Haber Zonguldak’ta kayıp denizcileri arama çalışması 26’ncı gününde

Zonguldak’ta kayıp denizcileri arama çalışması 26’ncı gününde

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde batan Kafkametler isimli geminin, kayıp 7 personelini arama çalışmaları, 26’ncı gününde devam ediyor. Bölgede karadan tarama ile denizden bot ve dalgıçlarla arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiriliyor.

FENxAhZqx0egXLPGC4Bw1Q.jpg

Zonguldak’ta kayıp 7 denizciyi arama çalışmaları, 26’ncı gününde devam ediyor.
iJTfG61Bgkm-_qN00GhocQ.jpg

Ereğli ilçesi açıklarında 19 Kasım’da fırtına nedeniyle mendireğe çarpıp batan Kafkametler isimli kuru yük gemisinin 12 mürettebatı ile iletişim kesildi. Geminin batmasının ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin özel birliklerinden SAS komandoları, kayıp denizcileri bulmak için hava, kara ve denizden arama-kurtarma çalışması başlattı. Gemi personelinden 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.
iaVfwNY2QU-9_IS0bFp7xQ.jpg

Kayıp olan kaptan Cemal Turan, 3’üncü Kaptan Berke Çamurtaş, Başmühendis Veli Özel, 2’nci Makinist Göksel Özel, Usta Gemici Satılmış Uslu, Gemici Mustafa Nacar ve Yağcı Ömer Hebip’in bulunması için çalışmalar da 26’nci gününde Nene Hatun gemisi eşliğinde sürüyor.
VWCERkVh40WcFgU2-U-Oig.jpg

Bölgede karadan tarama ile denizden bot ve dalgıçlarla arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
qwYXwLzI0ker35U2sSF1Rw.jpg

Öte yandan, 4 gün önce Bozhane Limanı’nda çadır kurup nöbet tutmaya başlayan ailelerin limandaki bekleyişi dün gece sona erdi. Aileler, Valilik tarafından misafirhaneye yerleştirildi.
 
Üst Alt