Android SystemHaber

Redmi K40 Gaming Magisk ile Root Atma Yöntemi (TWRP Gerekmez)

Xiaomi Redmi K40 Gaming’inizi özelleştirmek ve ürün yazılımı üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey onu köklendirmek yani Root atmaktır. Android telefonlar için en popüler köklendirme aracı olan Magisk’i kullanarak Redmi K40 Gaming’i rootlayabilirsiniz. Magisk, kök sağlar ve telefonun sistemini tamamen özelleştirmenize olanak tanır.

Aşağıda, Redmi K40 Gaming’inizi nasıl köklendireceğiniz konusunda ayrıntılı bir eğitim var. Önyükleyicinin kilidini açmanız, aygıt yazılımını düzeltmeniz ve Magisk’i yüklemeniz gerekecek. Eğitimin herhangi bir adımında takılırsanız, aşağıya bir yorum bırakın ve size yardımcı olacağız.

Xiaomi Redmi K40 Gaming Magisk ile Nasıl Köklenir?

Magisk’i telefonunuza kurmak iki adımda yapılır. İlk adım, bootloader’ın kilidini açmak ve resmi olmayan görüntüleri kabul etmesini sağlamak, ikinci adım ise boot.img dosyasını çıkarmak ve Redmi K40 Gaming’inizde flash yapmaktır.

[su_box title=”UYARI” style=”bubbles” box_color=”#fcd53d” title_color=”#090808″ radius=”5″]Aşağıdaki eğiticiye devam etmeden önce, lütfen aşağıdaki tüm uyarıları okuyun. Telefonunuzda herhangi bir yanlışlık olması durumunda Tek Bilgin sorumlu tutulamaz.[/su_box]

 • Bu işlem telefonunuzda bulunan tüm içerikleri silecektir. Magisk’i kurmak için bootloader’ın kilidini ilk kez açtığınızda, tam bir veri silme işlemi gerçekleştirilecektir. Lütfen devam etmeden önce bir veri yedeklemesi yapın, aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz.

[su_box title=”Ön Koşullar” box_color=”#ed170e” title_color=”#ffffff” radius=”5″]Telefonunuzun en az % 60 oranında şarj edildiğinden emin olun. Bu, işlem sırasında telefonun yanlışlıkla kapanmamasını sağlar. Telefonunuzdaki verilerin tam bir yedeğini alın. Aşağıdaki işlem, telefonunuzdaki her şeyi silecek olan önyükleyicinin kilidini açmayı içerir. Xiaomi Redmi K40 Gaming için uygun ADB sürücülerini indirin ve yükleyin . Uygun sürücülere sahip değilseniz, bilgisayar telefonunuzu tanımayacaktır.[/su_box]

[ilgiliMakale icerik_id=”8180″]

Adım 1: Xiaomi Redmi K40 Gaming Bootloader’ın kilidini açın

Android telefonlar, Redmi K40 Gaming dahil olmak üzere kilitli bir önyükleyici ile birlikte gelir. Kilitli bir önyükleyici, özel görüntüleri flaş edemeyeceğiniz ve telefonu rootlayamayacağınız anlamına gelir. Sonuç olarak, bir sonraki adıma geçmeden önce önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir. Redmi K40 Gaming’de bootloader’ın nasıl açılacağını öğrenmek için bu makaleyi takip edin .

[ilgiliMakale icerik_id=”8191″]

Adım 2: Önyükleme Dosyasını Magisk ile yamalayın

Her şeyden önce, bir stok Redmi K40 Gaming ROM’u (ürün yazılımı) indirmeniz gerekir. ROM’un önyükleme görüntüsünü yamalıyoruz ve ardından kök erişimi elde etmek için telefonda yanıp sönüyoruz. Xiaomi ürün yazılımını indirebileceğiniz birçok çevrimiçi web sitesi var.

 1. Firmware’i indirdikten sonra çıkartın. Birkaç yeni dosya göreceksiniz.
 2. En son Magisk uygulamasını indirin ve yükleyin .
  [su_spoiler title=” İndir: Magisk” style=”fancy” icon=”folder-1″]Buradan indir[/su_spoiler]
 3.  Magisk’i açın ve Yükle> Yükle> Yama önyükleme görüntü dosyasına gidin.

Uygulama, önyükleme görüntüsünü düzeltecek ve telefonunuzda depolayacaktır. Bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalayın ve “boot.img” olarak yeniden adlandırın.

3. Adım: Yamalı önyükleme

 1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve bir CMD pencere komutundan aşağıdaki komutu girin:
  Telefonunuzda A / B bölüm sistemi yoksa:

  fastboot flash boot boot.img

  Telefonunuzda A / B bölüm sistemi varsa:

  fastboot flash boot_a patched_boot.img
  fastboot flash boot_b patched_boot.img
 2. Yamalı görüntü parlatıldıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

İşte bu, artık Magisk’i Xiaomi Redmi K40 Gaming’inize yüklediğinize göre, daha sonra Magisk’i doğrudan Magisk uygulamasından güncelleyebilirsiniz. Bellenimin başka bir sürümüne güncellemek istiyorsanız, önce uygulama aracılığıyla yamalayın ve ardından flaş edin. Magisk ile artık tüm kök avantajlarının yanı sıra Magisk’in modül sisteminin de keyfini çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu