e
sv

Redmi K40 Gaming Magisk ile Root Atma Yöntemi (TWRP Gerekmez)

avatar

CaN

 • e10

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Redmi K40 Gaming Magisk ile Root Atma Yöntemi (TWRP Gerekmez) 18

Xiaomi Redmi K40 Gaming’inizi özelleştirmek ve ürün yazılımı üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey onu köklendirmek yani Root atmaktır. Android telefonlar için en popüler köklendirme aracı olan Magisk’i kullanarak Redmi K40 Gaming’i rootlayabilirsiniz. Magisk, kök sağlar ve telefonun sistemini tamamen özelleştirmenize olanak tanır.

Aşağıda, Redmi K40 Gaming’inizi nasıl köklendireceğiniz konusunda ayrıntılı bir eğitim var. Önyükleyicinin kilidini açmanız, aygıt yazılımını düzeltmeniz ve Magisk’i yüklemeniz gerekecek. Eğitimin herhangi bir adımında takılırsanız, aşağıya bir yorum bırakın ve size yardımcı olacağız.

Xiaomi Redmi K40 Gaming Magisk ile Nasıl Köklenir?

Magisk’i telefonunuza kurmak iki adımda yapılır. İlk adım, bootloader’ın kilidini açmak ve resmi olmayan görüntüleri kabul etmesini sağlamak, ikinci adım ise boot.img dosyasını çıkarmak ve Redmi K40 Gaming’inizde flash yapmaktır.

UYARI
Aşağıdaki eğiticiye devam etmeden önce, lütfen aşağıdaki tüm uyarıları okuyun. Telefonunuzda herhangi bir yanlışlık olması durumunda Tek Bilgin sorumlu tutulamaz.

 • Bu işlem telefonunuzda bulunan tüm içerikleri silecektir. Magisk’i kurmak için bootloader’ın kilidini ilk kez açtığınızda, tam bir veri silme işlemi gerçekleştirilecektir. Lütfen devam etmeden önce bir veri yedeklemesi yapın, aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz.

Ön Koşullar
Telefonunuzun en az % 60 oranında şarj edildiğinden emin olun. Bu, işlem sırasında telefonun yanlışlıkla kapanmamasını sağlar. Telefonunuzdaki verilerin tam bir yedeğini alın. Aşağıdaki işlem, telefonunuzdaki her şeyi silecek olan önyükleyicinin kilidini açmayı içerir. Xiaomi Redmi K40 Gaming için uygun ADB sürücülerini indirin ve yükleyin . Uygun sürücülere sahip değilseniz, bilgisayar telefonunuzu tanımayacaktır.

Tüm Android Telefonlara ADB Sürücüleri ve Fastboot Nasıl Kurulur?

Android telefonunuzu köklendirmeyi denediyseniz, özel bir kurtarma, ROM yükleyin veya yalnızca cihazın ürün yazılımını değiştirin, ADB sürücüleri ve Fastboot hakkında bir şey...

Adım 1: Xiaomi Redmi K40 Gaming Bootloader’ın kilidini açın

Android telefonlar, Redmi K40 Gaming dahil olmak üzere kilitli bir önyükleyici ile birlikte gelir. Kilitli bir önyükleyici, özel görüntüleri flaş edemeyeceğiniz ve telefonu rootlayamayacağınız anlamına gelir. Sonuç olarak, bir sonraki adıma geçmeden önce önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir. Redmi K40 Gaming’de bootloader’ın nasıl açılacağını öğrenmek için bu makaleyi takip edin .

Xiaomi Redmi K40 Gaming Bootloader Kilidini Açma Yöntemi

Xiaomi Redmi K40 Gaming’inizde önyükleyicinin nasıl açılacağını öğrenmek için bu kılavuzu izleyin. Modern Android telefonların çoğu, özel ROM’lar, modlar, çekirdekler yüklemeyi ve hatta...

Adım 2: Önyükleme Dosyasını Magisk ile yamalayın

Her şeyden önce, bir stok Redmi K40 Gaming ROM’u (ürün yazılımı) indirmeniz gerekir. ROM’un önyükleme görüntüsünü yamalıyoruz ve ardından kök erişimi elde etmek için telefonda yanıp sönüyoruz. Xiaomi ürün yazılımını indirebileceğiniz birçok çevrimiçi web sitesi var.

 1. Firmware’i indirdikten sonra çıkartın. Birkaç yeni dosya göreceksiniz.
 2. En son Magisk uygulamasını indirin ve yükleyin .
  İndir: Magisk
 3.  Magisk’i açın ve Yükle> Yükle> Yama önyükleme görüntü dosyasına gidin.

Uygulama, önyükleme görüntüsünü düzeltecek ve telefonunuzda depolayacaktır. Bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalayın ve “boot.img” olarak yeniden adlandırın.

3. Adım: Yamalı önyükleme

 1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve bir CMD pencere komutundan aşağıdaki komutu girin:
  Telefonunuzda A / B bölüm sistemi yoksa:

  fastboot flash boot boot.img

  Telefonunuzda A / B bölüm sistemi varsa:

  fastboot flash boot_a patched_boot.img
  fastboot flash boot_b patched_boot.img
 2. Yamalı görüntü parlatıldıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

İşte bu, artık Magisk’i Xiaomi Redmi K40 Gaming’inize yüklediğinize göre, daha sonra Magisk’i doğrudan Magisk uygulamasından güncelleyebilirsiniz. Bellenimin başka bir sürümüne güncellemek istiyorsanız, önce uygulama aracılığıyla yamalayın ve ardından flaş edin. Magisk ile artık tüm kök avantajlarının yanı sıra Magisk’in modül sisteminin de keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • aLMiNa2 ay önce
 • Teşekkür ederim dostum.Root ve Materyalleri konusunda çok başarılı içerikler üretiyorsun. Telefonu bir kere merak ettim videosunu izledim çok başarılı bir cihaz ve buna root yaptık dan sonrasını düşünmek gayet iyi bir sonuç almanın da üzerine çıkmakla aynı anlamada.

  • CaN2 ay önce
  • Malesef benim çekmiş olduğum bir video bu konu ile ilgili mevcut değil. Youtube dan arama yapabilirsiniz konu ile ilgili video bulabilirsiniz.
   Anladığım kadarıyla Magisk yükleme işleminden sonra, uygulamayı çalıştırıyorsunuz. Sonrasında cihaz hafızasında bir dosya oluşturuyor bunu bilgisayara alıp ismini boot.img yapıp Kodlama ile geri cihaza yazıyorsunuz.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478