e
sv

Asus ROG Phone Root Atma ve TWRP Yükleme

avatar

CaN

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyuncu ekipmanlarının son zamanlar popüler hale gelmesiyle bir anda parlayan oyuncu odaklı akıllı telefonlar hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yapmıştı. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda Asus firması da elini boş tutmadı ve ROG markası altında ilk oyuncu akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Bu yazıda sizlere Asus ROG Phone root atma ve Asus ROG Phone twrp yükleme işlemleri hakkında kısaca bilgi vereceğim. Bu işlemlerden önce telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.

Asus ROG Phone Root Atma ve TWRP Yükleme 4

Telefon ülkemizde resmi olarak satılmasa da dünya genelinde satılan ve ülkemize de yurt dışından getirilerek kullanılabilen bir telefon olarak dikkat çekiyor. Buradaki işlemlerden sonra telefonda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorundan sorumluluk kabul edilmeyecektir. BURAYA tıklayarak Asus sitesi üzerinden APK dosyasını indirmeniz ve ROG Phone bootloader kilidi açma işlemini yerine getirmeniz gerekiyor. Sonrasında BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını indirerek bilgisayara yüklemeniz gerekiyor.

Asus ROG Phone TWRP Yükleme

BURAYA tıklayın ve ROG Phone twrp dosyasını indirerek dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içerisine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu fastboot modunda açın ve kabloyla bilgisayara bağlayın. CMD aracını adb klasörü içerisinde çalıştırın ve CMD ekranına aşağıdaki kodları yazın. Birkaç saniyelik yüklemenin ardından ROG Phone twrp yükleme işlemi bitecektir.

fastboot devices fastboot flash recovery recovery.img

Asus ROG Phone Root Atma

TWRP yükleme işlemi bittikten sonra BURAYA tıklayarak ROG Phone root atma için gerekli olan Magisk dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Ardından telefonunuzu tamamen kapatın. Ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak twrp menüsünü açın. Yükle / Install kısmından indirmiş olduğunuz ROG Phone root dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklemenin ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • mustinimo2 sene önce
 • Bootloader kilidi açmak sıkıntı değil asıl sıkıntı olan offical bi twrp dosyası ben asıl onu sormuştum

  • Tek Bilgin2 sene önce
  • Bir kaç yabancı basında yer alan teknoloji sitesinde TWRP dosyası gördüm fakat güvenilirlik konusunda endişem olan site olmadığı için size adresi paylaşmak istemedim.
   Google Arama Kısmına “Asus Rog Phone 2 Twrp Root” yazdığınız takdirde konulara erişebilirsiniz. Başka bir isteğiniz olursa yardımcı olmaya çalışırım efendim…

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478