Haber Tesla'nın robotu insanların yerini alacak

Tesla'nın robotu insanların yerini alacak

Tesla, insansı robotu Optimus'un gelişim sürecinde kaydettiği aşamaları gösteren bir video yayınladı. Şirket, Optimus'un güvenli olmayan işleri yapmak için gelecekte insanların yerini alabileceğini kaydetti.

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, insansı robot prototipinde yaptığı iyileştirmeleri gösteren bir video yayınladı. Optimus bot olarak adlandırılan insan taklidi makine, Tesla'nın yapay zeka geliştirme girişiminin bir parçası ve temel görevleri yerine getirmek için eğitiliyor.

OPTIMUS'UN AĞIRLIĞI AZALDI Son gösteride Tesla, Optimus'un ağırlığını 10 kg azalttığını ve robotun "tüm parmaklarda dokunsal algılama" olarak tanımladığı bir yumurtayı hassas bir şekilde alıp tuttuğunu gösteriyor.

Son videoda ayrıca botun, yakınına Cybertrucks park edilmiş bir Tesla tesisinde yürüdüğü ve bir spor salonunda squat yaptığı görülüyor.

GÜVENLİ OLMAYAN İŞLERDE İNSANLARIN YERİNİ ALACAK Tesla, web sitesinde Optimus'un amacının güvenli olmayan işlerde yerine getirilmesinde insanların yerini almak olduğunu söylüyor.

Eylül ayında yayınlanan bir videoda Optimus'un birbirinden farklı yapı taşlarını renklerine göre sıralardığı gösterilmişti.

Tesla'nın yapay zekalı insansı robotu Optimus'un henüz geliştirme aşamasında olduğu belirtildi.

 
Üst Alt