Mobil Teknoloji

Samsung Galaxy Note 20 Tasarımı Ortaya Çıkmaya Başladı

Galaxy Note 20’nin CAD tabanlı görüntüleri ile birlikte 360 derecelik tasarım videosu hazırlandı. Samsung Galaxy Note 20 için yeni render görselleri ve 360 derecelik tasarım detaylarını gösteren bir video yayınlandı. CAD dosyalarından oluşan bu tasarım Pigtou tarafından geldi. Render görüntüsünde yer alan bazı kısımların şu anda onaylanamayacağı belirtiliyor.

[su_youtube url=”www.youtube.com/watch?v=yx7gu1F4OYU”]

Paylaşılan görüntülere baktığımızda cihazın Galaxy S20 Ultra ile benzerlik taşıdığı görülüyor. Galaxy S20 Ultra ile benzer kamera modülüne sahip olduğu anlaşılıyor. Note serilerinde olduğu gibi Note 20’de daha kare köşeler ile birlikte daha şık bir görünüme sahip.

Samsung Galaxy Note 20’nin ölçüleri 161.8 x 75.3 x 8.5mm olarak aktarıldı. Bu ölçüler Samsung Galaxy Note 10+ ile benzer boyuta sahip olduğunu gösteriyor. Kamera modülünün boyutu da 38,1mm x 21,9mm olarak raporlanmış.

Samsung Galaxy Note 20’nin ekranı yukarıda paylaştığımız ölçülere göre düşünüldüğünde 6.7 inç büyüklüğünde olabilir. Kavisli köşelerin yer almadığı cihazda S-Pen kullanımının daha kolay hale geleceği düşünülüyor.

Yukarıda yer alan görsele baktığımızda Galaxy Note 20’nin S-Pen konumu değişiklik gösteriyor. S-Pen konumunun sağ taraftan sol tarafa geçtiği görülüyor. Bu durum diğer fiziksel butonların sağ tarafa alınmasından dolayı ortaya çıkıyor.

Samsung Galaxy Note 20’nin güç butonunu sağ tarafta görüyoruz. Note ve Note+ modellerinde güç botunu ses butonlarının altında yer alıyordu. Galaxy Note 20’de güç ve ses botonları sağ tarafta yer alıyor.

Galaxy Note 20 ve Note 20+ modellerinin gücünü Snapdragon 865 ve Exynos 990 işlemciden alması bekleniyor. Batarya kapasitelerinin ise 4000mAh ve 4500mAh olması bekleniyor.

Son olarak Samsung Galaxy Note 20 ailesinin Ağustos ayında Unpacked etkinliğinde duyurulması beklendiğini aktaralım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu