Haber

2021’in En İyi Ucuz VPN Hizmetleri

Siber güvenlik, son on yılda süregelen bir trend olmuştur. Güvenlik ihlalleri ve kimlik hırsızlığı çevrimiçi olarak büyüyen bir sorun haline geldiğinden, birçok kişi internet trafiğini şifrelemek ve korumak için VPN‘leri arıyor. Bir VPN’in sunduğu korumanın yanı sıra, coğrafi kısıtlamaları aşmanıza, reklamları engellemenize, sızan kişisel kimlik bilgileri konusunda sizi uyarmanıza, kötü amaçlı yazılım bulaşmış web sitelerini engellemenize ve daha pek çok şeye izin verebilirler. Ancak internette bulduğunuz herhangi bir VPN’i veya daha kötüsü – ücretsiz olanı almadan önce iyi düşünün. Ödediğinizin karşılığını aldığınız doğru olsa da, en pahalı seçeneği seçmenize gerek yok. Çok pahalı olmayacak ve aynı zamanda size daha önce hiç aklınıza gelmeyecek kadar  harika özellikler sağlayacak bir VPN edinebilirsiniz.

İnternet gizliliğinizi iyileştirmek ve aynı anda Netflix izleyebilmek istiyorsanız NordVPN gibi ucuz bir VPN hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet, ayda yalnızca 3,71 Dolar tutarında birçok avantaj sunar.

[su_label type=”warning”]Ücretsiz VPN’lerden Kaçının[/su_label]

Çok sayıda ücretsiz VPN hizmeti mevcut olsa da, çoğu hızda geride kalıyor ve yeterli güvenlik özelliklerinden yoksun oluyor. Ücretsiz VPN’ler, ücretli bir VPN’de bulabileceğiniz bazı özellikleri sürdürecek paraya sahip değildir. Ayrıca, bazı ücretsiz VPN’ler kullanıcı verilerini toplar ve sizi reklamlarla hedeflemek için üçüncü taraflara satar, bu da ilk etapta VPN kullanmanın nedenini reddeder. Bu ücretsiz VPN Uygulamaları aslında casus yazılımdan başka bir şey değildir. Genellikle, aynı zamanda çok sınırlı sunucu hızlarına veya veri sınırlarına sahiptirler, bu nedenle akışı unutun – çoğu akış hizmetleriyle de çalışmaz. Ücretsiz bir ürün çekici görünebilir çünkü ücretsizdir, ancak VPN’ler söz konusu olduğunda, ücretsiz bir ürünle daha fazla zarar verilebilir ve çevrimiçi gizliliğinizi riske atabilir. Bu nedenlerden dolayı güvenilir ve ücretli VPN kullanmaya özen gösteriniz.

Bu nedenle, ücretsiz VPN’lerden tamamen kaçınmak en iyisidir, özellikle de bir Starbucks Tarçınlı Dolce Latte karşılığında tam dolu bir NordVPN alabiliyorsanız.

[su_label type=”warning”]Yasaklı Web Sitelerine Erişim[/su_label]

Çoğu ülkede, belirli türde bilgi veya içerik sunan web sitelerini yasaklama uygulaması vardır. Bu, Çin’in Wikipedia’daki yasağı veya Rusya’nın LinkedIn yasağı ile görülebilir. NordVPN, bu ülkelerdeki kullanıcıların tek tıklamayla IP adreslerini değiştirmelerine ve engellenen içeriğe erişim sağlamalarına izin verecektir – web sitesi IP’nize göre başka bir ülkeden biri olduğunuzu düşünecektir. Bu, açık ve güvenli bir internete erişim sağlamanın en etkili yoludur.

