e
sv

Android Cihazlarda Manuel Temizleme işlemi Nasıl Yapılır ?

avatar

Tek Bilgin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Cihazlarda Manuel Temizleme işlemi Nasıl Yapılır ?

Başlık dan da anlayacağınız üzere bugün sizlere anlatacağım konu android cihazlarda ekstra bir programa ihtiyaç duymadan artık ve gereksiz verileri temizleme yöntemi olacak.

Android

Öncelikle bu yöntemde sizler dilerseniz cihazlarınızda eğer var ise gelişmiş bir dosya yöneticisi bunu kullanabilirsiniz. Gelişmiş dosya yöneticinizden ayarların da gizli dosyaları göster seçeneğini de aktif etmeyi unutmayınız. Böylece daha fazla dosya ve gereksiz belgeleri görebileceksiniz.

Android cihazlarınızda eğer gelişmiş bir dosya yöneticisi mevcut değil ise X Plore uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim. X Plore uygulamasını, Google Play Store vasıtası ile yükleyebilirsiniz.

Uygulama Adresi
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

Uygulamayı indirdik ten sonra sistem de yani C : Sürücüsünde yada diğer bir ifadeyle Telefon Hafızasında silmemiz gereken bir takım dosyalar var. Bu dosyalar ciddi anlamda yer kaplamaktadır. Bu yöntemi zaman zaman tekrar etmeniz de fayda var. Bu yöntem ve dosyaları ayrıntılı olarak aşağıda yer alan videom da sizlere anlattım. Videoyu sonuna kadar izlemeyi unutmayınız.

NoT :  WhatsApp Klasörünün içinde yer alan doslarda silme işlemi yaparken dikkatli olunuz. Video da o kısımda silmeniz gereken yerden bahsettim. 

 • Site İçi Yorumlar
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478