Rom Noble 3.6 ZAMBRONE - Android 13 One UI 5.1 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 6,799

CaN

admin
Tepkime
4,768
Noble 3.6 ZAMBRONE - Android 13 One UI 5.1 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

20230729_123605.png

:xxxram: Dünya ile aynı günde sizler için yayınımız. Arkadaşlar bu romu halen kendim henüz denemedi. En son Noble 3.5 sürümünü denedim ve şuan da Noble 2B sürümünü kullanıyorum.

Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 3.6 Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 13 ve OneUI 5.1 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.
Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.

:xxxdow: GEREKLİ TÜM DOSYALAR
1. Rom Dosyası Noble 3.6 ZAMBRONE :

:xxxguvenlik: ROM DOSYASI (4 Alternatif Link)

:xxxbatarya: KURULUM NOTLARI

:xxxönemli: Ben Nasıl Kurulum Yapıyorum?

Evet arkadaşlar benim yaptığım kurulum yöntemi genellikle temiz kurulum diye adlandırdığımız yöntem olan şekilde.
Bunun için TWRP den komple temizlik yaparak başlıyorum işe. Gerek Noble 3.4 den geçiyor olun gerekse Noble 2.9 - 2A - 2B ve daha eski sürümlerden yada hiç Noble Rom yüklememiş olun size tavsiyem temiz kurulum.

Önemli Kurulum Notu : Bu romu hangi sürüm den gelirseniz gelin temiz kurulum olarak yapınız. Yani TWRP den komple tüm verilerinizi silerek yapınız...

:xxxayarlar: Kurulum adımları;
- Kurulum Öncesinde, bu adımları dikkatlice izleyin!

- Magisk'i yüklenemez hale getiren TWRP çökmesini önlemek için bu TWRP Yamalı'yı kullanın

- "failed to mount /omr" and "failed to mount /preload" hatalarını fark ederseniz, bunlar yaygın sorunlardır ve bu adımları geçmek için yapmanız gereken işlemi sizlere şöyle kısaca bahsediyorum. Bu sorunu aşmak için Wipe/Advanced "Wipe" menüsüne giderek OMR ve Preload'ı silerek bunu kolayca çözebilirsiniz. Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin bir yedeğini alın.

●○●○● KURULUM İLE ALAKALI KAFANIZA TAKILAN SORULARI AŞAĞIDA BIZLERE YORUM OLARAK SORABİLİRSİNİZ.

UYARI : Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin yedeğini alın.
1. Ses açma+bixby+güç düğmelerine basarak TWRP'yi açın.
2. "Yükle"ye basın ve Universal9810_Repartitioner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
3. TWRP'ye Yeniden Başlatın
4. "Wipe"e basın ve "Format Data"yı seçin, ardından "Yes" yazın
5. TWRP'ye yeniden başlatın
6. "Install"ye basın ve Universal9810_Cleaner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
7. TWRP'ye yeniden başlatın
8. "Install" basın ve NOBLEROM zip'i seçin
9. AROMA talimatını takip edin ve kurulumu bitirin.
10. Noble ROM'un keyfini çıkarın.

Önemli Not : Aşağıda Samsung Galaxy S9+ için kamera yaması mevcut bunu rom kurulum işlemi bittikten sonra TWRP den kurmayı unutmayın.

:xxxönemli: NOBLE ROM 3.x HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 6 HUSUS

- Bu Romlar, Samsung Galaxy S20 ve Samsung Galaxy Note 10 Lite Android 13 OneUI 5.1 tabanlıdır.
- Tüm değişkenler için benzersiz bir tasarım ve imaz hazırlanmıştır.
- Noble 3.x Rom BETA olarak yayınlanacak çünkü:
- Ön kamera sorunu ve HDR Force Close sorunu Noble 3.x ile halen devam etmektedir.
- Yüzle kilit açma çalışmıyor.
- İhtiyaç duyulan alan artık arttığından, REPARTITION'a ihtiyacı var. Nasıl yapıldığı ve dosyaları kulum kısmında mevcut.
- Yeniden bölümleme yöntemi çok kolaydır, yalnızca bir kez yapılması gerekir ve tüm verilerinizi siler bunu sakın unutmayın.
- Yeniden bölümlendirme, herhangi bir ROM'a geri dönmenizi sağlar, bu nedenle yalnızca Noble ROM 3.0 için kullanışlı değildir yani tüm romlarda bu yöntemi yapabilirsiniz.

