Rom Samsung Galaxy Note 20 Ultra Rom (SM-N985F - SM-N986B) | Android 14 OneUi 6.0 - VulCan Rom Versiyon 1.1.0

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 2,515

CaN

admin
Tepkime
4,767
1000044635.png

Arkadaşlar bildiğiniz üzere artık Samsung Galaxy Note 20 Serisi cihazlarada Android Sürüm yükseltme adına yazılım güncellemsi gelmeyecek. Android Sürümü 13 ve OneUI 5.1 de kaldı malesef. Böyle bir cihaz için Android 14 sürüm geçiş programına dahil edilmemsi iyi olmadı ve bu nedenle uzun zamandır incelediğim ve araştırdıgım bir rom buldum ve bugün itibariyle bu Romu kurdum ve denemeye başladım. Roma daha fazla hakim olup kurulum adımlarını sizlere daha net anlatacagım ve sizlerde bu romu kullanacaksınız.

Herkese merhaba, btchdRPR Rom'un devamı olan Vulcan ROM'un uzun zamandır beklenen çıkışını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Vulcan ROM, Note 20 serisi için özel olarak tasarlanmış bir One UI 6 Versiyonunu destekleyen özel bir custom Rom.

Ufak bir hatırlatma yaomak istiyorum, bu rom şu anda yalnızca Samsung Galaxy Note 20 Ultra serisi için mevcuttur. Ben düzeltmeler yayınladıkça, hataları düzeltmek için kılavuzlar edindikçe, yayın öncesi yapıları ve güncellemeleri yayınladıkça ve ROM'un güncellenmesi konusunda desteğe ihtiyacınız buradan bizlere yorum olarak iletebilirsiniz. Ayrıca Rom Geliştirici Arkadaşımızın Kanalına dahil olmanız da katkı sağlar.

Uyarı : Yalnızca Exynos, Snapdragon desteği yoktur.

1000045180.png
🔰 Rom Özellikleri :
  • Ota uygulaması: ROM'u güncellemenizi ve KernelSU gibi ince ayarları yüklemenizi, önyükleme animasyonunu değiştirmenizi ve daha fazlasını sağlar.
  • Knox Patched: Güvenli bir klasör ve diğer knox korumalı uygulamaları kullanmanıza olanak tanır. Fakat Samsung Pay ve Samsung Pass hariçtir. Bunlar çalışmıyor bulginiz olsun.
  • Cesitli Ek ekran modları.
  • CSC Özellikleri: Tüm CSC'lerde çağrı kaydetmeyi vb. etkinleştirilmiştir. Çoğu dil seçeneği mevcut. Türkçe dil kurulum sonrası doğrudan sizi karşılıyor.
  • S21 Ultra'nın yarı destekli kamera işleme algoritmasına sahiptir. Kamera çözünürlüğü gayet iyi problem yok hatta Fazlası var.
  • SELinux Enforcing: Artırılmış güvenlik önlemleri.
  • Prop Düzenlemeleri Mevcut.
  • Güvenli Ekran Görüntüsü Kısıtlamasını Devre Dışı Bırakma Mevcut.
  • Sahte Şifreleme: ROM'un bankacılık uygulamalarından gizlenmesine yardımcı olur. Böylece Güvenle Kullanabilirsiniz.
  • CloudFlare 1.1.1.1 DNS'yi kullanır. Denedim ve gayet akıcı bir şekilde Ağ hizmetlerini yerine getiriyor.
  • Rom Root Olmadan Kuruluyor. Dilerseniz daha sonra siz Root edebilirsiniz.
  • Android 14 OneUI 6.0 Yapısına sahip neredeyse bütün özellikler mevcut.
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra Android 13 OneUI 5.1 Stok Rom Özelliklerine oranla daha Stabil ve Şarj Durumu daha iyi gidiyor. Kesinlikle çok güzel olmuş bu özellik.
  • Ram Plus Özelliği var Ekstradan bir işlem yapmanıza gerek yok. Tavsiyem Ram Plus Kapatın, Nedeni Şarj durumunu her cihazda olunsuz etkilemesi. Ben kullanmıyorum. Daha önce uzun uzun test ettim ve Şarj durumunu olumsuz etkisi var.
🔰 Rom ile ilgili Kurulum Sonrası Bazı Görseller :

1000045181.jpg1000045182.jpg1000045183.jpg1000045184.jpg1000045185.jpg1000045186.jpg
1000045187.jpg1000045188.jpg1000045189.jpg1000045190.jpg1000045191.jpg1000045197.jpg

⚠️ Uyarılar :
- İşlemleri Yaptıgınız cihazda İMEİ işlemi varsa başlamadan durun. Çünkü imei işlemi görmüş cihazlarda sonrasında sıkıntılar olur ve cihazınızın imei numarası zarar görür arama vs yapamazsınız. Çihazınız şebeke kapsamı dışında kalır.

@Luphaestus Sonsuz Teşekkür Ederim, Böyle Güzel Bir Romu Bizler için Hazırladığı İçin.

°°° Rom Yapımcısı Telegram Kanalları (ingilizce)

CaN

admin
Tepkime
4,767
⚠️ Kurulum Talimatları :

⚠️ 1. Bootloader'ın kilidini açın : Buradaki kılavuzu takip ediniz.
⛔2. Odin ile Flashlayın Pack

Önemli Tavsiye : Bu Custom Rom Yükleme İşlemini Yapmadan Önce benim yaptığım işlem cihazımın STOK Rom Sürümünü Son Çıkan Mart Yamasını indirerek yaptım. OTA üzerinden güncellemeyi alın yada sitesinden cihazınızın orjinal STOK Rom dosyasını bulun ve son çıkan sürümü indirerek ODİN aracılığı ile Yükleyiniz.
  • Cihazınız Ocak Yaması Stok Rom veya daha önceki bir sürümdeyse, Odin'den AP yuvasında flash, Odinpack'i flashlayın.
  • Eğer cihazınız Cihaz Şubat Yamasını veya daha sonraki bir sürümü kullanıyorsa, yamalı vbmeta'yı flaşlamanız ve ardından TWRP kurtarma işlemini yapmanız gerekir.

Önemli Not : Cihazınız Mart yamasını veya daha önceki bir sürümü kullanıyorsa, sitesinden cihazınızın orjinal STOK Rom dosyasını bulun ve son çıkan sürümü MART Tarihli olanı indirerek ODİN aracılığı ile STOK Romu yükleyiniz. Daha Sonra Buradaki Yükleme Adımlarına geçiniz.
Odin Paket N985F Mart

⛔️ 3. Vulcan ROM'u indirin: Vulcan ROM'u şu bağlantıdan indirin:

📥 Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G SM-N986B Rom Dosyası
📥 Samsung Galaxy Note20 Ultra SM-N985F Rom Dosyası

⛔️ 4. KURULUMA BAŞLIYORUZ

⚠️ ODİN ile TWRP ve VBMETA KURMA - TWRP den ROM KURMA AŞAMALARI
Tüm Dosyaları indirdiğimize Göre ilk Yapmamız Gerekenleri Adım Adım Yazmaya başlıyorum.
1- Cihazınızı Mart Stok Rom Güncellediğinizi Varsayıyorum. Bootloader (OEM) Kilidinizi Açtınız ve USB Hata Ayıklamayı açıyorsunuz.
2- Bilgisayarınızdan ODİN Uygulamasını Açınız. Samsung Driver Doyaları falan yüklü olması gerektiğini ututmayınız.
3- Telefonunuzu Bilgisayarınıza bağlayınız. Odin uygulaması Telefonunuz Görecektir.
4- Telefonunuzu Bilgisayar ile bağladıktan Sonra, Power Tuşuna Basarak Kapatınız.
5- Şimdi Telefonu Download Moda Almak için Şarj Göstergesi çıkıp kaybolunca SES + ve SES - tuşlarına aynı anda basılı tutunuz ve karşınıza yeşil ekran Download Mod Gelecek. Bu ekran gelince SES + tuşuna basınız.
6- Artık telefonunuz hazır ve ODİN de cihazınız göründüğünü göreceksiniz.
7- Şimdi ODİN uygulaması araçılığıyla yükleyeceğiniz ilk etapta 2 Adet Dosya olacak ve bunları doğru yerlere yükleniz gerekmektedir. Ayrıca ODİN uygulamasında sol kısımda OPTİONS kısına girin ve AUTO REBOOT seçeneğindeki işareti muhakkak kaldırınız.
8- ODİN Uygulamasından Yükleyeceğimiz Dosyaları:
--- AP KISMINA : TWRP İMAJ Dosyasını Seçiniz
--- CP KISMINA : Mart : SM-N985F ODİNPAKET yada Ocak : SM-N986B VBMETA yada Şubat Sonrası : SM-N986B VBMETA dosyalarından size en uygun olan hansiyse onu seçin yükleyin. Benim cihazım SM-N985F olduğu için ve MART Güncellemsine sahip olduğu için ben ODİNPAKET yazan dosyayı kullanıyorum. Zaten aşağıda paylaştığım görsele bakaran anlayabilirsiniz.
odin-1.png

