Android Telefon’da Albümdeki Fotoğrafları Döndürme | Nasıl Yapılır?

CaN NVRZ 23 Mayıs 2019 18:03

Resim çekmeyi bir çoğumuz severiz. Hayatımızın bir çok alanından farklı yer ve zamanlarda fotoğraflar ile ölümsüzleştirmek bizi geçmişe götüren. Çekilen fotoğraflar bazen döndürme işlemi yapmamız gerekir. Yatay / Dikey olarak ayarlamak resmi bazen olması gerektiğinden daha güzel gösterebilir.

Dilerseniz bu resimlere kendi çektiğim bir resmi örnek göstererek anlatmak istiyorum. Örnek olarak göstereceğim resim dikey olarak çekilmiştir.

Can NAVRUZ

Can NAVRUZ

Anlatmak istediğim farkı anladınız varsayıyorum.

Resim Döndürme Nasıl Yapılır?

Öncelikle düzenleme işlemi yapacağımız resmi Galeri Uygulamasını kullanarak açınız. Bir çok cihazda galeri uygulaması özellikleri farklılık gösterebilir. Sizlere ekran resmini aldığı cihaz Sony Xperia XA1 Ultra, Android sürümü 7.0 dır.

Sony

Yukarıdaki resimde gösterilen üç nokta alt alta simgesi sizin Cihazınızda farklı olabilir. Mantıken baktığımız zaman aslında seçenekler menü südür aslında. Bu resimde gösterilen kısma tıklayınız.

Sony

Karşımıza ufak bir seçenek penceresi açılacak, açılan bu kısım dan “Döndür” seçeneğine tıklayınız.

Sony

Karşımıza çıkan pencere artık işlemi gerçekleştirmek için kullanmamız gereken pencere. Hangi yöne döndürülmesi gerektiğini sormaktır. Resmimize en uygun yönü seçiniz ve işleminiz bitmesini bekleyiniz.

android mobil cihaz Android Resim Yön Değiştirme nasıl yapılır Resim Döndürme

Tüm hakları saklıdır © 2022

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro