Rom Noble 4.0.5 CALABRIA II - Android 14 OneUI 6.0 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Performans ve Dizayn

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 4,815
Hocam no rooted seçince ne oluyor rootsuz orijinal and 14 mü oluyor ve pil iyileştirmesi vs gibi performans iyileştirmeleri geliyor mu
Rootsuz kurulum yapmadım. Rootsuz kurulum yaptığınızda, Rom un uygulaması muhtemelen çalışmayacak. Çünkü uygulama açıldığında Root izni istiyor. Bunların sizde deneyip yapar ve bizlerede bilgi verirseniz sevinirim.

Netflix denemedim hocam.
Health için Magisk Modül var o işe yarıyor.
Samsung Pass Rootlu Olduğu zaman çalışmıyor.
Sizde deneyip bilgi verirseniz çok sevinirim.
Hocam peki o modüller vs çok uğraştırıyor mu her samsung knox uygulaması için modül mü indirmemiz gerekiyor secure folder vs

Hocam peki o modüller vs çok uğraştırıyor mu her samsung knox uygulaması için modül mü indirmemiz gerekiyor secure folder vs
Magisk Modül kurulumu basit Magisk içerisinden Modül Kısmından işlem yapıyorsunuz.

telefon harika ama rom eski olunca sıkılmıstı canım teşekkürler
Evet mevcut Android Sürümü eski olunca iyi olmuyor. Noble Rom ile bu problem ortadan kalktı. Yakında Noble 4.1 ile daha güzel bir Rom bizleri bekliyor olacak. Takipte kalınız.

Hocam peki pil ve performans artışı cidden gözle görülür bir seviyede artıyor mu
Ben cihazlarımı System Performans durumundan çok Pil Performans odaklı kullanıyorum ve Noble Rom da Pil Performans durumu gayet iyi. Benim cihazım da çok eski değil yeni ve az kullanılmış olduğu için bende sorun yok hocam.

IMG-20230708-WA0017.jpg

No rooted seçince her şey eskisi gibi normal mi samsung pass vs kullanabiliyor musunuz
Hocam şimdi şöyle evet eskisi gibi normal çalışıyor sıkıntı yok fakat ben emojilerle ilgili sıkıntı yaşadığım için android 13 yükledim 14 de göre daha stabil çalışıyor gibi geldi ve emojilerde sıkıntı yok fakat samsung pass yüklü gelmiyor az önce baktım bulamadım android 14 te ise dikkat etmedim varmı diye zaten samsung pass kullanmıyorum ama o tür güvenlik uygulamaları kullanabilmeniz için root yapmanız gerekiyor diye biliyorum. bankacılık uygulamaları falan çalışıyor onlarda sorun yok. 4 ila 5 gündür tüm uygulamarı denedim test ettim bir sorunla karşılaşmadım şimdilik.

• Beğen
Tepkiler: CaN
Hocam şimdi şöyle evet eskisi gibi normal çalışıyor sıkıntı yok fakat ben emojilerle ilgili sıkıntı yaşadığım için android 13 yükledim 14 de göre daha stabil çalışıyor gibi geldi ve emojilerde sıkıntı yok fakat samsung pass yüklü gelmiyor az önce baktım bulamadım android 14 te ise dikkat etmedim varmı diye zaten samsung pass kullanmıyorum ama o tür güvenlik uygulamaları kullanabilmeniz için root yapmanız gerekiyor diye biliyorum. bankacılık uygulamaları falan çalışıyor onlarda sorun yok. 4 ila 5 gündür tüm uygulamarı denedim test ettim bir sorunla karşılaşmadım şimdilik.
Samsung Pass Uygulaması Root olan hiç birt cihazda şu zaman kadar çalışmadı hocam. Şimdilik çalıştıran olamadı. Onun dışında emojilerde vs sorun yok kendimce gördügüm kadarıyla. Fikir ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu derlemeler Rom Yapımcısına iletiliyor hocam. Sonraki sürümlerde daha stabil ve sorunsuz rom kullanmak maksadı ile.

Yabancı form sitelerinde biraz araştırma yapmıştım o tarz uygulamaların çalışması için magisk yüklenmesi gerekiyormuş fakat ben normal kullanıcı olduğum için gerek duymadım arama yapsın fotoğraf çeksin sosyal medyalara girip oyun oynatsın yeter çok fazla detaylı olmasına gerek yok :) Emoji olayına gelirsek onlarda çalışıyor sıkıntı yoktu fakat ben aktif olarak bir kaç oyun oynadığım için onlarda desteklemiyordu o yüzden 13 yükledim şuan sorunsuz çalışıyor. Şuan Noble rom 4.1 bekliyorum aktif olarak sitenizi kontrol ediyorum geldiği gibi yükleyip deniycem :giggle:

• Beğen
Tepkiler: CaN
Etiketler
noble 4.0.5 rom noble android 14 rom noble rom samsung galaxy note 9 android 14 rom
Üst Alt