:xxxcpu: YENİLİKLER
- Temel, Temmuz güvenlik yamalarıyla (HWF6) OneUI 5.1 Samsung Galaxy S20 yazılımı ile güncellendi.
- Daha iyi verimlilik için güncellenmiş ril lib'ler ve sürücüler.
- Geliştirilmiş dokunmatik ekran duyarlılığı yapılandırıldı.
- Magisk ve Kernel SU güncellendi.
- ThunderTweaks uygulaması bazı yeni değişikliklerle güncellendi.
- Performans ve pil ömründe genel iyileştirmeler yapıldı.

:xxxayarlar: KERNEL DEĞİŞİKLİKLERİ
- Çeşitli sistem ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

:xxxekran: HATALAR ve EKSİKLİKLER
- Ön kamera hatası yeniden geldi. Ön kameraya fazla yaklaşmayın ve HDR Kapalı olması gereklidir.
Not : Hata listesine Erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli Olacak.

:xxxnokta: Noble Rom Tecrubelerinizi Bizimle Buradan Paylaşırmısınız?

:xxxekranorani: Rom İngilizce Forum Adresi :

:xxxhizlisarj: Rom Telegram Adresi

:xxxhizlisarj: Kernel Telegram Adresi :

Tepkime
2
Elinize sağlık çok teşekkür ederim hocam gayet hızlısınız yine. Bu forum çok güzel Samsun S9 rom konusunda.

CaN

admin
Tepkime
4,768
Elinize sağlık çok teşekkür ederim hocam gayet hızlısınız yine. Bu forum çok güzel Samsun S9 rom konusunda.
Rica ederim hocam.

Tepkime
121
Selam,

windows bağlantısını deneyen oldu mu, ayarlara yönlendiriyor ancak bağlantı açmıyor bende. Windows bağlantısını kullanamadım .

Bilginize ..

CaN

admin
Tepkime
4,768
Selam,

windows bağlantısını deneyen oldu mu, ayarlara yönlendiriyor ancak bağlantı açmıyor bende. Windows bağlantısını kullanamadım .

Bilginize ..
Deneyen ve deneyimleyen biri en kısa zamanda cevap vereceğini düşünüyorum 😊
Ben Noble 3.5 den Noble 2B ye geçtim. Noble 2B den de Noble 2C ye geçme planım var 🤣

Tepkime
24
Noble 2b ve 2c yi denedim stabil romlar lakin şarzı fazla kullanıyorlar.NOBLE 3.5 V 3.6 yI Denedim her ikisininde batarya kullanımı aynı gibi 2B Ve 2C Ye göre daha az şarz kullanıyor.

CaN

admin
Tepkime
4,768
Noble 2b ve 2c yi denedim stabil romlar lakin şarzı fazla kullanıyorlar.NOBLE 3.5 V 3.6 yI Denedim her ikisininde batarya kullanımı aynı gibi 2B Ve 2C Ye göre daha az şarz kullanıyor.
Şuan sırf kamera probleminden dolayı geçmeyi planladığım Noble Rom 2C olacak gibi. Bu geçiş öncesi belki Noble 3.6 yi deneyebilirim.
Android 13 daha az şarj tüketiyor evet bu zaten o sürümün ekosisteminde var. Fakat kanera problemi beni durruyor.

Tepkime
7
Yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla Noble 3.6 pil konusunda iyi gibi duruyor. O zaman bizde indirelim 😀

Tepkime
2
Yeni sürümü fark etmedim eski sürümü indiriyordum neyseki son anda fark ettim 🤗 onu iptal ettim bunu indiriyorum artık. Bakalım nasıl olmuş.

• Beğen
Tepkiler: CaN
Etiketler
en iyi samsung galaxy android 13 rom indir noble 3.6 rom download noble rom indir noble rom nasıl kurulur samsung galaxy android 13 rom indir samsung galaxy note 9 s9 s9 plus rom indir samsung galaxy rom indir
Üst Alt