Nasıl Yapılır - Mobil

Samsung Galaxy Telefonda ‘Siyah Ekran’ Düzelmesi

Samsung Galaxy telefonunuzun siyah bir ekranla takılması durumunda sorun giderme seçeneklerinizin sınırlı olduğunu söylemeye gerek yok. Bunun nedeni, telefonunuza her zamanki gibi erişemeyecek olmanızdır. Ancak en yakın servis merkezine gitmeden önce, altta yatan sorunu çözmek için aşağıdaki ipuçlarını deneyin.

1. TELEFONUNUZU YENİDEN BAŞLATMAYA ZORLAYIN​

Samsung Galaxy telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak, siyah ekranda takılıp kalmasına neden olabilecek sorunları çözmenin etkili bir yoludur. Bu, normal kapatma sürecini atladığı ve donanımı aniden yeniden başlattığı için normal yeniden başlatmadan farklıdır.

Cihaz kapanana ve  Samsung logosu görünene kadar güç düğmesini (veya yan düğmeyi) ve ses kısma düğmesini aynı anda basılı tutun. Telefonunuzun tekrar açılmasını bekleyin ve ekranın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

2. TELEFONUNUZUN PİLİNİ BOŞALTIN VE TEKRAR ŞARJ EDİN​

Samsung Galaxy telefonunuzdaki siyah ölüm ekranını düzeltmek için yapabileceğiniz başka bir şey de pilinin tamamen bitmesine izin vermektir. Telefonunuz kapandığında uyumlu bir şarj cihazı kullanarak şarj edin. Reddit başlığındaki birçok kullanıcı bu yöntemin başarılı olduğunu bildirdi, bu yüzden denemeye değer.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu