e
sv

Widget’lar Android 12’de daha iyi hale geldi

avatar

CaN

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 31

Google, Geçtiğimiz hafta, Google uygulamalarınızdan yararlı içerik ve eylemleri doğrudan Ana ekranınıza getirmek için Android yeni widget’ları duyurdu. Bugün resmen canlı yayındalar. 

Malzeme ile Kişiselleştirme

Cihazınız sizin kadar benzersiz olmalıdır, bu nedenle Android telefonunuza en iyi Materyali getirmek için widget’larınızı yeniden tasarladı.

Tüm widget’lar yeniden boyutlandırılabilir, böylece sizin için neyin önemli olduğuna bağlı olarak telefonunuzun ekranına farklı kombinasyonlar sığdırabilirsiniz. Siz yeniden boyutlandırdıkça, widget’larınız değişecektir. Widget’larınızı büyütürseniz, daha fazla işlevsellik elde edersiniz (daha fazla alan, daha kullanışlı özellikleri sıkıştırabileceğimiz anlamına gelir).

Ve Pixel 3 veya üstü dahil olmak üzere belirli Android 12 cihazlarında, widget‘lar her birini seçtiğiniz duvar kağıdının etrafında hareket ettirdiğinizde dinamik olarak renk değiştirir.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 32

Haritalar ile kolay yol tarifi

Hareket halindeyseniz, yeni Google Haritalar widget’ı aradığınızı bulmanızı kolaylaştırır ve yararlı eylemleri ulaşabileceğiniz bir yere yerleştirir. Örneğin, en yakın kahve dükkanını veya benzin istasyonunu arıyorsanız, widget’tan tek bir dokunuşla bunları hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 33

Yapılacaklar listenizde yardım

Google Keep widget‘ları, görünüşte bitmeyen yapılacaklar listesini yönetmenize yardımcı olabilir. En sevdiğiniz Keep işlevselliğini Ana ekranınıza yerleştirmek için tasarlanmış iki widget arasından seçim yapın, örneğin Android cihazınızda ön ve orta olan dokunulabilir yapılacaklar listesi.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 34

En sevdiğiniz Anılar için Çerçeveler

Google Fotoğraflar Anılar widget’ı, Materyallerinizdeki yeni serbest biçimli widget çerçevelerini ilk kullanan ve fotoğraflarınızı Android cihazınızda eğlenceli ve ilginç şekillerde gösteren ilk kişi olacak.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 35

Dosyalarınıza ve fotoğraflarınıza hızlı erişim

Google Drive widget’ı dosya yüklemeyi ve aramayı kolaylaştırır. Ve daha büyük widget’ı seçerseniz, önerilen belgeleri tek bir dokunuşla açabilirsiniz.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 34

Kesintisiz dinleme

YouTube Müzik’teki melodileri dinlerseniz, yeni widget ile Ana ekranınızın herhangi bir yerine dokunulabilir oynatma kontrolleri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, uygulamayı açmadan neyin oynadığını görebilirsiniz.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 37

Veri kullanımınızın basit görünümü

Google Fi telefon planı müşterileri için güncellenmiş bir widget, aylık veri kullanımınızı kolayca yönetmenize yardımcı olur. Önceki widget’ta olduğu gibi, yenisi de belirli miktarda veri kullandığınızda sizi uyaracak ve Fi uygulamasından diğer plan üyeleri için veri sınırları belirlemenize izin verecektir.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 38

Zamana daha yakından bakın

Yeni saat widget’ları ile Ana ekranınız için dört analog saat yüzü arasından seçim yapabilirsiniz. Her saat yüzü, ikinci elin işaretlendiği yaratıcı bir tasarımdır. Ve ihtiyacınız olursa, yeni bir dijital kronometre widget’ı sizi yolda (ve zamanında) tutmanıza yardımcı olacaktır.

Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 39
En önemlisi, bu yeni widget’ları sizin kadar benzersiz olan daha kullanışlı, kişiselleştirilmiş bir Android cihaz oluşturmak için nasıl birleştireceğinizi görmekten heyecan duyuyor.
Widget'lar Android 12'de daha iyi hale geldi 40
 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478