Rom Noble 2A Rom - Android 12 One UI 4.1 | Samsung Galaxy S9 / Note 9 Özel Rom | En iyi Performans

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 4,610

CaN

admin
Tepkime
4,347
Noble 2A - Android 12 One UI 4.1 | Samsung Galaxy S9 / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn
20230304_150017.png
Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek.

Noble 2A Aslında Noble 2.9 Rom'un en son versiyonu dur.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 2A Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 12 ve OneUI 4.1 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.

Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.

:xxxdow: GEREKLİ TÜM DOSYALAR
1. Rom Dosyası Noble 2A :
Not :
iki farklı indirme seçeneği var. İstediğiniz üzerinden indirebilirsiniz...

:xxxguvenlik: F VERSIYON (G960F, G965F, N960F)

:xxxguvenlik: N VERSIYON (G960N, G965N, N960N)

2. Kernel Dosyası :

:xxxbatarya: KURULUM NOTLARI

Noble 2.5 - 2.6 - 2.7 - 2.8 - 2.9 - 2A Rom Kurulum

》2.1 Noble Rom ve üzeri kullanıyorsanız, Noble 2.9 Rom doğrudan TWRP den kurabilirsiniz. Tavsiyem temiz kurulum yapmanız yönün de olacak. Bunun için TWRP den aşağıdaki resimdeki Wipi kısmına girip verileri temizleyip kurulum yapmanız olacak.

》2.1 Noble Rom altı rom kullanıyor yada ilk defa Noble Rom 2.9 kuracaksınız temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

:xxxcpu: YENİLİKLER

- Noble 2.9 versiyonunun en stabil ve en sorunsuz hali diyeniliriz. Daha kararlı ve daha kusursuz.

- Ocak 2023 Güvenlik Yamaları (HWA3) ile N10+ olarak güncellendi ONEUI 4.1
- Sabit ekstra karartma eksikti güncellemede kaybiluyordu (artık güncelleyebilirsiniz Erişilebilirlik
- Sabit spo2 sensörü mevcut değil
- Sabit çift sim desteği (artık kapalı sim'den bildirim almamalısınız)
- Garip animasyonlar düzeltildi kesme
- Sabit Fotoğraf Düzenleyici güncellemeleri
- Güncellenmiş wifi sürücüleri
- Dolby konfigürasyonu güncellendi
- Yeni seçeneklerle güncellenmiş AROMA yükleyici (Noble 3.x'te olduğu gibi)
- Daha iyi kararlılık ve performans için pek çok iyileştirme

:xxxayarlar: KERNEL DEĞİŞİKLİKLERİ

- Kararlılık çok daha iyi duruma getirildi.
- Zram Özellikleri güncellendi.
- Kompresörler ve Dosya Sistemleri güncellendi.
- Pil Sürücüleri Güncellendi.

:xxxekran: HATALAR ve EKSİKLİKLER

- Endişe yaratacak sorunlar yok.

:xxxnokta: Noble Rom Tecrubelerinizi Bizimle Buradan Paylaşırmısınız?

:xxxekranorani: Rom Asıl indirme Adresi :

:xxxhizlisarj: Rom Telegram Adresi :

:xxxhizlisarj: Kernel Telegram Adresi :

Ekli dosyalar

• xxTR-Kernel-Aroma.zip
    20 MB · Görüntüleme: 134

CaN

admin
Tepkime
4,347
Arkadaşlar ben şuan Noble 2A Sürümünü kullanıyorum. Kernel olarakda konuda eklemiş olduğum @xxmustafacooTR arkadaşımızın Kerneli olan AROMA yı kullanıyorum. Noble 3.1 Android 13 versiyonu biraz daha geliştirilmesine müteakip o sürüme geçme planım var. Evet Android 13 ve OneUI 5.1 çok farklı bi ekosistem fakat şuan BETA ve ilerki süreçte daha da gelisecegini varsayıyorum ve o zaman o sürüme geçme planım var.

Tepkime
84
merhaba twrp yuklerken odinde pass diyor ama telefonda downloadingde kalıyor ne yapmam lazım

• Beğen
Tepkiler: CaN

CaN

admin
Tepkime
4,347
merhaba twrp yuklerken odinde pass diyor ama telefonda downloadingde kalıyor ne yapmam lazım
Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz...

TWRP Recovery Nasıl Kurulur | En iyi Kurulum ve Kullanım Kılavuzu - Tüm Cihazlar

Tepkime
84
Günaydın arkadaşlar baya bi uğraştım ama sonunda kurdum fakat şöyle bi sorun var smart viev ( telefondan tvye ekran yansıtma) çıkmıyor telefonda bunun için kurulumda neyi seçmek lazım neyi eksik yapmışım 🤔

• Beğen
Tepkiler: CaN

CaN

admin
Tepkime
4,347
Günaydın arkadaşlar baya bi uğraştım ama sonunda kurdum fakat şöyle bi sorun var smart viev ( telefondan tvye ekran yansıtma) çıkmıyor telefonda bunun için kurulumda neyi seçmek lazım neyi eksik yapmışım 🤔
Bu konuda @kung @Sahin42 @taskinaydin sizlerinde görüşünü alalım ben bu özelliği kullanmıyorum.

Tepkime
84
Bende menüsü logosu adi vs hiçbirşey yok smart viev adina o özellik tamamen yok olarak çıktı birşeyleri eksik kurdum galiba ama anlayamadım

CaN

admin
Tepkime
4,347
Bende menüsü logosu adi vs hiçbirşey yok smart viev adina o özellik tamamen yok olarak çıktı birşeyleri eksik kurdum galiba ama anlayamadım
Ben de menüsü vs bu şekilde çıkıyor. Bulunduğum ortamda akıllı TV yok yoksa deneyecektim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230305-225318_Chrome.png
    Screenshot_20230305-225318_Chrome.png
    69 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20230305-225323_Smart View.png
    Screenshot_20230305-225323_Smart View.png
    59.2 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20230305-225331_Smart View.png
    Screenshot_20230305-225331_Smart View.png
    31.9 KB · Görüntüleme: 8
Etiketler
android rom indir noble 2a noble 2a rom noble android 12 rom noble rom indir note 9 rom indir s9 rom indir samsung rom
Üst Alt