Haber Yerli Malı Haftası etkinliğinde bu kez İstanbul'da öğrenciler zehirlendi

Yerli Malı Haftası etkinliğinde bu kez İstanbul'da öğrenciler zehirlendi

Yerli Malı Haftası nedeniyle okula getirilen yiyecekleri tükettikten sonra zehirlenen öğrenci haberi bu kez İstanbul'dan geldi. Arnavutköy'deki bir okulda 50'ye yakın öğrenci karın ağrısı, kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Bursa ve Niğde'nin ardından bu kez İstanbul'daki bir okulda Yerli Malı Haftası'nda zehirlenen 50'ye yakın öğrenci zehirlenme iddiasıyla hastaneye kaldırıldı.

Hicret Mahallesi'nde bulunan ortaokulun öğrencileri, Yeri Malı Haftası nedeniyle düzenledikleri programda yedikleri yemeklerden zehirlendiği öğrenildi.

Karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti yaşayan 50'ye yakın öğrenci, haber verilmesi üzerine ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Bazı öğrencilerin özel araçlarla, bazılarının öğretmenleri ile geldiği hastaneye öğrenci velileri de akın etti.

l9qckYzgrUiIEO2A8V_i9g.jpg

Gıda zehirlenmesi tespit edilen 50'ye yakın öğrencinin 35'i Arnavutköy Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken diğerleri ise çevre ilçelerdeki hastanelere sevk edildi. Öğrencilerin hayati tehlikesinin olmadığı ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

BURSA VE NİĞDE Dün ise Bursa'nın Nilüfer ilçesinde 8 öğrenci, ‘Yerli Malı Haftası’ etkinliğinde zehirledi. Bir benzeri ise Niğde'de yaşanmış, 12 öğrenci tedavilerinin ardından taburcu edilmişti.
 
Üst Alt