Nasıl Yapılır - Mobil

Android Cihazlarda Geri Sayım Sayacında Titreşim Açma ve Kapama – Nasıl Yapılır ?

Geri-Sayim-Sayaci

Android Cihazlarda Geri Sayım Sayacında Titreşim Açma ve Kapama – Nasıl Yapılır ?

Android cihazlarımızın titreşim özelliğini bir çok alanda neredeyse hepimiz kullanıyoruz. Hatta artık zil sesi ve bildirimlerde bile sadece titreşim ayarlı olarak kullanıyoruz. Peki ya geri sayım uygulamasındaki titreşim bildirimini hanginiz kullanıyorsunuz ? Böyle bir özelliğin varlığından kaç kişi haberdar ? Evet cihazlarımızda var olan geri sayım sayacında dahi titreşim özelliği vardır.

Çoğu cihazda bu kusum genelde “PASİF” olarak gelir. Kullanmış olduğum iki cihazda da bu kısım pasif tir. İsterseniz gelin hep birlikte bu kısımda yer alan “TİTREŞİM” özelliğini kolayca aktif edelim.

[ilgiliMakale icerik_id=”2318″]

Uygulanacak Yol :
1. 
Öncelikle “Saat” uygulamasına giriş yapınız. Genelde bir çok cihazda uygulama kısayollarının olduğu kısımda simgesi mevcuttur.
android-saat2. Daha sonra karşımıza çıkan ekran da üst kısımda “Kum Saati” simgesini göreceksiniz üst sağ kısımda simgeye tıklayınız.
saat-android3. Karşımıza çıkan ekran “Geri Sayım” ekranıdır. Bu kısımda yapmamız gereken işlem, sağ üst köşedeki alt alta üç nokta göreceksiniz, seçenekler anlamına gelmektedir. Bu kısıma tıklayınız.
geri-sayım-android4. Çıkan ufak pencerede sadece “Ayarlar” menüsü var ve buna tıklıyoruz.
android-eğitim5. Artık geldik son kısıma, karşımıza çıkan kısımda ayarlar menüsünün son kısmı ve burada göreceksiniz en alt kısımda “Titreşim” yazan kısım pasif ve buradan aktif edebilir dilerseniz pasif edebilirsiniz.

Android cihazlarda bu ve buna benzer bir çok bilinmeyen konu ve olay var. Belkide bir çoğunuz daha henüz hiç geri sayım uygulamasını dahi kullanmamışsınızdır. Belki bu vesileyle sizde bu uyugulamanın varlığından haberdar olmuş olursunuz.

Not : Konu ile ilğili video yakında makale altında yerini alacak …

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu