Haber Tehlikeli okul yolunda korkulan oldu, İzmir’de veliler yolu trafiğe kapattı

Tehlikeli okul yolunda korkulan oldu, İzmir’de veliler yolu trafiğe kapattı

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde veliler ve okul yönetimi tarafından defalarca dilekçe yazılmasına rağmen önlem alınmayan yolda, bir aracın çarptığı lise öğrencisi ağır yaralandı. Olay üzerine veliler, eylem düzenledi. Yolu kısa süreliğine trafiğe kapatan veliler, yola üst geçit yapılmasını ya da trafik ışığı yerleştirilmesini istedi.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde, Seferihsar yolu üzerinde bulunan bir lisenin önünden geçen yolda önlem alınmaması velileri isyan ettirdi. Son olarak 11’inci sınıf öğrencisi bir erkek çocuğu, karşıdan karşıya geçmek istediği sırada kendisine bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. 16 yaşındaki genç, hastanede yaşam savaşı verirken, soruna çözüm bulamayan veliler ellerinde pankartlarla caddeye indi. Yolu kısa süreliğine trafiğe kapatan okul velileri, çocukların karşıya geçebilmesi için yolda etten duvar ördü.
UkubC7crPU6HqOWv5SQr7Q.jpg
Hem bölgedeki okul yönetimlerinin hem de velilerin senelerdir savaş verdiğini belirten aile birliği üyesi Betül Tan, CİMER ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne çok sayıda dilekçe yazdıklarını ancak olumlu cevap alamadıklarını dile getirdi. “Toplantılar yaptık, öneriler sunduk. ‘Işık yapılabilir, üst geçit yapılabilir, hiç olmazsa okul giriş çıkış saatlerinde kontrollü geçiş için görevlendirme yapılabilir’ dedik. Ama maalesef çabalarımız sonuçsuz kaldı ve korkulan oldu.” diyen Tan, “Okul çıkışında karşıya geçmek isteyen bir öğrenciye araç çarptı ve öğrencimiz şu anda yoğun bakımda, durumu kritik. Yolla ilgili tüm çabalarımız sonuçsuz kalınca velilerle toplanıp bir protesto yapmaya karar verdik. Burada çok sayıda okul, çok sayıda öğrenci var. Her bir veli, her geçen gün daha çok artan korku ve endişeyle yaşıyor.” şeklinde konuştu.
 

Benzer konular

Üst Alt