, okullar kapatıldı

Çin’in başkenti Pekin’de etkili olan kar yağışı nedeniyle tren seferleri askıya alındı, okullar kapatılarak uzaktan eğitime geçildi. Ülkedeki toplam kar yağışının son 10 yılın en yüksek seviyesine çıkacağı tahmin ediliyor.

CZLGoi_f2kKvpzK8httTmw.jpg

Çin’in kuzeyini etkisi altına alan soğuk hava dalgası hayatı olumsuz etkiledi. Bu hafta ikinci kez batıdan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına giren başkent Pekin’deki ilk ve orta okullar ile kreşler uzaktan eğitime geçti.
ePqNInWtS0mSJBn2oixzkg.jpg

Pekin Meteoroloji Gözlemevi’nden yapılan açıklamada, kentte cumartesi gününe kadar yoğun kar yağışı görülmesinin beklendiği belirtildi. Kentte soğuk hava için mavi alarm, tipi için ise turuncu alarm verildi. Yetkililer araçlarıyla yola çıkacak sürücülerden tedbirli olmalarını istedi.
MSMpP9gsgUK2dq29rE9tfw.jpg

Yaklaşık 22 milyon nüfusa sahip Pekin’de özel şirketlere de çalışanlarına esnek çalışma koşulları ve saatleri sunma tavsiyesinde bulunuldu.
1Cv-xxmUwU60sp0vRXudow.jpg

Pekin’in batı ve kuzey kesimindeki dağlık bölgelerde yer alan turistik alanlar ziyarete kapatıldı. Kar yağışı, başkentten ülkenin farklı noktalarına yapılan tren seferlerinin de aksamasına neden oldu. Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’ndaki uçuşların ise normal şekilde sürdüğü kaydedildi.
26kQsIDVCkGkgFJ18YN2rg.jpg

Acil durumlara müdahale edilmesi ve trafiğin aksamaması için 6 binin üzerinde personelin görevlendirildiği Pekin’de sıcaklıkların önümüzdeki hafta sonu eksi 18 dereceye kadar düşebileceği bildirildi.
TI0XmecRdUCg62cGOIiKDw.jpg

Öte yandan, soğuk hava dalgasının etkisiyle Çin’in orta ve doğu kesimlerinde de sıcaklıkların 14 dereceden fazla düşeceği tahmin ediliyor.
gtoprq-eYUe-1uhK37A5ig.jpg

Ülkedeki toplam kar yağışının son 10 yılın en yüksek seviyesine çıkacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji birimleri yerel yönetimlerden yağışlara karşı tedbir almalarını istedi.
7js8QohiSEK0GhD013nyOA.jpg

ZIRNAz9evka0rBg_rA5OhQ.jpg

yTda5gSfPU2Gh8PpUQKTxw.jpg

cQjqCxy_mkG4dB8duclEWw.jpg

KiWQA5eo20GIKHA8Cc1kNA.jpg


 
Üst Alt