9- Start tuşuna bastığınız andan itibaren--- PASS --- yazana kadar bekleyiniz. Eğer --- PASS --- yazmadıysa bir yerde yanlış yapılan bir işlem var. Dosyalar yanlış olabilir, Ayarlar yapılmamış olabilir, Bootloader (OEM) açık olmayabilir, USB Driver Sorunları olabilir yada telefon ile bilgisayarınız arasındaki USB kablosundan kaynaklı olabilir. --- PASS --- dediğini varsayarak yükleme adımlarına yeniden devam ediyoruz.
10- --- PASS --- Yazdı ve yükleme işlemi bittiğine göre artık telefonumuzu TWRP Bölümüne alabiliriz.
11- TWRP ekranına geçiş için Download Mod dan çıkmak için SES - ve POWER tuşlarına basılı tutunuz.
12- Telefon Siyah Ekran olur olmaz POWER ve SES + tuşuna basılı tutunuz. Bu kısımlar önemli adımları yapmadan okuyunuz. Adımlar esnasında okumaya fırsatınız olamayabilir.
13- Karşınıza TWRP Ekranı Geldiğini varsayarak şimdiki işlemimiz TWRP Uygulamasına Reset Atma işlemi olacak.
14- TWRP Reset Atma işlemi için WİPE yazan kısma giriş yapınız, FORMAT DATA kısına geliniz, çıkan kısıma YES yazınız, Sağ alttaki tik işaretine tıklayınız.
15- ADVANCED WİPE yazan kısıma geliniz. Bunu ben CUSTOM ROM yükleme işlemlerinden önce muhakkak yaparım. Verileri silme işlemi. Aşağıdaki Resimde yer alan kısımları seçerek silme işlemini yapınız. Hepsi olmayabilir siz aynıları varsa seçip silme işlemini yapınız. Seçim Sonrası aşağıdaki barı kaydırınız.
16- Artık ROM Kurulum Adımına geldik. ROM kurulumuna geçmek için ilk ekrana geliniz.,
17- INSTALL yazan kısma tıklayınız ve telefonunuzda ROM dosyasını nereye koyduysanız yüklemek için seçiniz. Benim cihazımda Hafıza Kartı Mevcut ve orada duruyor eğer sizde Hafıza Kartı yoksa Bilgisayarınızdan dahili depolamaya atınız şimdi. Kopyalama işlemi bitince cihazınızda görünecek ve oradan ROM Dosyasını Seçiniz ve Barı Kaydırınız.
18- Yükleme işlemi biraz uzun sürecektir endişelenmeyin. İşlemler bittikten sonra ana ekrana geliniz ve REBOOT tışına basarak SYSTEM seçeneğine tıklayınız.
19- Telefonunuz yeniden başlayacak ve Kurulum için kendini hazırlayacak.
20- Karşınızda ilk olarak Dil Seçme Ekranı geldiğine göre işlemlemleriniz bitti. VulCan Rom Hayırlı Olsun.

⚠️ VULCAN ROM YÜKLENDİ TELEFON AÇILDI SONRAKİ YÜKLENECEK DOSYALAR

🗃 1 - TWRP den Yüklemeniz Gereken Modüller:
📥
DiscoveryName-TWRP.zip Dosyasını Kuracaksınız.
📥 BluetoothLibraryPatcher-TWRP-2.6.9.zip Dosyasını Kuracaksınız.
📥Magisk-TWRP.zip Eğer Magisk Kurmak isterseniz ki kurmanızda gerekmektedir. Magisk Kök Dosyasını Flashlayınız.

🗃 2 - KernelSU yada Magisk den yüklemeniz Gereken Modüller:
Magisk Kurdugunuzu varsayarak, Ağıda Magisk ile yükleyeceginiz dosyaları aşağıda paylaştım.
📥 KNOXPATCH (magisk).zip Dosyasını Modül Kısmından Yükleyiniz.
📥 PlayIntegrityFix_v15.9.7-masik.zip Dosyasını Modül Kısmından Yükleyiniz.
📥 Zygisk-Next-1.0.3-287-bd5b40a-release-magisk.zip Dosyasını Modül Kısmından Yükleyiniz.
📥Samsung Health Security Dosyasını Modül Kısmından Yükleyiniz.

Not : Magisk Kurarsanız KernelSU kurmanıza Gerek yok. Tavsiyem ben Magisk Kuruyorum. Sizinde Magisk Kurmanızı Tavsiye ederim.

AŞAĞIDAKİ DOSYALAR ZATEN KONU İÇİNDE UYGUN YERLERDE SİZLERE VERİLDİ.

Ekli dosyalar

• N986B-Ocak-OdinPaket.tar
    76.8 MB · Görüntüleme: 22
  • N986B-Subat-VBMETA.tar
    11.5 KB · Görüntüleme: 25
  • DiscoveryName-TWRP.zip
    943 KB · Görüntüleme: 15
  • BluetoothLibraryPatcher-twrp-2.6.9.zip
    2.9 MB · Görüntüleme: 13
  • Magisk-TWRP.zip
    11.9 MB · Görüntüleme: 22
  • KNOXPATCH (magisk).zip
    6.6 MB · Görüntüleme: 35
  • PlayIntegrityFix_v15.9.7-masik.zip
    206.1 KB · Görüntüleme: 14
  • Zygisk-Next-1.0.3-287-bd5b40a-release-magisk.zip
    1.7 MB · Görüntüleme: 14
  • Samsung Health Security Props.v.1.0.zip
    14.5 KB · Görüntüleme: 18
  • twrp-3.7.0_11-0-c2s.img-ODİN.tar
    55 MB · Görüntüleme: 29

CaN

admin
Tepkime
4,767
1000045201.jpg

VulCan Rom Uygulama Erişim Uygulamasını Cihazınıza Yüklemek için Aşağıda verdiğim Dosyayı TWRP aracılığı ile Cihazınıza Flashlayınız.
- Bu uygulama sayesinde Gelen Güncellemeleri Yapabilirsiniz.
- Bu yüzden bütün işlemler bittikten Somra bu dosyayı yüklemeyi unutmayınız.​
1000045199.jpg1000045200.jpg

Ekli dosyalar

• ota.zip
    5.6 MB · Görüntüleme: 54
Tepkime
21
Thank you for covering Vulcan ROM! Your post is great!

If you have any questions or encounter any issues, please do not hesitate to contact me here or on Telegram. I'll be more than happy to help!

Ps if your Note 20 isn't supported by Vulcan ROM, reply with your model name, and ill concider supporting it!

CaN

admin
Tepkime
4,767
Thank you for covering Vulcan ROM! Your post is great!

If you have any questions or encounter any issues, please do not hesitate to contact me here or on Telegram. I'll be more than happy to help!

Ps if your Note 20 isn't supported by Vulcan ROM, reply with your model name, and ill concider supporting it!
🥰 Thank you very much for presenting this Rom to us, brother. I will support this beautiful work you have always done in Turkish in Türkiye with my shares. 🤩

Tepkime
4
Elinize sağlık hocam 🙏🙏

• Beğen
Tepkiler: CaN
Tepkime
1
Muazzam bir anlatım yapmışsın dostum. Ilk fırsatta bu Romu bende yükleyeceğim. Sende uzun süredir arıyordun sonunda bulmuşsun, hayırlı olsun.
Artık Samsung Galaxy Note 20 Ultra da Android 14 olacak bu çok iyi ya...

• Beğen
Tepkime
4
  • Beğen

CaN

admin
Tepkime
4,767
Muazzam bir anlatım yapmışsın dostum. Ilk fırsatta bu Romu bende yükleyeceğim. Sende uzun süredir arıyordun sonunda bulmuşsun, hayırlı olsun.
Artık Samsung Galaxy Note 20 Ultra da Android 14 olacak bu çok iyi ya...
Hepimiz adına bu rom çok güzel oldu. Özellikle Samsung Galaxy Note 20 Ultra Kullanan Kullanılar için bulunmaz bir velinimet :) kardeşim.

Etiketler
samsung galaxy note 20 ultra 2024 custom rom samsung galaxy note 20 ultra android 14 rom samsung galaxy note 20 ultra custom rom samsung galaxy note 20 ultra oneui 6.0 rom samsung galaxy note 20 ultra rom samsung galaxy note 20 ultra rom indir vulcan rom vulcan rom - one ui 6 port
Üst Alt