Nasıl Yapılır - Mobil

Xiaomi Poco M4 Pro’da Ekran Görüntüsü Almanın 3 Yolu

Xiaomi Poco M4 Pro’da nasıl ekran görüntüsü alacağınızı öğrenin. Çoğu kullanıcı gibiyseniz, muhtemelen çeşitli nedenlerle telefonunuzda çok fazla ekran görüntüsü alıyorsunuzdur. Belki arkadaşlarına bir şeyler göstermek istersin, ya da belki bir şeyi sonraya saklamak istersin. Ne olursa olsun ekran görüntüsü almak, Poco M4 Pro dahil tüm Android telefonların sahip olduğu çok önemli bir özellik.

Yepyeni bir Xiaomi Poco M4 Pro aldıysanız, nasıl ekran görüntüsü alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Çoğu Xiaomi telefonu, ekran görüntüsü almak için aynı veya benzer yöntemlere sahiptir. Daha önce bir Xiaomi cihazı kullandıysanız, bu makaleye aşina olabilirsiniz. Değilse, nasıl ekran görüntüsü alacağınızı öğrenin.

Xiaomi Poco M4 Pro’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Xiaomi, kullanıcıların Poco M4 Pro’da ekran görüntüsü almak için kullanabilecekleri üç farklı yöntem içeriyor. Aynı zamanda en popüler olan ilk yöntem, aynı anda iki donanım tuşuna basmanın geleneksel yoludur. Diğer iki yöntem, Xiaomi’nin daha da kolaylaştırmak için kendi yazılımını içerir.

[su_label]1. Poco M4 Pro Ekran Görüntüsü – Donanım Anahtarları[/su_label]

Poco M4 Pro’nuzda ekran görüntüsü almanın ilk yöntemi, telefonun yan tarafında bulunan fiziksel tuşları kullanmaktır. Bu en çok kullanılan geleneksel yöntemdir.

  1. Telefonunuzu alın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gidin.
  2. Basın güç düğmesine ve düğme aşağı hacmi aynı anda. Ekran beyaz renkte yanıp sönene kadar tuşları bırakmayın.
  3. Ekran görüntüsü, telefonunuzun galeri uygulamasında, Ekran Görüntüleri klasörüne kaydedilecektir.

[su_label]2. Poco M4 Pro Ekran Görüntüsü – Bildirim Geçişi[/su_label]

Poco M4 Pro’nuzda ekran görüntüsü almanın başka bir yolu da bildirim geçişini kullanmaktır. Bu, telefonunuzun donanım tuşları bozuksa veya herhangi bir nedenle çalışmıyorsa kullanmak için iyi bir yöntemdir.

  1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidin.
  2. Bildirim panelini açın ve ekran görüntüsü simgesini bulun (bu genellikle bir makas simgesidir).
  3. Ekran görüntüsü almak için simgeye dokunun .
  4. Ekran görüntüsü, telefonunuzun galeri uygulamasında, Ekran Görüntüleri klasörüne kaydedilecektir.

Asistan Menüsünü etkinleştirmek için Ayarlar > Erişilebilirlik > Etkileşim ve el becerisi bölümüne gidin ve Asistan menüsüne dokunun . Küçük bir daire görünecektir. Çembere dokunun. Bir dizi seçenek görünecektir. Ekran Görüntüleri’ne dokunun. Ekran beyaz renkte yanıp sönerek bir ekran görüntüsü alındığını gösterir.

[su_label]3. Poco M4 Pro Ekran Görüntüsü – Üç parmak hareketi[/su_label]

Herhangi bir nedenle donanım tuşlarını kullanarak Poco M4 Pro’da ekran görüntüsü almak istemiyorsanız, bildirim geçişi ise, üç parmak hareketini kullanabilirsiniz. Bu, Xiaomi telefonlarında yerleşik bir işlevdir.

Üç Parmak hareketini etkinleştirmek için Ayarlar -> Gelişmiş Ayarlar -> Düğme ve Hareket Kısayolları -> Ekran Görüntüsü Al seçeneğine gidin . “3 parmağınızı aşağı kaydır” diye bir seçenek olacak. Seçmek için üzerine dokunun. Şimdi ekran görüntüsü almak için üç parmağınızı aşağı kaydırın. Telefon, görevin tamamlandığını belirtmek için titreyecektir.

Bunlar, Xiaomi Poco M4 Pro’nun ekran görüntüsünü almanın bazı yollarıdır. Donanım düğmeleri bozulduğunda ekran görüntüsü alabilmek için Xiaomi’nin birkaç yazılım özelliği eklemesi güzel. Ekran görüntüsü almanın başka yolları var mı? Aşağıda bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu