HaberSosyal Medya

Youtube Eğitimi – 1

Youtube Eğitimi – 1

Youtube

Youtube, neredeyse bir çoğunuzun kullanmış olduğu video paylaşım platformu. Her türlü içeriğik üreticisinin video paylaşması ile dünya devi olan platform. Video içerik üreticileri bu mecrayı kullanarak video paylaşarak partia kazanır.

İlgili Makaleler
[su_box title=”YouTube – Para Kazanma” style=”glass” box_color=”#de1c14″ radius=”2″]Yayıncı Olarak Para Kazanma[/su_box]

İşin içine para girdiği zaman insanoğlunun yapmayacağı çok az şey vardır. Son zamanlarda internet ortamından kazanılan paralar sitelerin kitle sayılarını arttırmıştır. Youtube da bunlardan en fazla payını alan platformlar arasında yer almaktadır. Yüklediğiniz videoları biri yada birilerinin izlemesi sonucu para kazanmak bir çok kişiye gelir yada ek gelir kapısı olmuştur.

Youtube’da videolarını yayınlayarak para kazanmaya her geçen gün yenileri ekleniyor. Fakat önceki dönemlere göre artık Youtube platformu da her önüne gelene para kazandırmanın kaliteyi düşürdüğünü farkında olacak ki bazı kurallar ve baraj limitleri koydu. Bunlardan en bariz olarak bilinen abone ve izlenme süresi olacak.

[su_note radius=”2″]Para Kazanma Seçeneklerini Açmak istiyorsanız, öncelikle 1000 Abone ve 4000 Saat barajını geçmeniz gerekiyor.[/su_note]

Önümüzdeki engel olarak görülen bu kural bir çok kişi için kötü olmuş olsada aslında olması gerekip de geç kalınan bir seçenekti. Google Hesabı olan tüm kullanıcılar işin içinde para olduğu için youtube mecrasına yönlendi. İçerik çoğaldı fakat kaliteli içerik malesef ki düştü. 7 den 70 e video yükleyerek para kazanmaya çalışan bir çok kişi çok video yükleyip çok para kazanma yolunu tercih etti. Doğru / Yanlış bilgiler vererek içerik kirliliğine yol açtı. Önceden bu mecrada doğru bilgiler yeralırken şimdilerde gereksiz bir çok bilgi yada bilgi kirliliğine yer verilmektedir. Buna önlemler olarak da bazı düzenlemeler yapıldı ve yapılmayada devam ediyor.

Youtube videolarınızı paylaşarak zengin olabileceğiniz bir video paylaşım platformu. Her türlü içeriğik üreticisinin hayallerini gerçekleştirmek için kendilerini gösterdiği sosyal ağ niteliğine sahip güzel bir platform.

Youtube da sizinde bir kanalınız varsa, burada nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda biraz bilgi edinmeniz gerekmektedir. Her aklınıza geleni videoya çekip yayınlamak dışında, yayınlayacağınız videonun yararlı mı zararlımı olduğunu bir kez daha düşünün. Vermiş yada vereceğiniz bilgi hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bunları değerlendirerek bir kez daha düşünün…

[su_note radius=”2″]YouTube’da Video Eklerken daha dikkatli ve özverili olmayı unutmayın… [/su_note]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu