TWRP Xiaomi MiX 4 - Android 11 TWRP - Nasıl Kurulur? | indir

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 377

CaN

admin
Tepkime
4,349

20230531_104545.png

Xiaomi MiX 4 - Android 11 TWRP - Nasıl Kurulur? | indir

:xxxguvenlik: TWRP Nasıl Yüklenir?

● Öncelikle aşağıdaki bağlantı ve dosyalarda indirmeniz gereken dosyaları ve cihazınıza uygun TWRP dosyasını indirin ve ADB klasörünüze kopyalayın.
● Telefonunuzu kapatın. Ses Kısma ve Güç tuşlarına beraberce basarak telefonunuzu fastboot modunda başlatın.

● ADB klasörü içerisinde “shift” tuşuna basılı tutarak mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç seçeneğini seçin.
● Aşağıda yazılı olan kodlar ile cihazınıza TWRP yüklemesini yapın.

:xxxönemli: TWRP Kurtarmanın Avantajı

TWRP (Team Win Recovery Project) açık kaynaklı bir topluluk geliştirme projesidir. TWRP ile cihazınıza root erişimi verebilir, çeşitli custom romlar ve mod dosyaları yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda TWRP içinde EFS, Nandroid, Full Backup gibi yedekleri alabilir daha sonra geri yükleyebilirsiniz. TWRP kullanılarak cihazınızın birçok problemini de çözebilirsiniz. Kullanımı kolay olduğu kadarda bazen problem ve sıkıntı çıkarabilir. Kullanımını ve işlem adımlarını bilmediğiniz kısımlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan işlem yapmayınız.

:xxxnasilyplr: Xiaomi Cihazınızın Bootloader Kilidini Açma Yöntemi

Not: Önyükleyicinin kilidini zaten açtıysanız, bu adımları atlayın.

● Adım 1: Xiaomi telefonunuza kayıtlı Mi hesabınız ile oturum açın. Eğer bir hesabınız yoksa öncelikle yeni bir mi hesabı oluşturun. Ardından, kilit açma işlemi sonrası akıllı telefondaki tüm veriler sileceğinden dolayı, telefonunuzun tam yedeğini aldığınızdan emin olun.

Not: Mi hesabı şifreniz çok önemlidir. Daha sonra yaşayacağınız sorunlarda telefonunuzun kilitlenmemesi için şifrenizi güvenli bir yere not ediniz.

● Adım 2: Aşağıdaki bağlantıdan MiUnlock aracını PC’nize indirin. Mi Unlock yazılımını başlatın ve Mi Hesabınız/kimliğinizle oturum açın.
DİKKAT : Telefonunuzda açtığınız oturum ile aynı hesabı açın.

Not: Mi unlock aracında şimdi oturum açmanızı öneriyoruz. Çünkü doğrulama için telefonunuza bir kod gelecek, isterseniz bu işlemi 8. Adım başlamadan öncede yapabilirsiniz.

● Adım 3: Ayarlar > Mi Hesabı > Mi Bulut’a gidin ve ardından Senkronizasyon’ ve ‘Cihaz Bul’u etkinleştirin. Tüm Uygulama verilerini en az bir kez senkronize etmenizi öneririz. İlk oturum açma işleminde bu adımı otomatik olarak yapmış oluyorsunuz. Eğer yaptıysanız bu adımı atlamakta özgürsünüz.

● Adım 4: Bootloader kilidini hızlı bir şekilde açmanız için hesabınızın ile en az 7 gün yeni cihazınızda oturum açılmış ve 7.Adımındaki Mi hesabı bağla işleminin yapılmış olması gerekmektedir. Mi Hesabına giriş yapın ve en az 7 gün bekleyin. Zaten en az 7 gündür giriş yaptıysanız, bu adımı atlamakta özgürsünüz.

● Adım 5: Şimdi, geliştirici seçeneklerini etkinleştirin, Ayarlar > Telefon Hakkında > bölümüne gidin ve ‘Artık geliştiricisiniz’ yazana kadar MIUI sürümüne en az 7-8 kez dokunun.

● Adım 6:
Şimdi, Geliştirici seçeneklere gidelim Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri’ne gidin. Geliştirici seçenekleri arayüzünde OEM kilit açma ve USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin .

● Adım 7: Mi Kilit Açma Durumunu bulun (Geliştirici seçeneklerinde) ve ardından Mi Hesabını bağlayın. Bu işlemi Wi-fi ile yapamazsınız. Mi hesabını bağladığını numaranızın hücresel verisi ile bu işlemi yapınız. Şimdi, Xiaomi telefonunuzu Fastboot modunda başlatın. Ses Kısma + Güç düğmesini bir arada basılı tutun ve ekranda Mi Bunny robot görüntüsü göründüğünde yada Fastboot yazısını gördüğünüzde tüm düğmeleri birlikte bırakın.

● Adım 8: Şimdi bilgisayarınız aktif internet bağlantısına bağlı olduğundan emin olun. Mi Unlock Tool’u açın ve ardından Xiaomi telefonunuzu USB aracılığı ile bilgisayara bağlayın. Cihazınızı bağladığınızda uygulama telefonu algılar, ardından ‘Şimdi Kilidi Aç (Unlock Now)’ düğmesine tıklamanız yeterlidir. Çok kısa sürede işleminiz tamamlanacaktır.

Not: Bu adım %99‘da takılı kalırsa size üst bölümde bir süre vermiş olabilir. Adım 4’te anlattığımız gibi bekleme süreniz dolmamış olabilir ve size kalan süre hakkında bilgi verir.

:xxxdow: Xiaomi Telefonlara TWRP Yükleme Adımları

● Adım 1: Öncelikle Minimal ADB and Fastboot aracını indirerek bilgisayarımıza yükleyelim.

● Adım 2: Sürücülerin bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olun. Ardından, bir sonraki adıma geçin. Eğer Mi flash yada Mi Unlock tools bilgisayarınızda kurulu ise zaten sürücüleriniz otomatik yüklenmiştir.

Not: Geliştirici Ayarları ve USB Hata Ayıklama ayarları, Bootloader açma bölümünde önerildiği gibi cihazınızda zaten etkinleştirilmişse, Adım 3 ve Adım 4’ü atlayın ve doğrudan Adım 5’i izleyin.

● Adım 3: Şimdi, geliştirici seçeneklerini etkinleştirin, Ayarlar > Telefon Hakkında > bölümüne gidin ve ‘Artık geliştiricisiniz’ yazana kadar MIUI sürümüne en az 7-8 kez dokunun.

● Adım 4: Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri
’ne Gidin . Aşağı doğru kaydırın ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin.

● Adım 5: Şimdi, bilgisayarımıza yüklediğimiz Minimal Adb and Fastboot aracını açın. Telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Cihazı fastboot moda sokmak için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz yada ses kısma + güç tuşuna basılı tutarak fastboot moda girebilirsiniz.

Not: Cihazınızı PC bağladığınızda yada aşağıdaki kodu yazdığınızda ekran bir uyarı çıkacaktır. Bu cihaza güven seçeneği işaretleyip uyarıyı onaylayınız.

Kod:
adb reboot bootloader

● Adım 6: Cihazınız fastboot moduna girmiş olmalıdır. Şimdi sitemizden indirmiş olduğunuz TWRP.img dosyasını C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot klasöre kopyalayın. Dosyayı ‘twrp.img’ olarak yeniden adlandırın ve ardından şu komutu girin:

Kod:
fastboot flash recovery twrp.img

ve ardından bu komutu çalıştırın, şunu yazın:

Kod:
fastboot reboot

● Adım 7: Bu adım isteğe bağlıdır, Flash stok vbmeta komutuyla:

Kod:
fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

Vbmeta Nedir?
Android Onaylı Önyükleme : Android 8.0 ve sonraki sürümleri, Android Verified Boot (AVB) veya Verified Boot 2.0 olarak adlandırılan bir Verified Boot referans Doğrulanmış Önyüklemeyi kullandı. Bu nedenle, bazı görevler için vbmeta.img’ye ihtiyacınız vardır (çoğunlukla doğrulanmış önyüklemeyi devre dışı bırakmak için). Bazı durumlarda, Doğrulanmış Önyükleme açıksa TWRP yüklenmez.

● Adım 8: Yükleme sonrası cihazınızı direk olarak TWRP ile açmak için boot komutunu kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken:

Kod:
fastboot boot twrp.img

komutunu yazmaktır.

Unutmayın 7. Adım (Önemli) : Bazı aygıtlar, ilk önyükleme sırasında özel kurtarmayı otomatik olarak değiştirmeyebilir. Cihazınızı kurtarma moduna girmek için Google’da tuş kombinasyonlarını arayabilirsiniz. ‘fastboot restart’ komutunu çalıştırdıktan sonra, cihazı TWRP Moduna girmek için uygun tuş kombinasyonunu basılı tutun. Cihaz TWRP moduna geçtiğinde, TWRP’yi Stok Kurtarma ile değiştirme şansını önlemek için TWRP otomatik olarak stok ROM’u yamalayacaktır.

Genel olarak TWRP girilmesi için kullanılan kısayolu ses açma tuşu + güç tuşuna basılması ile gerçekleşir.

:xxxdow: indirmeniz Gereken Dosyalar :

• Cihazınızın Bootloader kilidi açılmış olmalı.
  • Xiaomi Cihazınızın USB Sürücüleri PC’de kurulu olması lazım. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
  • (Qualcomm Drivers yada MTK Driver Auto Installer USB Sürücülerini indirin.)
  • Minimal Adb Driver kurulu olmalıdır. Bunun için buradan İNDİR
  • Aşağıdan, Cihazınızda uygun TWRP Recovery indirin.
  • Android 11 sürümleri için uyumludur.

Ekli dosyalar

• twrp-3.6.2_11-0-odin-TeamWin.zip
    42.7 MB · Görüntüleme: 10
Etiketler
xiaomi mix 4 android 11 twrp xiaomi mix 4 android 11 twrp dosyası indir xiaomi mix 4 android 11 twrp yükleme
Üst Alt