Nasıl Yapılır? Android'de IMEI Numarası Nasıl Bulunur? | Telefonlu/Telefonsuz

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 211
1000059846.jpg

Android cihazınızda IMEI numarasını bulurken bazen iki seçenekle karşılaşabilirsiniz. Telefonunuz çift SIM ise, yani iki ayrı SIM yuvası varsa bu durum meydana gelir. Bu durumda her iki slota da iki ayrı IMEI numarası kaydedilecektir. Ancak dokümantasyon için genellikle IMEI 1'e ihtiyacınız olacaktır.

1. AYARLAR UYGULAMASINI KULLANARAK IMEI'Yİ KONTROL ETME​

Android telefonunuzdaki IMEI'yi kontrol etmenin en kolay yolu Ayarlar uygulamasını kullanmaktır. Burada telefonunuzdaki tüm SIM yuvalarının IMEI'sini kontrol edebilirsiniz. Stok Android, Xiaomi ve Samsung telefonlarınızda bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

🚦Stok Rom Android Cihazlar​

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın ve Telefon hakkında'ya dokunun.
Adım 2: Aşağı kaydırın ve cihazın IMEI'sini kontrol edin.

1000059847.png

🚦Xiaomi Telefonlarında​

Adım 1: Ayarlar'ı açın ve Telefon hakkında'ya dokunun.
Adım 2: Aşağı kaydırın ve 'Ayrıntılı bilgi ve özellikler'e dokunun.

Open-About-Phone-Xiaomi-934x1024.png

Adım 3: Durum'a dokunun.
Adım 4: Şimdi cihazınıza atanan ilgili IMEI numarasını kontrol edin.

See-IMEI-number-Xiaomi-934x1024.png

🚦Samsung Cihazlarda​

Adım 1: Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Ardından Telefon hakkında seçeneğine dokunun.
Adım 2: Burada IMEI numarasını kontrol edin.

Check-phone-details-1-958x1024.png

2. IMEI NUMARASINI GÖRMEK İÇİN USSD KODUNU KULLANIN​

Ayarlar uygulamasını kullanamıyorsanız veya IMEI ayrıntılarını bulamıyorsanız IMEI numarasını görmek için telefon çeviriciyi kullanın. Bunu yapmak için, cihazınızın IMEI numarasını ve bazı durumlarda seri numarasını da ortaya çıkarmak için hızlı kod olarak da bilinen ilgili USSD kodunu çevirin. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Adım 1: Telefon uygulamasını açın ve Tuş Takımı'na dokunun.
Adım 2: Şimdi *#06# tuşlamak için tuş takımını kullanın.

See-device-IMEI-1-958x1024.png

Adım 3: IMEI ayrıntılarının görünmesini bekleyin.

İpucu : IMEI'ye uzun basıp kopyalayabilirsiniz. Daha sonra gereken yere yapıştırın.

See-IMEI-number-1.png

3. İLİŞKİLİ HESAPTAN IMEI AYRINTILARINI KONTROL EDİN​

Samsung cihazınıza erişiminiz yoksa veya cihazınız çalınırsa Samsung Members uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu, kaybolan veya çalınan telefonunuzun IMEI numarasını bulmanıza yardımcı olacaktır. Samsung Members uygulamasını herhangi bir cihaza indirin ve ilgili Samsung hesabında oturum açın. İşlem tamamlandıktan sonra IMEI ayrıntılarını görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Samsung Members uygulamasını açın ve menü seçeneklerinden Destek'e dokunun.
Adım 2: Ardından Ürünlerim'e dokunun.
Adım 3: İlgili cihaza gidin ve önündeki i simgesine dokunun.

See-registered-products-958x1024.png

Adım 4: Aşağı kaydırın ve IMEI ayrıntılarını kontrol edin.

Check-IMEI-number.png

4. SIM KART TEPSİSİNİ KULLANMA​

Android cihazınızın SIM kart tepsisinde ilgili tüm IMEI ayrıntıları yazılıdır. Telefonunuz çift SIM ise ve hangi IMEI numarasının hangi SIM yuvasına ait olduğundan emin değilseniz bu son derece kullanışlıdır. Bunu yapmak için Android cihazınızla birlikte gelen SIM pinini kullanın ve SIM desteğinin yanındaki yuvaya basın.

SIM tepsisinin çıkmasını bekleyin. Her iki SIM de aynı SIM tepsisindeyse üstte yazılı olan IMEI numarasını kontrol edin. Veya SIM yuvaları ayrıysa, IMEI numaralarını kontrol etmek için SIM tepsilerini tek tek çıkarın. IMEI numarasını not ettikten sonra SIM tepsisini doğru yuvaya taktığınızdan emin olun.

5. TELEFONUN ARKASINDAKİ ÇIKARTMALAR ARACILIĞIYLA​

Bazı Android cihazlar, telefonun arkasına yapıştırılmış bir cihaz bilgisi etiketiyle birlikte gelir. Bunu kullanarak cihazınızın IMEI numaralarını kontrol edin. Bir barkod tarayıcınız varsa, IMEI barkodunu taramak için bunu kullanın ve anında diğer cihaza aktarın, böylece 15 haneli kodu manuel olarak girmekten kurtulursunuz.

6. TELEFONUNUZUN KUTUSUNU KULLANARAK​

Hala telefonunuzun kutusunu elinizde tutuyorsanız, şanslısınız. Bu kutunun arkasında önemli cihaz ayrıntıları yazılıdır. Bunu kullanarak IMEI numarasını fiziksel telefon olmadan bulabilirsiniz. Bu, özellikle cihazınız başka bir uygulamaya kayıtlı değilse veya Google'ın Bul özelliğini kapattıysanız, IMEI ayrıntılarını almanın mükemmel bir yoludur.

Check-box-details-2-1024x538.png

Bunu kontrol etmek için, ilgili ayrıntıların yer aldığı vinyeti görene kadar kutuyu ters çevirin. Telefonunuzda kaç SIM yuvası olduğuna bağlı olarak IMEI numaraları barkodlarıyla birlikte burada listelenmelidir.

Not: Android cihazınızı yetkili bir satıcıdan satın aldıysanız, IMEI numarası gibi cihaz ayrıntılarının listelenip listelenmediğini görmek için satın alma faturasını kontrol edin.

7. GOOGLE BUL'U KULLANARAK​

Google'ın Bul özelliği yalnızca cihazınızı bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer bazı önemli bilgileri de ortaya çıkarır. Bunlardan biri Android telefonunuzun IMEI numarasını bulmaktır. Bunu yapmak için Google'ın Bul sayfasını açın ve cihazı seçin. Telefonunuzla ilişkili Google hesabına giriş yapın ve aşağıda belirtilen adımlarla ilerleyin.

Adım 1: Herhangi bir web tarayıcısında Google Hesabım sayfasını açın.

Adım 2: Arama çubuğuna gidin ve Telefonunuzu bulun yazın . İlgili arama sonucunu tıklayın.

Open-Google-Find-my-1024x410.png

Adım 3: Burada ilgili cihaza tıklayın.

Select-the-phone-1024x530.png

Adım 4: Cihaz sayfası açıldığında cihazın önündeki i simgesine tıklayın.
Adım 5: IMEI numarasını kontrol edin.

Check-device-details.png

İlişkili Hesaplar yöntemini ve cihaz bul yöntemini bilmiyordum. Öğrendiğim iyi oldu dostum.

Teşekkür dostum. Açıklayıcı olmuş. IMEI normal sorgulayı biliyordum ama diğerlerini merak ettim bakayım deneyelim olacakmı

• Beğen
Tepkiler: CaN
İlişkili Hesaplar yöntemini ve cihaz bul yöntemini bilmiyordum. Öğrendiğim iyi oldu dostum.
- İşinize yaradığına sevindim hocam.
Teşekkür dostum. Açıklayıcı olmuş. IMEI normal sorgulayı biliyordum ama diğerlerini merak ettim bakayım deneyelim olacakmı
- Evet farklı yöntemler öğrenmek güzel oluyor hocam. Bende sizinle birlikte öğreniyorum araştırma yaparken.

Etiketler
android imei numarası nasıl bulunur android telefonsuz imei nasıl bulunur imei numarası nasıl bulunur
Üst Alt