Haber The Day Before neden kapandı, nasıl iade edilir?

The Day Before neden kapandı, nasıl iade edilir?

Geçtiğimiz günlerde Steam'de çıkış yapan The Day Before, finansal olarak başarısız olduğu için kapandı. Oyunu satın alan kullanıcılar para iadesi alıp alamayacaklarını merak ediyorlardı. Peki The Day Before neden kapandı? Steam'de iade talebi nasıl oluşturulur? İşte ayrıntılar...

The Day Before, yaşanan gecikmelerin ardından 7 Aralık tarihinde Steam'de piyasaya sürüldü.

Ancak hataları, özgünlük eksikliği ve reklamı yapıldığı gibi bir MMO (devasa çok oyunculu çevrimiçi) deneyimi sunamadığı için yaygın olarak eleştirilen, çok heyecanlı bir zombi nişancı oyunuydu.

FİNANSAL OLARAK BAŞARISIZ OLDUĞU İÇİN KAPANDI

200.000'den fazla kopya satmış olmasına rağmen oyunun geliştirici şirketi Fntastic, finansal olarak başarısız olduğu için kapatıldığını açıkladı ve oyun Steam üzerinde satıştan kaldırıldı.

Fntastic'ten yapılan açıklamada "Elimizden gelen her şeyi yaptık ama ne yazık ki kapasitemizi yanlış hesapladık." ifadeleri yer aldı.

Ayrıca şirket The Day Before oyununun tüm fragmanlarını YouTube kanalından da kaldırdı.

Oyuncular Steam üzerinden satın aldıkları The Day Before oyununu nasıl iade edeceklerini merak ediyorlardı.

Steam'in politikaları gereğince bir oyunu iki saatten az bir süre oynamış olan kullanıcılara iade talepleri için iki haftalık bir süre tanıyor.

Öte yandan çok alışılageldik bir durum olmaması nedeniyle Steam'in The Day Before oyuncularına iki saatten fazla oynamış olsalar bile geri ödeme taleplerini kabul edeceği belirtildi.

STEAM'DE İADE TALEBİ NASIL OLUŞTURULUR?

Steam Yardım'a gidin, "Satın Almalar "a gidin ve The Day Before'a tıklayın.

Ardından "Bu ürünle ilgili ne sorun yaşıyorsunuz?" bölümünden uygun gördüğünüz nedeni seçin (bu durumda muhtemelen "Oynanış veya teknik sorun") ve iade talebinize devam ederek paranızı talep edebilirsiniz.

 
Üst Alt