HaberMobil Teknoloji

Samsung Galaxy S10 Lite, En son güncellemeyle birlikte UI 2.1 ve Nisan Yaması Alıyor

android

 

Samsung, geçen hafta Galaxy S10 serisi için bir yazılım güncellemesi çıkardı ve One UI 2.1‘i 2019 Galaxy S akıllı telefonlarına getirdi. Şimdi de Samsung’un özel Android kullanıcı arayüzünün en son sürümünü alan S10 Lite modeli oldu. Bu gelen güncelleme ile birlikte yapı numarası G770FXXU2BTD2 oldu ve bu güncelleme 1 Nisan 2020 tarihli Android Güvenlik Düzeltme ekiyle birlikte geliyor. Bu güncelleme ile birlite ayrıca Galaxy S10 Lite‘a Single Take, Pro Video, Quick Share ve Music Share gibi yeni özellikler getiriyor.

Gelen güncelleme ile birlikte ek olarak bazı düzenlemelerde geliyor. AR Emoji gelişmiş yüz ifadesi tanıma ile birlikte manuel bir düzenleme özelliği almaktadır. AR Emoji‘nin güncellenmiş sürümünü ilk kez açtığınızda, önceden kaydedilmiş tüm AR emojilerinizin silineceğini unutmayın.

Galeri uygulaması da Hızlı Kırpma işleviyle güncellendi ve artık birden çok farklı albüm grubunu bir grupta birleştirebilir veya farklı grupları ve albümleri tek bir grupta birleştirebilirsiniz. Ayrıca, Koreli teknoloji devi artık metin geri alma / yineleme ve çok dilli çeviri özelliklerine sahip Samsung Klavye‘yi de güncelledi. Güncellenen klavye daha işlevsel özelliklere sahip olduğu için kullanıcıları bu konuda farklı kılavyeler arama sevketmeyecek gibi görünmekte.

One UI 2.1 güncellemesi şu anda Avrupa’da yayınlanmaya başlamıştır. Ancak diğer bölgelere ve Ülkemizde yakında zamanda kullanılan cihazlarda görülmesi beklenmektedir.

Güncellemeyi Almak isterseniz, Avrupa’da yaşıyorsanız, birkaç gün içinde S10 Lite‘ınıza bir OTA üzerinden güncelleme alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yöntem, cihazınızı manuel olarak kontrol etmek ve bunun için Ayarlar> Yazılım güncelleme menüsüne gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu