e
sv

Samsung Galaxy A22 5G – Magisk ile Nasıl Root Yapılır? (Ayrıntılı Kılavuz)

avatar

CaN

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy A22 5G – Magisk ile Nasıl Root Yapılır? (Ayrıntılı Kılavuz) 34

 

Samsung Galaxy A22 5G’nizi (SM-A226B) özelleştirmek ve ürün yazılımı üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey onu köklendirmektir yani Root etmektir. Samsung Galaxy A22 5G’yi SM-A226B model numaralı Android telefonlar için en popüler köklendirme aracı olan Magisk’i kullanarak rootlayabilirsiniz. Magisk, kök sağlar ve telefonun sistemini tamamen özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, Magisk Manager yardımıyla modülleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve etkinleştirebileceğiniz farklı amaçlara hizmet eden farklı modüller vardır.

Samsung, kullanıcıların cihazlarını rootlamasını zorlaştırmaya devam ediyor. Örneğin, özel ikili dosyaları varsayılan olarak flaş edemezsiniz. Önce tüm verileri silecek olan önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir. KNOX da akılda tutulması gereken bir şeydir. Özel ikili dosyalar yanıp söndüğünde KNOX sayacı tetikleniyor. Bu, belirli ülkelerde garantiyi ortadan kaldırır.

Aşağıda, Samsung Galaxy A22 5G’nizi nasıl köklendireceğiniz konusunda ayrıntılı bir anlatım mevcut. Önyükleyicinin kilidini açmanız, aygıt yazılımını düzeltmeniz ve Magisk’i yüklemeniz gerekecek. Eğitimin herhangi bir adımında takılırsanız, aşağıya bir yorum bırakın ve size yardımcı olmaya çalışacağız.

Magisk ile Samsung Galaxy A22 5G Nasıl Köklenir

Magisk’i telefonunuza yüklemek 3 adımda yapılır. İlk adım, önyükleyicinin kilidini açmak ve resmi olmayan görüntüleri kabul etmesini sağlamak, ikinci adım bellenimi düzeltmek ve Odin üzerinden flaşlamak ve son adım, telefonu Magisk kurulu olarak doğru şekilde başlatmaktır.

UYARI : Aşağıdaki eğiticiye devam etmeden önce, lütfen aşağıdaki tüm uyarıları okuyun. KNOX'un tetiklenmesini istemiyorsanız veya verilerinizin silinmesini istemiyorsanız devam etmeyin. Telefonunuzda herhangi bir yanlışlık olması durumunda Tek Bilgin sorumlu tutulamaz.

 • Bu işlem telefonunuzdaki verileri silecektir. Magisk’i kurmak için bootloader‘ın kilidini ilk kez açtığınızda, tam bir veri silme işlemi gerçekleştirilecektir. Lütfen devam etmeden önce bir veri yedeklemesi yapın, aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz.
 • Magisk’i Galaxy A22 5G’nize yüklemek KNOX‘u tetikleyecektir. Bu, bellenimin tahrif edilip edilmediğini gösteren bir göstergedir. KNOX devreye girerse bazı mağazalar garanti hizmetini reddedecektir. Kısacası cihazınız Garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Ön koşullar

 • Telefonunuzun en az % 60 oranında şarj edildiğinden emin olun. Bu, işlem sırasında telefonun yanlışlıkla kapanmamasını sağlar.
 • Telefonunuzdaki verilerin tam bir yedeğini alın. Aşağıdaki işlem, telefonunuzdaki her şeyi silecek olan önyükleyicinin kilidini açmayı içerir.
 • Galaxy A22 5G için uygun USB sürücülerini indirin ve kurun . Uygun sürücülere sahip değilseniz, bilgisayar telefonunuzu tanımayacaktır.

Adım 1: Galaxy A22 5G Bootloader’ın kilidini açın

Samsung, VaultKeeper adlı yeni bir hizmet sunmuştur. Bu, VaultKeeper izin vermedikçe özel ikili dosyaları veya resmi olmayan bölümleri flaş edemeyeceğiniz anlamına gelir. Sonuç olarak, bir sonraki adıma geçmeden önce önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir. Samsung Galaxy A22 5G’de önyükleyicinin nasıl açılacağını öğrenmek için Aşağıdaki Başlantı Kısımına tıklayarak makaleyi kontrol edin .

Samsung Galaxy A22 5G’de Bootloader’ın Kilidini Açma Yöntemi

  Bu eğitimde, Samsung Galaxy A22 5G’de (SM-A226B) önyükleyicinin kilidini nasıl açacağınızı öğreneceksiniz. Bir önyükleyici, işletim sisteminden önce çalışan bir kod parçasıdır....

Adım 2: Ürün yazılımını Magisk ile yama

Bellenimi düzeltmenin iki yöntemi vardır. Telefonunuzun Ramdisk bilgisine bağlıdır.

 • Samsung Galaxy A22 5G’niz için en son stok üretici yazılımını indirin. Samsung Galaxy A22 5G’de stok üretici yazılımının nasıl indirilip kurulacağına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuzu aşağıdaki konudan inceleyiniz .

Samsung Galaxy A22 5G’de Stok Yazılımını indirme ve Flash Etme Yöntemi

Bu makalede, Samsung Galaxy A22 5G (SM-A226B) üzerindeki stok üretici yazılımı dosyalarını nasıl flaşh edeceğinizi öğreneceksiniz. Diğer tüm Android cihazlarda olduğu gibi,...

 • Ürün yazılımını indirdikten sonra, ürün yazılımını çıkarın. Beş dosya göreceksiniz.
 • Özü AP .tar dosyasını. Dosya adı AP ile başlar ve .tar.md5 (AP_ [device_model_sw_ver] .tar.md5) ile biter .

Samsung Galaxy A22 5G – Magisk ile Nasıl Root Yapılır? (Ayrıntılı Kılavuz) 35

 • En son Magisk uygulamasını indirin ve yükleyin . Uygulamayı açın ve Ramdisk bilgilerini kontrol edin. Eğer diyorsa:

Magisk Son Sürüm v23 indir (Magisk Manager Gerekli Değildir)

Uzun süre bekledikten sonra yeni bir Magisk güncellemesi var. Geliştirici John Wu, yakın zamanda Magisk v22.0’ı duyurdu. Magisk’in gördüğü en büyük güncellemelerden biridir. Yeni...

 • Ramdisk: Evet
 1. Çıkarılan dosyalardan boot.img.lz4’ü bulun ve bir tar arşivi oluşturun (7-ZIP kullanabilirsiniz).
 2. Arşivlenmiş önyükleme dosyasını telefonunuzun dahili belleğine aktarın.
 3. Magisk Manager’ı açın ve Yükle > Dosya Seç ve Düzelt’e gidin . (Kurtarma Modunun kapalı olduğundan emin olun.
 • Ramdisk: Hayır
 1. Çıkarılan dosyalardan recovery.img.lz4 dosyasını bulun ve bir tar arşivi oluşturun (7-ZIP kullanabilirsiniz).
 2. Arşivlenmiş önyükleme dosyasını telefonunuzun dahili belleğine aktarın.
 3. Magisk Manager’ı açın ve Yükle> Dosya Seç ve Düzelt’e gidin . (Kurtarma Modunun açık olduğundan emin olun.)

Samsung Galaxy A22 5G – Magisk ile Nasıl Root Yapılır? (Ayrıntılı Kılavuz) 36

Adım 3 : Magisk Dosyasını Yamala

 1. Depolamada gezinin ve arşivlenmiş görüntü dosyasını seçin. Görüntü yama uygulanacak ve yeni sürüm Dahili Depolama / İndirme / magisk_patched.tar altında bulunacaktır.
 2. Yamalı dosyayı bilgisayarınıza aktarın.
 3. Telefonunuzu kapatın ve telefonunuzu indirme moduna getirin .
 4. Odin’de AP’ye tıklayın ve magisk_patched.tar dosyasını seçin. ” Otomatik Yeniden Başlatma ” seçeneğinin işaretini kaldırın ve Kur’a tıklayın .
 5. Samsung Galaxy A22 5G’nizde Magisk’i yükleme işlemleri bitmiş olacak.

Artık Galaxy A22 5G’nize Magisk’i yüklediğinize göre, daha sonra Magisk’i doğrudan Magisk Manager uygulamasından güncelleyebilirsiniz. Firmware’in başka bir sürümüne güncellemek istiyorsanız, önce Magisk Manager aracılığıyla yamalayın ve ardından flash yapın. Magisk ile artık tüm kök avantajlarının yanı sıra Magisk’in modül sisteminin de keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478