HaberİPhone

İPhone’un Ağ Adı Nasıl Değiştirilir? | Hostname

iPhone hostname nasıl değiştirilir? iPhone’un ağ adı ne demek ilk önce onu açıklamaya çalışalım, her cihaz ağ adına yani bir hostname ana makine adına sahiptir. Windows PC için düşündüğünüzde dizüstü veya masaüstü bilgisayara Internet üzerindeki ana bilgisayar adı veya IP adresi ile erişilebilir. Bir çok kişi bunun mobil cihazlar da olduğundan habersiz. Mesela Yönlendiricinizin web arayüzüne giriş yaptığınızda, iPhone’unuzu ana makine adıyla belirtilen listede bulabileceğiniz DHCP İstemcileri Listesi bölümünü açın. Burada Varsayılan olarak iPhone, DijitalTeknoloji’nin iPhone’u gibi bir ağ adı vardır.

Neden iPhone’un Ağ Adını Değiştirmeliyim?

Anlayacağınız gibi, her kablosuz ağa bağlandığınızda iPhone’unuzun ana bilgisayar adı yönlendiricinin ayarlar sayfasında görünecektir. Sonuç olarak, bu ağın yöneticileri bunu görebilir. Dolayısıyla, iPhone’unuzun adını kamuya açık bir şekilde yada ofis ağına eriştiğinizde ortaya çıkmasını istemiyorsanız, iPhone’un ağ adını başka bir isimle değiştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin, “DijitalTeknoloji’nin iPhone” yerine “iPhone” veya “nickname” olarak değiştirirseniz.

 

İPhone’un Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

– İlk olarak Ayarlar menüsüne giriyorsunuz.

– Daha sonra Genel menüsüne giriyorsunuz.

– Buradan Hakkında menüsüne ulaşıyorsunuz.

– En üstte yer alan Ad sekmesine tıklayın.

Açılan pencereden ismi düzenleyin ve Bitti tuşuna basın. Artık modem ve router’lara bağlantı yaptığınızda yeni isminiz görünecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu