Haber Yarıyıl tatili (15 tatil) uzatıldı mı, okullar ne zaman açılacak? MEB'ten açıklama

Yarıyıl tatili (15 tatil) uzatıldı mı, okullar ne zaman açılacak? MEB'ten açıklama

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) takvimi doğrultusunda 3 Ocak'ta başlayan 15 tatil süreci 5 Şubat'ta sona erecekti. Ancak deprem ve kötü hava koşulları nedeniyle okulların durumu merak konusuydu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer alınan kararı paylaştı. Peki, yarıyıl tatili (15 tatil) uzatıldı mı, okullar ne zaman açılacak?

jRqQtEg4ykq9pu_qUtqatw.jpg

Depremin etkilediği 10 ilde eğitime ara verilmesi ardından Türkiye genelindeki okullarla ilgili yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bir açıklama yaptı ve tüm Türkiye'de okulların bir hafta tatil edildiğini duyurdu.
S9YeYJZReE29XfY8JtuHDg.jpg

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İklim şartlarını da baz alarak tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz" şeklinde açıklama yaptı.
UlEm8Kra30ylZPr0aigcTA.jpg

Alınan karar nedeniyle 5 Şubat'a açılması beklenen okullar,13 Şubat'ta açılacak.
4NOni3e58U6eSw-LR7TI3g.jpg

MEB tarafından yayımlanan 2022-2023 takvimi sonrasında okulların kapanacağı tarih belli oldu.Buna göre; Okullarda ikinci dönem 16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecek.

Üst Alt