Rom Noble 2.9 Rom - Android 12 One UI 4.1 | Samsung Galaxy S9 / Note 9 Özel Rom | En iyi Performans

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 4,737

CaN

admin
Tepkime
4,697
20230111_111614.png

Android 12 One UI 4.1 | Samsung Galaxy S9 / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek. Fakat bu Rom sayesinde ilerleyen zamanlarda Android 13 ve OneUI 5.0 dahil olmak üzere güncelleme yapabileceğiz.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 2.9 Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 12 ve OneUI 4.1 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.

Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.

:xxxdow: GEREKLİ TÜM DOSYALAR
1. Rom Dosyası Noble 2.9 :
Not :
iki farklı indirme seçeneği var. İstediğiniz üzerinden indirebilirsiniz...

:xxxguvenlik: F VERSIYON (G960F, G965F, N960F)

:xxxguvenlik: N VERSIYON (G960N, G965N, N960N)

2. Kernel Dosyası :

:xxxguvenlik: Yeni Kernel Dosyası

:xxxnasilyplr: 3D Tuş Fix Dosyası

:xxxbatarya: KURULUM NOTLARI

Noble 2.5 - 2.6 - 2.7 - 2.8 - 2.9 Rom Kurulum

》2.1 Noble Rom ve üzeri kullanıyorsanız, Noble 2.9 Rom doğrudan TWRP den kurabilirsiniz. Tavsiyem temiz kurulum yapmanız yönün de olacak. Bunun için TWRP den aşağıdaki resimdeki Wipi kısmına girip verileri temizleyip kurulum yapmanız olacak.

Screenshot_20221107_112205.png

》2.1 Noble Rom altı rom kullanıyor yada ilk defa Noble Rom 2.9 kuracaksınız temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

:xxxcpu: YENİLİKLER

- En önemli düzenleme ve yenilik Ön Kamera Hatası Giderildi !
- Diğer geliştirmeler.
- Android 12 Sürümü için son güncelleme. Bundan sonrası artık Android 13 ile piyasaya çıkacak.
- Şarj ve Performans iyileştirmeleri.

- Temel, Ocak ayının güvenlik yamalarıyla (HVL3) N10 olarak güncellendi
- Note 10 Lite'tan taşınan yeni A12 HAL (Bu daha iyi performans ve pil anlamına gelir)
- WhatsApp sorunundan 2. ses düzeltildi

:xxxayarlar: KERNEL DEĞİŞİKLİKLERİ

- Kararlılık çok daha iyi duruma getirildi.
- Zram Özellikleri güncellendi.
- Kompresörler ve Dosya Sistemleri güncellendi.
- Pil Sürücüleri Güncellendi.

:xxxekran: HATALAR ve EKSİKLİKLER

- Endişe yaratacak sorunlar yok.

:xxxnokta: Noble Rom Tecrubelerinizi Bizimle Buradan Paylaşırmısınız?

:xxxekranorani: Rom Asıl indirme Adresi :

:xxxhizlisarj: Rom Telegram Adresi :

:xxxhizlisarj: Kernel Telegram Adresi :

CaN

admin
Tepkime
4,697
@kung Abi bizimle Noble 2.9 Rom deneyimini paylaşır mısın.
@xxmustafacooTR Kardeşim Sende bu sürüm hakkında bilgini paylaşırsan sevinirim

Tepkime
3
Teşekkür ederim dostum

• Beğen
Tepkiler: CaN
Tepkime
65
Android 13, OneUI 5.0 geldi ile. Ben yükledim. Fakat Noble 2.9 ve 2.8'e kıyasla performans sorunu yaşıyorum. Romda ön kameraya fazla yaklaşınca kameranın hâtâ verip kapanma sorunu var. Geliştiricinin dediğine göre yüz tanımada çalışmıyormuş. Birde kamerada HDR sorunu varmış. Bunlar benim için büyük sorunlar değil. Fakat performansta hissedilir derecede yavaşlık var. Bu sorun benim telefonda mı oldu sâdece bilmiyorum. Çünkü XDA sitesinde bu sorundan bahseden olmamış henüz. Birde şöyle bir şey var; mevcût (Noble 2.9, 2.8 yada orijinal) romun yedeği varsa, Noble 3.0'a geçtikten sonra yedeği geri yüklemek doğrudan imkânsız. Çünkü ODM yüklemesinde hâtâ oluşuyor. Bununda sebebi şu olsa gerek; Noble 3.0'ı yüklemek için öncesinde 2 adet Zip dosyası yüklemek gerekiyor. Bu dosyalardan biri yeniden bölümleme, biride temizlik için. Anladığım kadarıyla yedeğin geri yüklenememesi yeniden bölümleme sebebiyle oluyor. Yedeği geri yüklemek doğrudan imkânsız olsa da, dolaylı yoldan mümkün. Bunun için önce Twrp'den Noble 3.0 yüklemesi yapmak ve kurulum sonrası romun tam bir yedeğini almak gerek. Sonra Twrp'den geri yükleme için önceki yedeğimizi (Noble 2.9, 2.8 yada orijinal rom) seçmek, fakat bu aşamada ODM'yi seçmemek gerek. Geri yüklemeyi yaptıktan sonra tekrar geri yükleme ekranına gelip bu sefer Noble 3.0 yedeğini seçmek ve bu sefer sâdece ODM'yi seçmek gerek. Ancak bu şekilde önceki yedeğimizi geri yükleyebiliyoruz. Ben bunu kendim denedim ve Noble 3.0'dan 2.9'a bu şekilde geri döndüm. Lâkin önceki performansı alamadım. Meselâ parmak izi gecikmeli çalıştı, ekranın kitlenmesinde de gecikme yaşadım. Temassız Komut uygulaması durduruldu hâtâsı verdi fakat kalem sorunsuz çalışıyordu. Bende az önce Noble 3.0 yedeğimi kullanarak tekrâr 3.0'a geri döndüm. Biraz kullanayım bakayım ne olacak. Noble 3.0 yükledikten sonra Noble 2.9 yada 2.8'i baştan yüklemek istersek bu mümkün olacak mı bilmiyorum, çünkü bunu denemedim. Fakat bölümleme sebebiyle mümkün olmaz diye düşünüyorum. Gündüz deneyebilirim bunu.
Ekleme: Az önce Twrp'den tam temizlik yapıp Noble 2.9'u yükledim. Yükleme ve kurulumda bir sorun yaşamadım ve telefonu sorunsuz ve performans kaybı olmadan kullanabiliyorum.

Son düzenleme:
Tepkime
17
Merhaba telefonuma Noble 2.9 ya da 3.0 kurmayı düşünüyorum. Bankacılık ya da diğer finans uygulamalarını kullanmamda bir sorun oluşturur mu ?
Kısacası güvenli midir?

CaN

admin
Tepkime
4,697
Etiketler
android 12 rom custom rom indir galaxy rom indir noble noble 2.9 noble rom indir samsung note 9 rom samsung rom indir
Üst Alt