Android SystemHaber

Android istenmeyen reklamları engelleme Yöntemi

Akıllı telefonları doğru bir şekilde kullanmadığımızda bizlere sürekli reklam gösteren deli edici bir probleme dönüşebiliyor. Bu yazımızda Android istenmeyen reklamları engellemek için neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Android cihazınızda çıkan reklamlar artık iyiden iyiye can sıkıcı bir hal almışsa bunun bir çözümü elbette var.

Chrome istenmeyen reklamları engelleme

Chrome kullanıp reklamları istemeyen ama tarayıcısını da değiştirmek istemeyenler, açılır reklamları önleyebilirler. Bunun için yapılacaklar basit:

Adım 1- Chrome tarayıcısını başlattıktan sonra sağ üst köşedeki üç noktalı menü düğmesine dokunun.

Adım 2- Ardından Ayarlar > Site Ayarları adımlarını izleyin. Açılan listede Pop-up’lar seçeneğini bulduktan sonra butonu kaydırarak reklamları devre dışı bırakabilirsiniz.

Uygulamalardaki istenmeyen reklamları engelleme

Cihazınızda bulunan bir oyun veya uygulamada pop-up reklamlar çıkıyorsa, ilk düşünmeniz gereken şey; bu reklamların uygulamayı kullanmaya değer olup olmadığına karar vermek. Eğer gereksiz veya alternatifi olan bir uygulama ise uygulamayı silmekten hiç çekinmemenizi öneriyoruz.

Uygulama ve oyunları reklamsız bir şekilde kullanmak istiyorsanız, geliştiricilerin sunduğu Pro veya reklamsız sürümleri satın almayı düşünebilirsiniz. Ancak, ne yazık ki bu imkanı her geliştirici sunmuyor. Son çözüm yolu ise, eğer uygulama internet bağlantısına ihtiyaç duymuyorsa Wi-Fi veya mobil veriyi kapatarak reklamların önüne geçebilirsiniz.

Bilinmeyen Kaynaklardaki Pop-up Reklamlar

Herhangi bir uygulamayı kullanırken görünen pop-up reklamlar gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Bu reklamların genellikle hangi uygulamalardan geldiği bilinmediğinden, biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bunun önüne geçebilmek için uygulamanız gereken adımlar mevcut.

Uygulamaların Play Store’daki kullanıcı yorumlarını okumadan yüklememeniz en basit çözüm olacaktır.

Bunun dışında, akıllı telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar > Gelişmiş > Diğer uygulamalar üzerinde görüntüleme adımlarını izlemeniz gerekiyor.

Burada, yüklemiş olduğunuz uygulamaları görebiliyor ve onları kullanmadığınız zamanlarda bile diğer uygulamaların üstünde görüntülenmesini ayarlayabiliyorsunuz.

Bildirim Çubuğu Reklamları

Bildirim reklamları fazla rahatsız edici değildir ve kapatması da oldukça kolaydır. Tek yapmanız gerek kapatmak istediğiniz bildirime basılı tutmak. Ardından gelen bildirimleri yanındaki tiki kapatarak o yerden bir daha bildirim almıyorsunuz.

Sonuç

Yukarıda sıraladığımız yöntemleri denediyseniz ve sorununuz hala çözülmediyse, cihazınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı taramanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca, Play Store dışında her kaynaktan uygulama yüklememeniz de büyük önem taşıyor.

Android reklam engelleme Rootsuz

Android kullanıcıları için kolay kullanılabilen, ücretsiz, root istemeyen ve gayet güzel çalışan bir uygulama var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Programı Kapatın ve Sayfayı Yenileyiniz.