Haber

Pinterest, popüler video düzenleme uygulamasını satın aldı

Pinterest, içerik oluşturuculara daha iyi video oluşturma araçları sunmak amacıyla Vochi uygulamasını satın aldığını duyurdu.

Pano sistemiyle çalışan görsel paylaşım ağırlıklı sosyal medya uygulaması Pinterest son zamanlarda odağını farklı alanlara kaydırmanın peşinde. Yakın zamanda tanıtılan ‘İzle’ sekmesi ile uygulamaya TikTok benzeri dikey video görüntüleme deneyimi kazandıran şirket, şimdi popüler video düzenleme uygulaması Vochi ve beraberinde çalışanlarını bünyesine kattı.

Yayınladığı basın açıklaması ile video oluşturma ve düzenleme uygulaması Vochi’yi satın aldığını duyuran Pinterest; bu hamlesinin, içerik oluşturucuların Pinterest’te daha kaliteli video üretebilmelerini sağlama hedefinin bir parçası olduğunu ifade etti.

Vochi ekibi Pinterest çatısı altına geçecek

Fiyatı açıklanmayan anlaşma kapsamında “Vochi ekibiyle çalışmayı ve birlikte daha yenilikçi içerik oluşturucu araçları geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” açıklaması yapan Pinterest, Vochi’nin bir süre bağımsız bir uygulama olarak kalmaya devam edeceği bilgisini paylaştı.

Belarus merkezli video düzenleme ve oluşturma yazılımı Vochi, 2019 yılında Ilya Lesun, Anna Buglakova, Vasily Kasnitsky ve Sergei Malyutin tarafından kuruldu. Çalışanları ve kurucuları dahil 40 kişilik ekibiyle birlikte Pinterest bünyesine katılan şirket, sosyal medya uygulamasının video oluşturma araçlarının geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Bu uygulama ile;

  • Hareketli efektler eklenebiliyor.
  • Görüntüler glitch efekti ile süslenebiliyor.
  • Klonlama işlemi gerçekleştirilebiliyor.
  • Görüntülere renk katan özel neon efekti eklenebiliyor.

Vochi CEO’su ve kurucu ortağı Ilya Lesun, anlaşma ile alakalı “Vochi uygulaması, içerik oluşturuculara bir videodaki nesnelere bilgisayarlı görüye dayalı yüksek kaliteli efektleri anında uygulama yeteneği vermektedir. Bu teknolojiler sektörde benzersizdir ve onları Pinterest ekibinin bir parçası olarak daha da geniş bir kitleye ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Paylaşılan bilgilere göre Vochi uygulaması App Store ve Google Play Store’da listelenmeye devam edecek. Pinterest, Vochi’nin kullandığı teknolojileri sosyal medya platformunda içerik üreticilere nasıl sunacağını ise açıklamadı. ABD merkezli şirketin, bir süre Vochi’yi veya araçlarını ana uygulamaya tamamen entegre edeceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu