HaberMobil Teknoloji

Samsung Galaxy A71 Hayal Kırıklığı Yaratan DxOMark Kamera Puanını Aldı

samsung

Samsung Galaxy A71, DxOMark tarafından test edildi ve Orta derecede sonuçlar aldı. Almış olduğu toplam puan 84 olarak eşleşti ve sınıfındaki telefonların arkasında kaldı. Bu telefon geçen yılki Galaxy A50‘nin yanı sıra Moto One Zoom ve Nokia 7.2 gibi diğer orta düzey telefonlar ile karşılaştırılabilir.

Samsung Galaxy A71′ in sahip olduğu Ana kamera 64MP ve bu cihaz iPhone 11, Pixel 3a‘yı yenerek etkileyici dinamik aralık sunuyor. Bu cihazın Renk sunumu çoğunlukla iyidir (beyaz dengesi maviye doğru yönelse de). Peki, nerede yanlış gittide bu cihaz puanlamada 84 değerinden yukarıya çıkamadı?

Yüksek çözünürlüklü bir sensöre sahip olmasına rağmen, telefondaki görüntüler aslında çok fazla ayrıntıya sahip değil. Ayrıca, F1.8 diyafram açıklığının arkasındaki nispeten büyük 1 / 1.72” sensörün deklanşör hızını karanlıkta biraz düşürmesi gerekiyor. Düşük ışıklı fotoğraflar hala az pozlanmış olarak ortaya çıkıyor, ayrıca otomatik odaklama mükemmel olmaktan çok uzaktı ve bu durum bu cihazın puanlamasının geride kalmasına neden olan en büyük etken gibi görünse gerek.

Ultra geniş kamera aslında oldukça geniş bir lense (12mm) sahiptir. Ancak bu gözle görülür bir geometrik bozulmaya yol açar. 12MP sensör, geniş bir dinamik aralık ve canlı renkler sunar, ancak iç mekanlarda çok da iyi değildir. Galaxy A71‘de telefoto kamera yok, yüksek çözünürlüklü ana sensöre güveniyor. Ancak fotoğrafları yakınlaştırmadan önce ayrıntıda kısaydı, bu da yalnızca sorunu büyütüyor. Pixel 3a ve küçük 12MP sensörü bu testte çok daha iyi performans gösterdi.

android

 

Video puanı 74 ve bu durumda övünecek bir şey değil. Telefonun elektronik görüntü sabitleme iyi bir iş çıkarıyor ve şaşırtıcı bir şekilde otomatik odaklama oldukça iyi. Ancak, videoların dinamik aralığı sınırlı ve 4K videolar diğer telefonlar tarafından yakalanan ayrıntılarla eşleşemez.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu