iOS 12’de batarya sömüren uygulamalar yandı – Apple

CaN NVRZ 14 Haziran 2018 00:55

iOS 12’de batarya sömüren uygulamalar yandı!

Apple, Saatlik kullanım istatistikleri adı altında yayınlayacağı panel sayesinde, kullanıcıların iOS 12’de hangi uygulamanın ne kadar şarj yediğini görebilmesine imkan sağlayacak.Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl iPhone’ların kasıtlı olarak yavaşlatıldığı bir skandal ortaya çıkmıştı. Apple’ın pil kullanımı ve pil sağlığı konularında çok daha hassas bir yaklaşım içine girmesine neden oldu. Hatta bataryasını değiştirmek isteyen kullanıcılara kredi bile verilmekte bu konuda.

iOS 12'de batarya sömüren uygulamalar yandı!

Yeni iOS 11 güncellemeleriyle kullanıcıların pil sağlığını kontrol etmesine izin veren şirket, iOS 12 ile birlikte pil kullanımı için çok daha detaylı istatistikler sunmaya hazırlanıyor.

iOS 12’nin yeni pil kullanım istatistikleri ile kullanıcılar hangi uygulamanın ne kadar enerji tükettiğini görebilecekler. Bunun yanı sıra ekran açıkken ne kadar, ekran kapalıyken ne kadar şarj tüketildiğini görmek de mümkün olacak. Böylece kullanıcılar, hangi uygulamaların cihaz pilini sömürdüğünü kolaylıkla tespit edebilecek ve ona göre hareket edebilecekler.

iOS 12'de batarya sömüren uygulamalar yandı!

Saatlik kullanım istatistikleri olarak adlandırılacak bu alanda şarj canavarlarını tek te ortaya çıkartabileceksiniz. Kullanıcılar ayrıca pil yüzdelerinin hangi saatte, ne kadar tükettiklerini de görebilecekler.

iOS 12‘yi şimdiden kullanıcılar büyük bir merakla beklemeye başladılar. Bakalım Apple’ın sunacağı işletim sistemi kullanıcılarını memnun edebilecek mi?

Apple batarya batarya sömüren uygulamalar batarya tüketen uygulamalara çözüm güncel teknoloji iOS 12 iphone cihaz destek iphone teknoloji haber iphone uygulama destek TEK BİLGİN TK BİLGİN tkbilgin

Tüm hakları saklıdır © 2022

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro