Haber TBMM işçi alımı kura sonuçları açıklandı: Kura sonucu nasıl öğrenilir? (Asıl ve yedek isim listesi)

TBMM işçi alımı kura sonuçları açıklandı: Kura sonucu nasıl öğrenilir? (Asıl ve yedek isim listesi)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), çeşitli pozisyonlarda istihdam etmek üzere toplam 250 personel alımı yapacağını duyurmuş, kura sürecinin ayrıntılarını paylaşmıştı. TBMM işçi alımı kura çekimi 12 Kasım 2023 tarihinde tamamlandı. Peki, TBMM işçi alımı kura sonucu nasıl öğrenilir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), çeşitli pozisyonlarda istihdam etmek üzere toplam 250 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru sürecinin tamamlanması ardından gözler kura tarihine çevrildi.
N9ZkF7N4V0WsxoqeHZBSJg.jpg
TBMM işçi alımı kurasının tamamlandığını duyurdu. TBMM.gov.tr'den yapılan açıklamada; "Başvuruda bulunan adaylar için noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi
adresinden canlı olarak yayınlanmıştır." denildi.
mf-XEnCew0S2PkpGpYShiA.jpg
Noter huzurunda gerçekleştirilecen kura çekimi sonunda istihdam edilecek kadro ve unvan sayısı kadar asıl aday ve her bir kadro veya unvan sayısının 4 katı yedek aday belirlendi. İTİRAZ SÜRECİ NASIL OLACAK? Adaylar itirazlarını, yapılacak tebligatlardan itibaren beş iş günü içinde gerekçelerini belirtmek suretiyle TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığına yazılı olarak şahsen veya posta yoluyla yapabilirler. Usulüne uygun yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.
 
Üst Alt