Mobil Teknoloji

Huawei Mate 30 Pro Avrupa’da Satışa Sunuldu

 

Çinli akıllı telefon devi Huawei, Eylül ayında Almanya’da düzenlenen bir etkinlikte, Huawei Mate 30 ve Huawei Mate 30 Pro’nun lansmanı yapmış ve premium seviye amiral gemisi akıllı telefonlarını yenilemişti. Üst düzey iki akıllı telefon, Huawei’nin Galaxy Note 10 Iphone 11 serisine verdiği bir cevap olarak görülüyor. Ancak Huawei’nin rakipleri uluslararası pazarlarda satışta olmasına rağmen, Mate 30 ve Mate 30 Pro ikilisi sadece Çin pazarında yerini almıştı.

Çin merkezli üretici, ABD hükümetinin şirketi kara listeye alması nedeni ile Google’ın Android işletim sistemi için tam yetkili Google Play Servisleri desteği alamadığı için cihazlarını sadece Çin’de satışa sunmak zorunda kalmıştı.

Cihaz nihayet İspanya’nın Madrid şehrinde satışa sunuldu ve oldukça dikkat çeken bir promosyon kampanyasına da imza atılıyor. Huawei Mate 30 Pro şu anda İspanya’da sadece Madrid’deki Huawei Space Store mağazasında mevcut ve diğer mağazalara gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Space Silver renkli Huawei Mate 30 Pro, şu anda Huawei Space Store mağazasından 1.099 € fiyat etiketi ile satın alınabiliyor. Ayrıca Çinli üretici 299€’luk ilgi çekici alışveriş kuponu teklifi ile dikkatleri çekiyor. Kupon, diğer Huawei ürünlerini satın almak için yine Huawei mağazasında kullanılabiliyor. Söz konusu kampanyanın 9 Aralık tarihine kadar süreceği açıklanmış olsa da, o tarihe kadar dayanacak stok olacağı konusunda şüpheler var.

Bilindiği üzere Huawei Mate 30 Pro ABD engeli nedeni ile Android’in açık kaynaklı bir sürümü üzerine EMUI 10 arayüzü ile birlikte geliyor fakat kullanıcılar Google Play servislerini daha sonra manuel olarak da yükleyebiliyor. Telefon şu anda sadece İspanya’da mevcut ancak kısa süre içerisinde Fransa’da da satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu