Android SystemHaber

Magisk Son Sürüm v23 indir (Magisk Manager Gerekli Değildir)

Uzun süre bekledikten sonra yeni bir Magisk güncellemesi var. Geliştirici John Wu, yakın zamanda Magisk v22.0’ı duyurdu. Magisk’in gördüğü en büyük güncellemelerden biridir. Yeni sürüm, Android 11 için de destek sağlamaktadır, yanlışlıkla önyükleme döngüsü durumunda güvenli mod algılama, tamamen yeniden tasarlanmış bir Magisk Manager uygulaması, sıfırdan yeniden yazılmış bir 2SI desteği ve çok daha fazlasını eklenmiştir. Magisk v22, artık ana uygulamaya entegre edildiği için Magisk Manager’ın da ölümü anlamına geliyor. Artık Magisk Manager’ı ayrı olarak kurmanız gerekmiyor.

Bu makalede, yeni Magisk v22 yapısında sunulan en büyük değişikliklerden bazılarını ele alacağız. Ek olarak, en son sürümü indirip yüklemeniz veya eski v21 sürümü üzerine yükseltmeniz için tüm uygun bağlantıları sağlayacağız.

[su_label type=”warning”]Magisk v22’deki yenilikler nelerdir?[/su_label]

Magisk v22, şüphesiz Magisk tarihindeki en büyük sürümdür. Geliştirici John Wu’ya göre , yeni sürüm için birçok şeyin sıfırdan yeniden yazılması gerekiyordu. Yeniden tasarlanan Magisk Manager uygulamasını unutmadan, bu sürümün yarım yıldan fazla sürmesi şaşırtıcı değil. Şimdi en büyük ve en önemli güncellemelerden bazılarına bir göz atalım.

1. Tam Android 11 Desteği

Bu, muhtemelen bu sürümün en önemli güncellemesidir. Bir dizi Geliştirici Önizlemesi derlemesi yayınladıktan sonra, Google nihayet son kararlı Android 11 yapısını yayınladı. Başlangıçta, Pixel telefonlar, kararlı Android 11 yapısına ilk güncelleme yapanlardı. Bununla birlikte, OEM’lerin bu yıl gösterdiği benzeri görülmemiş bir taahhüt sayesinde, çok sayıda başka telefon şimdiden en son işletim sistemi sürümünün keyfini çıkarıyor. Lansman etkinliğinin hemen ardından OnePlus , OnePlus 8 için OxygenOS 11’i duyurdu , Samsung , Galaxy S20 serisi için One UI 3.0 Beta Programını duyurdu ve realme , Realme X50 Pro için ilk Android 11 yapısını yayınladı .

Sonuç olarak, en son Android sürümünü bu kadar erken elde eden daha fazla sayıda telefon var. Bu kullanıcıların çoğu deneyimli kullanıcılar, yani ilk yapmaya çalışacakları şey yeni sürümü köklendirmek (Rootlamak) ve onu değiştirmek. Bu da kullanıcıyı kökün yetkisi verne aracı olan Magisk’e götürür.

Fakat endişelenmeyin, Magisk v22.0 artık Android 11’i tam olarak desteklese de, Android 10, 9 ve 8 dahil olmak üzere eski sürümleri de desteklemeye devam edecek.

2. Tamamen yeniden tasarlanmış Magisk Manager

Tüm Gözler, Magisk’in yeni versiyonun da olsa bile, Magisk Manager’ı unutmamalıyız. Geliştirici, uygulamanın gördüğü en büyük değişiklik olan yeni Magisk Manager 8.0.0’ı yayınladı. Eski açılır menüsü tanıdık gelse de artık yok oldu. Uygulamanın Açılır menüsünü değiştirmek, sekme tabanlı bir düzendir. Tüm menüler artık ekranın alt kısmındadır. Bu, onları çok daha erişilebilir ve daha kolay erişilebilir hale getiriyor.

Ayrıca, uygulamanın kullanıcı arayüzünde etkinleştirilebilecek 8 adet tema vardır. Herkese hitap eden farklı stiller var. Şahsen, karanlık temayı kullanarak AMOLED görünümünü gerçekten çok başarılı olmuş.

3. Güvenli Mod Algılama ve Önyükleme Döngüsü Önleme

Magisk ile ilgili en büyük tekrar eden sorunlardan biri modülleriyle ilgilidir. Eklenen modüllerin çoğu kullanışlı ve kullanımı güvenlidir. Ancak, bazıları uyumluluk sorunları nedeniyle önyükleme döngülerine neden olabilir. Buda kullanıcıların bazen ciddi uğraşlar sonucu cihazı eski haline getirmelerine yol açar. Bu durumu kimsenin yaşamasını açıkcası istemeyiz.

Magisk v22.0, yeni güvenli mod algılama özelliği sayesinde bu sorun çözüldü. Esasen, önyükleme döngülerine neden olan bir modül kurarsanız, Magisk onu algılar ve Güvenli Modda yeniden başlatılır. Ek olarak, tüm modülleri devre dışı bırakarak olası önyükleme döngülerini düzeltir. Bu özellik sayesinde bu sürümde level atmalış durumda.

[su_label type=”warning”]Magisk v22’de yer alan değişiklikler[/su_label]

  • [Genel] Magisk ve Magisk Manager artık aynı pakette birleştirildi!
  • [Uygulama] “Magisk Manager” terimi artık başka bir yerde kullanılmamaktadır. Buna artık Magisk uygulaması diyoruz.
  • [Uygulama] Android 5.0+ sürümünde (önceden 9.0+ idi) Magisk uygulamasını gelişmiş teknikle (saplama APK yükleme) gizleme desteği sunuldu.
  • [Uygulama] Android 5.0’dan düşük cihazlarda Magisk uygulamasının yeniden paketlenmesine izin verme özelliği.
  • [Uygulama] Birden fazla geçersiz durumu tespit edin ve bunlarla ilgili uyarıda bulunun ve bunun nasıl çözüleceğine ilişkin talimatlar vermeye başladı.
  • [MagiskHide] MagiskHide’ı durdurmanın etkili olmamasıyla ilgili bir hatayı düzeltin.
  • [MagiskBoot] lz4_lg Sıkıştırılmış önyükleme görüntülerini paketten çıkarırken oluşan hatayı düzeltti.
  • [MagiskInit] Galaxy S21 serisini desteklemeye başladı
  • [MagiskSU] Saptamak yanlış APEX yolları neden olduğu  libsqlite.so yük başarısız hatası giderildi.

Yeni değişiklik günlüğünün en önemli özelliği, Google Pixel 5 ve Pixel 4a 5G için eklenen destektir.

En son güncelleme, Samsung Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra için her iki yonga setinde, Exynos ve Snapdragon’da kök desteği eklenmiştir.

[su_label type=”warning”]Magisk v22 UYGULAMASINI indirin [/su_label]

Artık yeni güncellemeyle nelerin değiştiğini bildiğinize göre, uygun dosyaları indirmenin zamanı geldi. Her zamanki gibi, Magisk’i kurmanın en iyi yolu, flashable ZIP dosyasını indirmek ve özel bir kurtarma işlemiyle flaşh etmektir.

Aşağıda yükleyiciyi, kaldırıcıyı ve Yönetici uygulamasını indirebilirsiniz.

En son sürüm

Eski versiyonlar

Magisk v21.4

Magisk v21.2

Magisk v21.1

Eski sürümü zaten yüklediyseniz, çok kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz. En son Yönetici uygulamasını yükleyin ve açın. Magisk’in sağ tarafında “Güncelle” yazan büyük bir mavi düğme var. Üzerine dokunun. Ardından “Doğrudan Kurulum” u seçin. Uygulama en son sürümü indirip yükleyecektir.

Yüklü herhangi bir Magisk türünüz yoksa, özel bir kurtarmanın kurulu olması gerekir. Kurtarma moduna geçmeniz ve flashable ZIP dosyasını (Installer) flaşh etmeniz gerekir. Benzer şekilde, bunu telefonunuzdan kaldırmak isterseniz, Uninstaller dosyasını açarsınız.

Hepsi yepyeni Magisk v22 ile ilgili. Son yıllarda Android topluluğuna katkıda bulunan John Wu’ya çok teşekkürler. Onun sayesinde, Android kullanıcılarının, Chainfire geliştirme çalışmalarını durdurduğundan beri bir köklendirme aracı var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu