Cihaz İncelemeİnceleme

Samsung Galaxy Note 8 Kılıf Deneyimi

Haziran 2019 dan bu yana kullanmış olduğum Samsung Galaxy Note 8 cihazım ile alakalı kılıf ve kırılmaz cam deneyimimi sizlere aktarmak isterim.

Piyasada 30TL den başlayıp 150TL lere kadar kırılmaz cam işlevi gören farklı kalitede materyallerden oluşan malzemeler mevcut. Bunların çoğu çevrenden yapışkanlı ve bazılarıda komple kaplama türü ekrana yapışan türden koruyucular. Note 8 kavisli bir ekran yapısına sahip olması nedeni ile köse ve yan kısımlarında güzel korunması ve ekrana uygulanan korumanın yanlarıda kapatması gerekli. Bu konuda yaptığım araştırma ve incelemelere göre neredeyse çoğu ekran koruyucu bu özelliğe sahip.

Cihazı kullanmaya başladığım dan buyana almış olduğum 3 ekran koruyucu ve iki farklı marka oldu. Bunların içinden en çok beğendiğimi zaten ikinci kez aldım ve şuan halen kullanmaktayım. Eksik yönleri varmı aslında var. Bunların buradan açıklayacağım. Öncelikli ilk olarak almış olduğum ürün den başlayalım. Yaklaşık olarak bir hafta süren ürün araştırmam sonucu HEPSIBURADA aracılığıyla bulmuş olduğum SPIGEN marka ekran koruyucu ve telefon koruyucu kılıf takımı. Takımı diyorum çünkü ekran koruyucu cam ile kapak bir bütün olarak birbirini tamamlıyorlar. Şöyle anlatayım, ikinci aldığım kırılmaz cam ile Spigen kılıfı kullanamadım bu yüzden bütün demek daha doğru buldum.

Spigen tarafından üretilen cep telefonu aksesuarları sağlam ve kaliteli olduğunu zaten sizlerde bir çok yerde görmüş ve okumuşsunuz dur. Fakat burada farklı bir konuda ki şikayetimi belirtmek isterim, 20.000 mAH power bank kullandım spigen firmasına ait ve ne yazıkki 3ay dolmadan çıkışların biri arıza ver-di ve çalışmadı. Daha sonrasında 7 ay civarında diğer sağlam olan çıkışın USB port içinde yer alan kısım içine düştü leyim ve sabitleme sıkıntısı olduğu kanısına kapıldım içini açma gibi şansım yok ve cibaz halen daha kullanılmıyor ve öylece duruyor. Garantisi vs. vardı fakat benim bunu bekleme gibi bir lüksüm yoktu.

Tekrar dan geldik ekran koruyucu olayına. Üretmiş olduğu kırılmaz cam gerçek anlamda sağlam. Kırılma testini ve dayanıklı materyallerden yapıldığını ürün hissettiriyor. Fakat eksik bazı ciddi sıkıntılar çıkaran kusurları var. Fakat buna rağmen ben ikinci kez yine spigen markasını tercih ettim.

Spigen Ekran Koruyucu Eksik olan kusurlarının en başında üst kısımda yer alan kamera kısımlarının üst çevresinde yapışkan kısmın olmaması münasebeti ile çok kısa süre içerisinde kamera lens üzerine toz vb. cisimlerin dolması sonucu ön kameralardan almış olduğunuz performans düşüyor ve kamerayı açtığınız zaman kamera camını temizleyin uyarı ekranı çıkıyor. Bu eksiklik benim ve eminim ki sizlerin açısından ciddi bir sorun olarak görülecektir. Bu durumun giderilmesi demek ekran koruyucu nun 100\99 puan alması demek. Diğer bir sorun yada eksiklikte kılıf kısmında bizleri karşılıyor. Açma kapama kısmına denk gelen sağ power tuşunun görevini terine getirmesini sağlayan plastik tuş kısmı çok çabuk deforme olarak kırılıyor. En fazla kullanılan tuş olduğu için tek taraftan plastik kapak gövdesine tutturmak yerine cift taraftan gövdeye tutturulursa bu sorununda ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Kullanmış olduğum diğer bir marka ise Baseus marka bir sadece ekran koruyucu. Aslında almış olduğum fiyata göre beklentim çok yüksekti fakat bu süre sadece 3 gün sürdü. Aslında daha kutusundan çıkardığım ilk yarım saat içinde tüm fikirlerim değişti malesef.

Ekran koruyucu cihazıma monte ettikten çok kısa bir süre sonra sağ kısmın kavisli olduğu yerlerin aşağıdan yukarıya yakışmadığını gördüm. Bir iki gün içinde komple ekranın içine toz vs. Gördüm ve bu durumdan çok rahatsızlık duydum. Yaklaşık olarak 100TL gibi ciddi bir fiyata almış olduğum ekran koruyucu mecbur değiştirmek zorunda kaldım. Bu benim için ciddi bir sorundu ve bunun da giderilmesi gerekmektedir. Fakat Baseus ekran koruyucu nun da üst kamera kısımlarında kullandığım süre içerisinde hiç bir yabancı madde gitmemiş olması benden puanını orta düzey olarak almasına neden oldu.

Baseus kırılmaz cam puanım 100\75 deminde söylediğim gibi ise Spigen puanı 100\85.

Siz de deneyimlerinizi bizimle aşağıdan yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu