Nasıl Yapılır - Mobil

Kullanmış Olduğunuz Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır ?

Telefon satın alımlarından taksitlendirmenin kaldırılmasından bu yana tarifeye ek telefon alımları bir haylı popülerleşti. Peki tarifeye ek telefon nasıl alınır, şartları nelerdir biliyor musunuz?

Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom hat sahipleri tarifelerine ek olarak taksitle akıllı telefon sahibi olabilirler. Bunun bir kaç şartu var tabiiki. Faturaya ek telefon nasıl alınır bakalım.

 

[su_service title=”Tarifeye Ek Telefon Alma Şartları” icon=”icon: sign-in” icon_color=”#e5080b”][/su_service]

Fatura üzerinden telefon almak için GSM şirketlerin çeşitli koşulları vardır. Koşullar alacağı cihaza ve kampanyaya göre değişiklik gösterebilir.

  • En az 8 ay faturalı hat kullanıyor olmak: Bu şart GSM firmalarına göre değişiyor olsa da minimum 8 ay faturalı hat kullanıyor olmanız gerekiyor. Bazı firmalar minimum 12 ay istiyorlar.
  • Faturaları zamanında ödemiş olmak: Nasıl ki bankalar tarafından yapılan ödemelere göre kredi notu veriliyorsa GSM firmaları da ödenen faturalara göre abonelerine puan veriyorlar. Şayet faturalarınızı geciktirmiş, hattınız kapandıktan sonra yatırdı iseniz maalesef puanınız bayağı düşük olacaktır.
  • En fazla 2 cihaz almış olmak: GSM firmalarının ortak koştuğu bir diğer şart ise tek faturalı hatta en fazla 2 tane cihaz almış olmak. Yani daha önceden 2 cihaz almışsanız ve 3. cihazı almak istiyorsanız maalesef alamazsınız.
  • Kredi notunuzun yüksek olması: GSM firmaları artık abonelerinin bankalardaki kredi notlarını sorgulayarak cihaz veriyorlar. Bundan dolayı da kredi notunuzun olabildiğince yüksek olması, eşit oranda yüksek model cihaz almanıza yarıyor.

Şayet yukarıdaki şartlardan en az 2 tanesini karşılıyorsanız muhtemelen abonesi olduğunuz GSM firması üzerinden faturanıza ek cep telefonu alabilirsiniz.

[su_service title=”Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır ?” icon=”icon: sign-in” icon_color=”#e5080b”][/su_service]

GSM operatörlerinin sunduğu, alıcıların da sıklıkla kullandığı tarifeye ek telefon alma işlemleri aslında oldukça kolaydır.

  • Kullandığınız GSM operatörünün size en yakın bayisine gidin,
  • Bayideki görevliye cep telefonu almak istediğinizi belirtin,
  • Görevli sizden nüfus cüzdanınızı alarak işlemi yapacak,
  • Bütçenize uygun telefonu alarak tarifenize ek olarak ödeyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu