Nasıl Yapılır - Mobil

PUBG Mobile’de İnternet Bağlantısı Sorunu – Çözüm Yöntemi

pubg-mobile

 

Piyasaya çıktığı 2017 yılından bu yana bir çok kişinin severek oynamış olduğu kaliteli bir oyun PUBG Mobil. Bir çok Android ve İOS işletimsistemine sahip cihazda oyun indirilip oynanmaktadır. Bazı cihazların performans alt yapısının yetersiz olması sebebi ile oyun da kasmalar ve buna benzer bazı sıkıntılar olmatadır. Bunlar için de çeşitli çözümyolları ve yöntemleri mevcuttur denene ve denenmeyece bir çok işlem ve bunlara ait makale ve yazılar mevcuttur.

Şöyle bir beyin fırtınası yapacak olursak  bu oyunun asıl adı, Play Unkown’s Battlegrounds yani kısaca PUBG dir, kısa sürede milyonlarca aktif oyuncu kitlesine sahip oldu. Geniş harita ve gerçekçi grafikler gibi ince detaylarla oyunu oynayanların gözüne giren bu oyun 3 milyondan fazla oyuncuya erişmiş durumda. İlk olarak bilgisayarlar için oynanabilir olan PUBG, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlar için de indirilebilir ve oynanabilir hale getirildi. Bilgisayarda gördüğü ilginin bir benzerini de mobil uygulamasında gören PUBG, her geçen gün geliştirilerek daha fazla oyuncuya hitap etmek isteniyor.

PUBG Mobile henüz akıllı telefonların içine yeni girdiği için haliyle uygulamada birkaç sorun ile karşılaşılabiliyor. Oyunda yaşanan internet bağlantısı sorunu kullanıcıların moralini bir hayli bozabiliyor.

PUBG Mobile’ı Android ve IOS işletim sistemine sahip telefonunuza indirmek için aşağıdaki sizin cihazına uygun indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz.

[appbox googleplay com.tencent.ig&hl] [appbox appstore id1330123889]

Şimdi gelelim başlıkta yazan sorunun çözüm yöntemine. Yazımızın başındada bahsettiğim gibi her sorun çözümü her cihazda olacak yada olmayacak diye bir durum yok malesef benim kullandığım cihazda sorun çözülür ama sizin kullanmış olduğunuz cihazda sorun çözümü işe yaramaz olabilir. Bunun bilincinde olmanızı isteyeceğim sizden.

[su_label type=”important”]PUBG Mobile’da İnternet Bağlantısı Sorunu ve Çözümü[/su_label]

PUBG Mobile’da yaşanan internet bağlantısı sorununun çözümü için ilk olarak dikkat etmeniz gereken 3 farklı nokta vardır :

1-  İnternet bağlantınız sorunsuz çalışıyor olmalı. Şebekesel sorunların olmaması gerekiyor.

2-  İnternet hızınız yüksek ve pinginiz çok oyunculu bir oyun oynamak için yeterli olmalı.

3-  Oyunu oynamak için hücresel ağ kullanılmamalı. Aslında tavsiye edilen ağ türü değildir. Günümüzde herkez Mobil veri üzerinden erişimsağlıyor artık.

İnternet hızınızı ölçmek ve sürekli olarak kontrol etmek isterseniz aşağıda vermiş olduğum uygulamadan kontrol edebilirsiniz.

[appbox googleplay org.zwanoo.android.speedtest&hl]

Gelelimşimdi artık çözüme doğru giden yoldan devam etmeye. Yukarıdaki 3 noktaya dikkat ettikten sonra ve tüm bunlara rağmen PUBG’nin mobil uygulamasında karşılaştığınız internet bağlantısı sorununu gidermek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Umarım kibu yöntemler sizler için ideal oyun keyfine erişimi sağlayacaktır.

pubg-mobile

 

PUBG Mobile kullanıcılarının karşılaştığı internet bağlantısı sorunu çoğunlukla DNS sunucusu ile ilgilidir. Bu sorunun çözümü için Android veya iOS cihazınızın bağlı olduğu Wi-Fi ağının DNS ayarlarını değiştirin. Mobil veriden bağlanan kullanıcılar için de mobilveri üzerinden DNS değiştirmeye yarayan uygulamalardan faydalanmanızı tavsiye ederim.

[su_label type=”info”]iOS’te DNS Ayarlarını Değiştirme[/su_label]

iOS cihazlarda DNS ayarlarını değiştirmek için telefonun Ayarlar bölümüne gidin ve buradaki Wi-Fi seçeneğine tıklayın. Bağlı bulunduğunuz Wi-Fi ağına dokunun. Ekranı aşağı kaydırın ve DNS’yi Ayarla’ya dokunun. Açılan ekrandaki seçeneklerden Elle’yi seçin ve son olarak DNS ekleyin.

[su_label type=”success”]Android’te DNS Ayarlarını Değiştirme[/su_label]

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda DNS ayarlarını değiştirmek için telefonda Ayarlar > Wi-Fi’ye gidin. Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının üzerine basılı tutun ve açılan küçük pencereli menüde Ağı Değiştir’e tıklayın. Ağın şifresini girin ve Gelişmiş Seçenekler’e tıklayın. IP Ayarları bölümüne gelesiye kadar ekranı kaydırın. IP Ayarları bölümünü bulduktan sonra bir kez tıklayın. Buradaki ayarlara kullanmak istediğiniz DNS sunucusu adresini girebilirsiniz.

Sorununuzun düzelmesini temenni ederi. Eğer bu tip konularda yardım ve istekleriniz varsa bize yorum kısmından veya yukarı kısımdaki istek yardımsekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu