Windows 10’da alışkanlık değiştiren yeni kısayol!

  • Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 610
baglam-uygulamasi.jpg

Microsoft Edge, kopyala yapıştır kısayolu için yenilenmek üzere. Yeni Windows 10 güncellemesi önemli bir alışkanlığı değiştirecek.


Windows 10 kullanıcılarından bazılarının pek tercih etmediği Microsoft Edge, kopyala yapıştır kısayolu adına yeni bir dönemin başlamasına önayak olacak. Microsoft, kısa bir süre evvel yayımladığı güvenlik güncellemesi ile birçok kişinin bilgisayarını çökertmişti.
Bu olay yüzünden kendisine ağır tepkiler gösterilen 45 yıllık yazılım firması, amiral gemisi olarak tanımladığı dijital tarayıcısına odaklandı. Yeni bağlantı formatı, bunca yıldan sonra eski köye yeni adet getiren kısayol olarak adlandırılabilir.

Microsoft Edge kopyala yapıştır kısayolu için yenilenmek üzere

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu güncelleme, yeni bağlantı formatı aracılığıyla Edge’in adres çubuğundan kopyalanan bağlantı adresinin ilgili yere bir bağlantı olarak mı yoksa bir düz metin olarak mı yapıştırılacağını seçtirtecek.
Bir bağlantı adresinin basit bir şekilde yapıştırılabilmesi için Ctrl + V kısayolu kullanılıyor. Eğer ilgili adresi düz bir metin olarak yapıştırmak isterseniz artık Ctrl + Shift + V kısayolunu kullanacaksınız. Bu kısayol kaldırılabiliyor.
kisayol.jpg
Microsoft, şu anda yalnızca Edge’in adres çubuğundan kopyalanan bağlantı adresleri ile uyumlu bir şekilde çalışan bu özelliği sayfa içi bağlantılar için de kullanılabilmesini sağlamak adına kolları sıvadı. Merkezi ABD’de olan yazılım firması, kullanıcıların kopyalama ve yapıştırma işlemleri konusunda ne düşündüğünü araştırmak istediğini açıkladı.

Microsoft, kullanıcıların bağlantı adreslerini kopyalayıp yapıştırdıktan sonra ne yaptığını ve hangi sıkıntılar ile boğuştuğunu anlamaya çalıştığını belirtti. Siz de bu özelliği denemek istiyorsanız Microsoft Edge Canary sürümünü indirmek için “ “ tıklayabilirsiniz.

Sizce yeni Windows 10 güncellemesi kopyala yapıştır kısayolu konusunda kullanıcılara gerçekten yararlı bir işlevsel özellik sağlayacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
 
Etiketler
kısa yol windows 10 yeni özellik
Üst Alt