Android SystemHaber

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’e TWRP Yükleme – Android 7.0 Nougat

Artık Samsung, hem Galaxy S6 SM-G920F hem de S6 Edge SM-G925F’yi TouchWiz UX tabanlı resmi Android 7.0 Nougat ürün yazılımına güncellediğine göre, yapılacak iyi bir şey telefonunuza TWRP yüklemektir. Android telefonlarda en çok kullanılan kurtarma olduğu için, Nougat güncellemesinin zaten harika olan özelliklerine güzel bir katkı olacak.

Bir TWRP hayranıysanız ve telefonunuzda Marshmallow gibi daha eski Android sürümleriyle kullandıysanız, kurtarmayı en son Nougat güncellemesine de yükleyebileceğinizi duymaktan mutluluk duyacaksınız. Yeni bellenim, kurtarma işlemlerinde herhangi bir soruna neden olmaz ve kullanıcılar en sevdiklerini yeniden yükleyebilir.

Nougat ürün yazılımını Odin kullanarak S6 veya S6 Edge’inizde yanıp söndüğünüzde, özel kurtarma işleminizi (TWRP) silecek ve stoğa geri dönecektir. İyi haber, kolayca yeniden yükleyebilmenizdir.

[su_label type=”warning”]Nougat Galaxy S6 ve S6 Edge’e TWRP Nasıl Kurulur?[/su_label]

Odin kullanarak resmi bir ürün yazılımını yanıp sönerek Nougat’a güncellediyseniz, TWRP’yi yanıp sönmekte zorlanmayacaksınız. Aynı süreç, ancak farklı bir dosyayla.

İndir

Kurulum

  1. TWRP’nin son sürümünü yukarıdaki bağlantılardan indirin ve ” .img.tar ” ile biten dosyayı indirin . Örneğin, TWRP 3.1.0-0 indir ” twrp-3.1.0-0-zeroflte.img.tar ” için.
  2. Odin’i PC’nizde başlatın. AP’ye tıklayın ve TWRP dosyasını seçin.
  3. Telefonunuzu alın, kapatın ve indirme moduna geçin. Bunu yapmak için, ses kısma, ev ve güç düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun.
  4. İndirme moduna girdikten sonra, telefonunuzu USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
  5. Bilgisayarınızda Odin’e gidin ve başlat düğmesine tıklayın.

Bu, telefonunuzdaki TWRP dosyasını yanıp sönecektir. İşlem bittiğinde, telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Şimdi telefonunuzu tekrar kapatın ve bu sefer ses açma, ev ve güç düğmelerine basın. Bu, telefonunuzu kurtarma moduna getirecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu