Mobil Teknoloji

Şirket Uzantılı E-Posta Hesabı Nasıl Açılır?

 

Şirket uzantılı bir e-posta adresine sahip olmak işletmenizin veya kişisel markanızın güvenirliğini artırmaya yönelik kritik bir adımdır.

Neden mi?

Çünkü şirket uzantılı bir e-posta hesabı açmak, potansiyel müşterilerle iletişim kurmaktan en son pazarlama kampanyalarınızı yayınlamaya kadar, karmaşık gelen kutularında öne çıkma şansınızı artırır.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, işletmenizi yönetirken profesyonel bir e-posta adresine sahip olmanın önemi yadsınamaz derecede fazladır.

Şirket Uzantılı E-posta Hesabı Nedir?

Müşterilerinizle iletişim söz konusu olduğunda, e-posta’larınızın tüm güvenlik standartlarını karşılaması, spam filtrelerinden geçmesi ve profesyonel görünmesi gerekir. Bu yüzden birçok kişinin kullandığı @yahoo.com, @gmail.com, @outlook gibi ücretsiz e-posta hizmet sağlayıcıları, bir markanın profesyonel bir yansıması olarak kabul edilemez.

Şirket uzantılı e-posta adresi ise, şirketinizi temsil eden alan adınıza bağlı, güvenilir ve premium özelliklerle destelenmiş bir e-posta adresi olduğu için profesyonel bir ilk izlenim verir.

Fakat e-posta adresinizde sadece alan adınızı kullandığınız için profesyonelliğinizi kanıtlamış sayılmazsınız. Basit ve ciddiye alınabilecek bir e-posta adresi biçimi de belirlemeniz gerekir.

[ilgiliMakale icerik_id=”5348″]

Yaygın şirket uzantılı e-posta hesap biçimleri aşağıdaki gibidir:

Sadece ad: isim@sirketadiniz.com

Ad ve soyadın ilk harfi: isims@sirketadiniz.com

Adın ilk harfi ve soyad: isoyisim@sirketadiniz.com

Tam ad-soyad: isimsoyisim@sirketadiniz.com

Nokta içeren ad-soyad isim.soyisim@sirketadiniz.com

Neden Şirket Uzantılı E-posta Hesabı Kullanmalıyım?

E-posta alıcılarının %70’inin gönderenin adı ve adresine bağlı olarak gelen e-posta’ları açtıkları düşünülürse, şirket uzantılı bir e-posta adresi kullanmak, kalabalığın ve en önemlisi rekabetin dışında kalmanıza yardım eder.

Nasıl mı?

 1. Profesyonel görünüm sağlar

Şirket uzantılı bir e-posta adresi otomatik olarak profesyonel bir ilk izlenim verirken, genel bir e-posta uzantısı ise, amatörce ve deneyimsiz bir işletme imajı çizmenize neden olabilir. Böyle bir durumda, müşteriniz markanın gerçekliğini sorgulayabilir. Bu durumdan kaçınmak ve iş konusunda ciddi olduğunuzu göstermek için profesyonel bir e-posta adresi kullanmanızda fayda vardır.

 1. Güvenilir bir görünüm verir

Kişisel bilgilerinizi veya iş detaylarınızı paylaşacak olsaydınız, isimsoyisim@sirketadiniz.com‘a mı yoksa isim1234@gmail.com‘a mı güvenmeyi tercih ederdiniz? Muhtemelen birinciyi tercih edeceksiniz. Bunun başlıca nedeni, markalı bir e-posta adresinin güvenilirlik sunması ve gönderenin gerçek olduğuna dair size güvence vermesidir.

 1. Kolay kurulum ve uygun maliyet avantajı sağlar

Gmail, Outlook vb. ücretsiz e-posta servislerinden kurulum için destek alma imkanınız yokken, Uzman Posta gibi profesyonel e-posta servis sağlayıcılarından ihtiyacınız olan her an destek alabilirsiniz.

Uzman Posta ayrıca çok uygun maliyetlerle kurumsal e-posta hizmetinden yararlanmanızı sağlar. Üstelik Uzman Posta’yı, 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Şirket Uzantılı E-Posta Hesabı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

E-posta, potansiyel müşterilerle en yaygın iletişim biçimlerinden biridir. Hele ki bu iletişim, profesyonel bir e-posta adresi ile yapılıyorsa, o zaman müşteriler üzerinde muhteşem avantajlara sahip olabilirsiniz.

Şimdi adım adım bu avantajları inceleyelim.

 1. Tutarlı markalaşma

adinizsoyadiniz@sirketadiniz.com e-posta adresi, işletmenizin marka adını içerir ve iletişim bilgilerinizi gören kişiler, web sitenizin URL’si hakkında bilgiye dayalı bir tahminde bulunabilir.

Şirket uzantılı e-posta adresinizle iletişime geçmek, şirketinizi tanıtmanın dolaylı bir yolu haline gelirken, adinizsoyadiniz@gmail.com’u kullanmak, potansiyel müşterilerinize sizi çevrimiçi ortamda nerede bulabileceklerine dair hiçbir gösterge sağlamaz.

 1. Profesyonel görünüm

Şirket uzantılı iş e-posta’ları, daha profesyonel görünmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu yüzden iletişim kurduğunuz kişinin e-posta’nızı görmezden gelme olasılığı daha düşüktür.

Ayrıca, e-posta’nız spam filtrelerine profesyonel görüneceği için şüpheli olarak işaretlenmeyecek ve spam klasörüne gitmeyecektir.

 1. Basitlik

Birçok kişi ücretsiz e-posta hizmeti kullandığı için kullanıcı adı bulmakta zorlanabilir. Bu, insanların genellikle uygun bir seçenek elde etmek için isimlerine bir sayı dizisi veya fazladan bir kelime eklemesi gerektiği anlamına gelir.

Buna karşılık, kendi alan adınızla oluşturduğunuz e-posta hesapları basit ve özgün olabilir.

 • adiniz@sirketadiniz.com
 • adinizsoyadiniz@sirketadiniz.com
 • soyadiniz@sirketadiniz.com
 1. Ölçeklenebilirlik

İşletmenizi bireysel bir girişimci olarak kurduysanız ve on kişilik bir personeli barındıracak şekilde büyüdüyseniz, bu büyümeyi yönetmek için şirket uzantılı özel e-posta adresleri kullanmanız gerekir.

adinizsoyadiniz@sirketadiniz.com adresine sahipseniz, A ve B kişileri şirkete katıldığında, onlar için de yeni şirket uzantılı e-posta adresleri oluşturabilirsiniz.

Ancak ücretsiz e-posta servislerinden birini kullanıyorsanız, yeni çalışanlar veya departmanlar için yapabileceğiniz bir şey yoktur.

 1. Tam kontrol

Ücretsiz e-posta adresiniz askıya alınırsa, bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Çünkü e-posta hesabınızın kontrolü hiçbir zaman gerçekten size ait değildir.

Peki Gmail veya Outlook hesabınızı iptal ederse ve tüm mesajlarınız kaybolursa, ne yaparsınız? Müşterileriniz bundan sonra sizinle nasıl iletişime geçebilir?

Tüm bu korkularla yaşamak yerine şirket uzantılı bir e-posta hesabı kullanarak, iletişimlerinizin tam kontrolünün elinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Şirket Uzantılı E-posta Hesabı Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şirket uzantılı bir e-posta adresi oluşturmak zor bir iş olmasa da, aklınızda bulundurmanız gereken iki ana etmen vardır:

 1. Basit

İş bağlantılarınızın uzun bir harf ve rakam dizisinden oluşan bir şeyi hatırlaması oldukça zordur, bu yüzden kısa, kolay ve hatırlanabilir bir e-posta adresi seçmeniz gerekir.

 1. Telaffuz edilebilir

İletişimde olduğunuz potansiyel müşteriniz sizden açıklama istemeden kullanıcı adınızı doğru bir şekilde yazabilmelidir.

E-posta adresinizi sık sık kullanacağınız için seçeceğiniz ismin kolay olduğundan ve çok fazla açıklama gerektirmediğinden emin olun.

Şirket Uzantılı E-Posta Hesabı Nasıl Açılır?

Şirketinize ait bir alan adınız varsa ve şirket uzantılı bir e-posta hesabı açmak istiyorsanız, hemen Uzman Posta’ya gelin ve ana sayfada bulunan ‘30 Gün Ücretsiz Dene’ seçeneğine tıklayın.

30 gün boyunca Uzman Posta’nın profesyonel e-posta servis hizmetini deneyimleyin ve daha önce kullandığınız e-posta servis sağlayıcıları ile Uzman Posta arasındaki farkı görün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu