Noble Rom - Tecrübe Aktarım Alanı

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 1,566

CaN

admin
Tepkime
4,688
Noble 2.b yi bir hafta kadar deneyimlerim sonucunda; parmak izi geç açılması yer yer can sıkıcı olabiliyor, fakat en geç 1-2 saniye arasında yine de açılıyor. Kamera ince ayarı muhteşem olmuş bu romun noble 3.4 de kullandım bu açık ara daha sorunsuz ve daha iyi. Evolution romun da en son sürümü kullanmış biri olarak bu rom (Noble 2.b) daha stabil geldi. Fakat evolation rom daha kişiselleştirilebilir halde bu rom ise daha orijinale yakın ve daha düzgün, sorunsuz bir rom olmuş. Bir kaç rom daha denedim fakat Noble 2.b açık ara en stabili gibi geldi bana ve root konusunda evolation gibi sorunsuz çalışıyor fakat şarj süresi ondan çok daha iyi ve sistem ince ayarlarmasına daha fazla izin veriyor.
Stok Rom ile aynı ayarda ama daha iyi olarak inşa ediliyor Noble Rom. Deneyimlerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim dostum.

Tepkime
42
Stok Rom ile aynı ayarda ama daha iyi olarak inşa ediliyor Noble Rom. Deneyimlerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim dostum.
Geçen günlerde noble 2.b romdan sıkıldım ve "Acaba stok romdan ne kadar overclock yapabilirim?" diye biraz araştırayım dedim. Twrp üzerinden white wolf kernellerini denedim (WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.026 ve WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.011) . WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.026 daha stabil geldi. Bu kernel üzerinde Geekbench'in Opencl ve Vulkan testlerinde 4500-4600 cıvarı puanlar almasına ragmen psp emulator oyunlarında performans düşüşü yapmasından dolayı (2 fps ye kadar oyunlar düştü) tekrar noble 2.b rom yüklemeye karar verdim. Twrp üzerinden romu aktardım ve data,odm,internal storage sekmelerine wipe yaptım, no deploat clean install ve kernel manageri yükleme, magisk kur dedim. Kurulumdan sonra bir tuhaflık sezdim, telefonumu ayarlar telefon hakkında kısmında note 9 olarak, geekbenchte note 10 lite olarak algılayıp kernelde noble 3.3 sürümünü yüklemişti. Magiskte bir sorun yoktu ve psp emulatorde gta vice city stories te bile 30 35 fps arası kesintisiz veriyor, kernel sürümünü de 4.9.219 noble 3.3 e yükseltmiş fakat yapım numarası olarak Noble2.bf_n975fxxs8hwc3 olarak gözüküyordu. 4840 puan olarak gözüküyor. Bu durumun sebebini merak ettim ve sizlerle paylaşmak istedim.

CaN

admin
Tepkime
4,688
Geçen günlerde noble 2.b romdan sıkıldım ve "Acaba stok romdan ne kadar overclock yapabilirim?" diye biraz araştırayım dedim. Twrp üzerinden white wolf kernellerini denedim (WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.026 ve WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.011) . WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.026 daha stabil geldi. Bu kernel üzerinde Geekbench'in Opencl ve Vulkan testlerinde 4500-4600 cıvarı puanlar almasına ragmen psp emulator oyunlarında performans düşüşü yapmasından dolayı (2 fps ye kadar oyunlar düştü) tekrar noble 2.b rom yüklemeye karar verdim. Twrp üzerinden romu aktardım ve data,odm,internal storage sekmelerine wipe yaptım, no deploat clean install ve kernel manageri yükleme, magisk kur dedim. Kurulumdan sonra bir tuhaflık sezdim, telefonumu ayarlar telefon hakkında kısmında note 9 olarak, geekbenchte note 10 lite olarak algılayıp kernelde noble 3.3 sürümünü yüklemişti. Magiskte bir sorun yoktu ve psp emulatorde gta vice city stories te bile 30 35 fps arası kesintisiz veriyor, kernel sürümünü de 4.9.219 noble 3.3 e yükseltmiş fakat yapım numarası olarak Noble2.bf_n975fxxs8hwc3 olarak gözüküyordu. 4840 puan olarak gözüküyor. Bu durumun sebebini merak ettim ve sizlerle paylaşmak istedim.
Siz üst düzey olarak verim almak istiyorsunuz 😊 bende ise durum ayrı bende daha uzun şarj süresi için genellikle stabil kullanıyorum. Noble 2B Rom ve Noble 3.5 kernel benim isteklerimi daha iyi karşılıyor. Şarj durumu nasıl denemiş olduğunuz kernel lerde?
Şuan Noble 2B kullanıyorum.

Tepkime
42
Kesinlikle hocam :) . Noble 2b romunda bence kendi kerneli iyi Thunder Tweaks 9810 kernel yönetici uygulama ile işlemci(cpu) ve ekran kartı (gpu) ayarlarından power save yi seçebilirsiniz ya da erişecegi maksimum frekansı kısabilirsiniz ve bunlarla beraber gereken işleri uyanık işlemcilere gönderme seçeneğini ve kernel tunableleri de seçerseniz şarjı rahat bir gün gider. Benim gerçekten zorlayıcı kullanımımda bile 13 saat kadar gitti şarjı . Ama whitewolf kernellerde iyi iş çıkartıyor şarj konusunda özellikle WHITE.WOLF.ONEUI.UNI.Q.026 kerneli stok romla güzel çalışıyor.

Etiketler
noble noble rom noble rom kernel noble rom yardım note9 rom s9 rom samsung rom
Üst Alt