Mobil Teknoloji

Nano Diamond Pil Nedir? – 9 Yıl Pil Ömrü Telefonlar Mı Geliyor?Nano Diamond Pil, Kaliforniya eyaletinde bulunmakta olan ve batarya üzerine çalışmalar yapan batarya şirketidir. Yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte telefonların şarj sorununu ortadan kaldırıp kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak amacıyla büyük bir adım atmayı hedeflemektedir. Bu çalışmaları zamanla farklı alanlarda da kullanacaklarının anlamına gelmektedir. 

Mobil cihazların gün geçtikçe gelişmesiyle birlikte daha yüksek boyutlarda pil kapasitesine sahip cihazlarla da karşılaşmaktayız. Ancak bu cihazların batarya kapasitesi ne kadar uzun olursa olsun bir süre sonra ilk alındığı performans ve ekran süresini kullanıcılarına vermemektedir. Bu sorundan ötürü kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile nükler atıklar ile batarya yapımı çalışmalarına başladığını belirtildi.


 

[su_label type=”warning”]NÜKLEER ATIKLI BATARYA ÇALIŞMALARI[/su_label]

Şirket yapmış olduğu bu bataryaları nükleer atıklar ve elmas parçacıkları sayesinde pil ömrünü uzatabildiklerini açıkladı. Nükleer atıklar oldukça zararlı olup okyanus dibinde depolandığı görülür. Hiçbir canlıya zarar vermemesi için özel olarak korunma altında tutulmaktadır. Ancak nükleer atıkları insan bünyesine ve hayatına zarar vermeden güvenli bir şekilde entegre edebileceklerini belirtti. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu