Cihaz batarya değişimi

Tepkime
4
Arkadaşlar daha önce batarya değişimi yaptım ancak şöyle bir olay var bu kapağı söktüğümüz zaman kameraya toz geliyor önceki telefonumda ne yaptı isem tamamen temizleyemedim bunda şuan toz yok sökmememin tek nedeni de toz korkusu bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi toz kaçırmadan nasıl temizce halledebilirim
Cihaz: Galaxy s9 G960F

• Beğen
Tepkiler: CaN

CaN

admin
Tepkime
4,347
Arkadaşlar daha önce batarya değişimi yaptım ancak şöyle bir olay var bu kapağı söktüğümüz zaman kameraya toz geliyor önceki telefonumda ne yaptı isem tamamen temizleyemedim bunda şuan toz yok sökmememin tek nedeni de toz korkusu bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi toz kaçırmadan nasıl temizce halledebilirim
Cihaz: Galaxy s9 G960F
Bulunduğun ortamda toz ve esinti olmasın. Steril bezler var. Kırılmaz cam takarken kullanılan. Bununla guzelce temizleyip daha sonra batarya değişimi yapıp kontrol edip kamerayı silip kapatabilirsiniz. Kamera camının etrafındaki silikonlar deforme olmamış olmasına dikkat edin. Eğer deforme varsa zaten siz temiz taksaniz bile bi süre sonra toz yine olacak. Bu islemleri yaparken yavaş hareket edin ortamda illaki az da olsa toz olur bunları havaya kaldırmadan yapmanız sonucu temiz bi iş çıkacağını düşünüyorum.