Bir web sitesi veya hizmet tamamen yasaklanmamış olsa bile içeriğinin bir kısmına erişilemeyebilir. Bu, Netflix gibi akış hizmetlerinde görülür. Birleşik Krallık’taki Netflix’teki şov ve film seçimi, her ülkedeki içerik lisansı farklılıkları nedeniyle Kanada’daki seçimle aynı olmayacaktır. NordVPN kullanarak, başka bir ülkedeki içerik seçimini görüntüleyebilirsiniz. Bu, Netflix, Hulu, BBC, Disney +, HBO ve ülke bazlı içeriğe sahip diğer hizmetlerde verimli bir şekilde çalışacaktır.

[su_label type=”warning”]Hızlı Bağlantı Hızlarını Kullanın[/su_label]

Bir VPN kullanırken, ISS’nizle ödediğiniz hızlardan ziyade VPN sunucusunun bağlantı hızına bağlı olursunuz. Bu, mümkün olan en hızlı bağlantıyı isteyeceğiniz anlamına gelir, bu nedenle yükleme ve indirme hızlarınızı sınırlamazsınız. NordVPN, zaten hızlı olan sunucu ağlarında mümkün olan en yüksek hızları korumak için 10Gbit / s sunuculara yükseltme yapmaya başladı. Film akışı yapıyorsanız veya çevrimiçi oyunlar oynuyorsanız bu önemli olacaktır. Hızlı bir bağlantı olmadan, filmlerde arabelleğe alma veya oyunlarda yüksek ping deneyimi yaşayabilirsiniz.

[su_label type=”warning”]Reklamları engelle[/su_label]

Bir VPN aracılığıyla reklamları engellemek, bir tarayıcı uzantısı kullanmaktan çok daha etkilidir. Bir VPN kullanırken, reklamları tarayıcılarınıza göndermeye çalışan reklam hizmetlerinin gerçek IP’lerini engelliyorsunuz. VPN’iniz üzerinden yönlendirildiği için, reklam engelleme özellikleri size reklam gösteren uygulamalarda veya oyunlarda da çalışabilir. Reklamları engelleyerek, web siteleri için yükleme sürelerini de azaltırsınız. NordVPN’in akıllı reklam engelleyicisi, VPN kullanarak reklamları engellemenin en iyi yoludur.

[su_note note_color=”#f8d228″ radius=”1″]NordVPN avantajları:[/su_note]

  • 6 eşzamanlı cihaz bağlantısı
  • 24/7 canlı sohbet desteği
  • Smart TV için optimize edildi
  • 5500+ yüksek hızlı sunucu ağına erişim
  • Reklam bloğu
  • Kötü amaçlı yazılım sitelerine karşı koruma
  • Gelişmiş şifreleme algoritmaları
  • Sorunsuz akış için SmartPlay özelliği
  • Denetlenmiş kayıt tutmama hizmeti
  • 30-gün para iade garantisi

Yakın tarihli bir AV Testi , NordVPN’in piyasadaki en hızlı VPN olduğunu kanıtlamayı başardı. Hızlı olmak bir şeydir, ancak birçok VPN kullanıcısı gizlilik konusunda endişelidir. NordVPN ayrıca kayıt tutmama politikasını kanıtlamak için üçüncü taraf denetimlerinden geçti. Bu, şirketin tarama verilerinizle ilgili herhangi bir kayıt tutmadığından emin olabileceğiniz anlamına gelir. Ayda 3,71 Dolar karşılığında kullanıcılar, 5500’den fazla sunucu ağına, aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla VPN protokolüne, çeşitli sunuculara (P2P, Double VPN, Gizlenmiş sunucular, VPN üzerinden Onion ve özel IP sunucuları), DNS çözümleyicisine, CyberSec’e erişebilecekler. özellik ve daha fazlası. Bu kadar çok sayıda işlevsellik sağlamak sektördeki en ucuz seçeneklerden biridir.

NordVPN, 30 günlük para iade garantisi ile deneyebileceğiniz güvenli bir VPN’dir. 2021’de ucuz VPN hizmetleri arayanlar için bu en iyi seçeneklerden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu