Video

Instagram Gizli Hesap Gösteren Uygulama – Gerçek mi? Yoksa Hikaye mi? | ANDROID

Merhaba Arkadaşlar, Ben Can Android Uygulama ve Eğitim Videolarına yer vermiş olduğum Youtube Kanalıma Hoş Geldiniz.
– Yeni bir Nedir? Nasıl Kullanılır? Videosu ile Yeniden Karşınızdayım.

Bu Videomuzda Sizlere LİLİ yani İNSTAGRAM GİZLİ HESAP PROFİL GÖRME Uygulamasının çalışma mantığından bahsedeceğim.

Fakat sizlere bunlardan bahsederken sadece uygulamayı göreceksiniz hesaba giriş yaptığım yerden sonra birçok kısmı sansürleyeceğim.

Aslında başlıktan da anladığınız üzere bu uygulama öyle sanıldığı gibi çalışmamaktadır. Soracaksınız belki bana şimdi peki çalışmıyor da neden videosunu çektin, bende hemen cevap vereyim ben çalışmıyor demedim. Uygulama çalışıyor fakat bazı kriterler doğrultusunda çalışıyor.
Bu kriterlerin arasında ilk olarak Uygulamadan giriş yapacağınız kanalın en az 50 takipçisi olma zorunluluğu.

PEKİ; Neden böyle bir kritere ilk olarak giriş için şart koşulmuş? İşte tam burada benim ilk başlarda bahsetmiş olduğum durum gelsin aklınıza çalışma mantığı. Bu uygulama her girilen hesabın kaydını tutuyor ve hesapta yer alan takipçilerin profil bilgilerini depolaması sayesinde o hesabı takip eden tüm kullanıcıların profillerini görüntüleme iznine sahip oluyor. Eğer görmek istediğiniz profil sahibin takip ettiği kişilerden hiçbiri bu uygulamayı yüklememiş ise sizlere şuna benzer bir uyarı veriyor, “Aramış olduğunuz kişinin takip ettiği kişiler arasında bu uygulamayı kullanan hiçbir kimse olmadığı için hesabı gösteremiyoruz” bu uyarıyı verdiği zaman zaten anlıyorsunuz bu uygulamada bir terslik olduğunu.
Bir de uygulama ile alakalı bir açıklama metni yer alıyor indirmiş olduğum sitede. Bu metini de okuyayım sizlere.

Uygulama havuz mantığı ile çalıştığı ve şu an çok fazla kullanıcısı olduğu için neredeyse tüm gizli profilleri gösterebiliyor. Özellikle takipçisi 500-1000 üzerinde bir gizli hesap var ise %99 ihtimalle gösterecektir.

Metinde yazdığı üzere denilenlerin çoğu doğru aslında. Uygulamanın bu kadar kullanıcıya ulaşmasında ki en büyük sebep ise; bir süre önce Play Store üzerinden indirilebiliyor olmasıydı. Uzun bir süre Google tarafından fark edilmeyen uygulama büyük bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Bu da uygulamanın veri tabanına işlemiş olduğu kullanıcı sayısının ve gizli hesapların görülebilir olduğu anlamına geliyor.

İşte bahsetmiş olduğum uygulamanın mantığı bu şekilde bence uygulama evet kısmen de olsa çalışıyor fakat bu şartlar doğrultusunda ne kadar çok kişi bu uygulamayı kullanır ve hesabı ile giriş yaparsa uygulamanın veritabanın da yer alan kayıtlı hesap arttığı için gizli hesapları gösterilecek kişilerin sayısı da bu durum neticesinde artacak.

Kendi kişisel fikrim şu ki uygulamayı kullanarak hesabınızda yer alan takipçilerin içlerinde hesabı gizli olanları açığa çıkarmamanız. Ama ben illa kullanacağım diyorsanız da ben açıklama kısmında sizlere uygulamaya erişebileceğiniz bağlantıyı paylaşacağım.

Bu Videomuzun da Sonuna Geldik. Umarım Beğenmişsinizdir. Beğendiyseniz BEĞEN Butonuna Tıklamayı Unutmayın, Kanalıma ABONE Olursanız Sevinirim.
Bir Sonraki Videoda Görüşmek Üzere Kendinize İyi Bakın, HOŞÇAKALIN …

[ilgiliVideo icerik_id=”5446″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu