Rom Noble 2.8 Rom - Android 12 One UI 4.1 | Samsung Galaxy S9 / Note 9 Özel Rom | En iyi Performans

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 10,816
Selam, kernel olarak hangisini kurdun hocam, mustafa ve noble 2.8 kernel farkı ne acaba ..
Ben Noble 2.8 Kernel kurdum kardeşim. @kung Süleyman abimiz de xxmustafacooTR-Clean-Test1-PERMISSIVE kernelini kurmuş, Ben ikisini bir denemediğim için farkını bilmiyorum ama fark var fakat mustafanın kernel doğrudan çalışmıyor galiba son Sürümle.

1 Soru : Link2Sd Android 10 dan sonraki versiyonlarda sıkıntı çıkarıyor. Normal Android 12 cihazlarda da sorun çıkarıyor yani Romun Custom Rom olması ile alakalı değil Abdroid 12 uyum sorunu var uygulamada.
2 Soru : Custom Rom lar TWRP den yedek alsanız bile yedekle çalışmaz. Custom Rom, Stok Rom üzerine kurulur ve TWRP den alınan yedek Stok Rom yedeğidir. Bu yüzden siz yedeği Custom Rom üzerine Stok yüklersiniz ve bunun da dosyaları eksik olur çünkü siz üzerine Custom Rom yüklediniz.

Custom Rom yüklenirken bazı temizlik ler yapılır stok dan giden cache dosyaları bile önemlidir. Bu yüzden siz yedek alsanız bile cihazda çalışmaz, ya tekrar Custom Rom yüklemeniz gerekir bunuda temiz kurulum ile yapmanız gerekir bazen buda işe yaramaz önce Orjinal Stok Rom yükleyip OEM kilidini aktif edip TWRP kurup tekrar sıfırlama ile temiz kurulum ile Custom Rom yüklemeniz gerekli ...
Yedeği geri yüklemedeki sorun twrp'de yapılan temizlik ile alakâlıymış. Telefonu yeniden başlattığımda telefon indirme modunda açıldığında, geri yükleme öncesi tam temizlik yapmıştım. Az önce sâdece "veri, dalvik, cache" temizliği yapıp geri yükleme yaptım. Telefon normal bir şekilde açıldı ve yedek aldığımda telelefon ne durumda ise ( uygulamalar, ayarlar vs.) o şekilde kullanabiliyorum telefonu. Cevâplarınız için çok teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: CaN
Selamun aleykum beyler,

ne yaptım ne ettiysem, hiç bir şekilde 2.8 ile dex usb-hub ile yani hdmi-out üzeri monitörüme yansımıyor.
2.7 ve alt versiyonlarla hiç bir sorun yoktu.
2.8 ile dex çalışmıyor.

Sizde 2.8 ile dex çalışıyormu? Lütfen size zahmet bi deneyip cevaplayabilirmisiniz?

Teşekkürler!

• Beğen
@kung Süleyman abi sende dex çalışıyor mu?
Noble 2.7 dex çalışıyordu.
Selamun aleykum beyler,

ne yaptım ne ettiysem, hiç bir şekilde 2.8 ile dex usb-hub ile yani hdmi-out üzeri monitörüme yansımıyor.
2.8 ile dex çalışmıyor.

Sizde 2.8 ile dex çalışıyormu? Lütfen size zahmet bi deneyip cevaplayabilirmisiniz?

Teşekkürler!

Evet Noble 2.8 de dex denemesi yapmadım bende hocam. 2.7 de kullanıyordum.

Selamun aleykum beyler,

2.8 ile dex çalışmıyor.

Teşekkürler!
Dex ile ilgili denemeyi yaptım şimdi hocam. Kullandığım cihaz Samsung Galaxy Note 9 ve PC ye usb kablosu ile bağlanıp Dex uygulamasını başlattım ve bağlantıda problem yok.
Screenshot_20221213-212623_One UI Home.jpg
IMG-20221213-WA0051.jpg

Dex ile ilgili denemeyi yaptım şimdi hocam. Kullandığım cihaz Samsung Galaxy Note 9 ve PC ye usb kablosu ile bağlanıp Dex uygulamasını başlattım ve bağlantıda problem yok.
Ekli dosyayı görüntüle 1121
Ekli dosyayı görüntüle 1120

Sağolasın, kardeşim direk yanıtladığn için.
Benim cihazım Galaxy S9.
2.7 ile çevirdiğim an, dex direk çalışıyor.
2.8de aynı kablola aynı ekranla imkanı hariç nuh diyor peygamber demiyor.
Clean flash / dirty flash hiç etki etmedi.
TWRP desek oda zaten uyumlu.

Ben cihazı sırf mini bilgisayar olarak usb hub ile kullanıyordum. XDA forumda da bir Allahın kulundan tık yok. Ordada aynı soruyu tekrar tekrar iletmeme rağmen.

Demekki sırf S9 ile alakalı bir sorun. Benimkisi F modeli.

Deneyip cevapladığın için tekrardan sağolasın

• Beğen
Sağolasın, kardeşim direk yanıtladığn için.
Benim cihazım Galaxy S9.
2.7 ile çevirdiğim an, dex direk çalışıyor.
2.8de aynı kablola aynı ekranla imkanı hariç nuh diyor peygamber demiyor.
Clean flash / dirty flash hiç etki etmedi.
TWRP desek oda zaten uyumlu.

Ben cihazı sırf mini bilgisayar olarak usb hub ile kullanıyordum. XDA forumda da bir Allahın kulundan tık yok. Ordada aynı soruyu tekrar tekrar iletmeme rağmen.

Demekki sırf S9 ile alakalı bir sorun. Benimkisi F modeli.

Deneyip cevapladığın için tekrardan sağolasın
Ben Resmi Telegram kalandan araştırdım eve S9 sesinde kablolu dex bağlamada problem var birde kablosuz denermisiniz sanki kanlosuz da problem yok gibi hocam. Denemekte fayda var bi deneyin isterseniz hocam. Noble Rom 2.8 de aslında Android 13 e geçiş altyapısı uygulanıyor. Her ne kadar Android 12 olarak çıksada Noble 2.8 aslında Noble 3.0 alt yapısı oluşturuluyor.

Etiketler
android rom noble noble 2.8 noble rom noble rom download noble samsung note 9 rom rom indir s9 rom
Üst Alt