Nasıl Yapılır - Mobil

iPad ve iPad PRO ile Ekran Görüntüsü Alma

iPad ve iPad PRO ile Ekran Görüntüsü Alma

Akıllı telefonlarda olduğu gibi tabletlerde de ekran görüntüsü alma özelliği bulunmaktadır. Bu yazımızda iPad, iPad Pro 2018, iPad Pro 2017 ve daha eski iPad modellerinde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatacağız.

iPad Pro 2018 ile Ekran Görüntüsü Alma

Apple’ın bu yıl satışa sunduğu iPad Pro 2018’de Home (Ana Ekran) tuşu olmadığı için diğer iPad modellerinden farklı şekilde ekran görüntüsü alınmaktadır. iPad Pro 2018 ile ekran görüntüsü almak için ekranın üst köşesinde yer alan Güç Düğmesine ve ekranın sağ tarafında yer alan Ses Açma düğmesine aynı anda basın. Ekranda beyaz bir parlama ile deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

ipad

iPad, iPad Pro 2017 ve Daha Eski iPad Pro’da Ekran Görüntüsü Alma

iPad, iPad Pro 2017 ve daha eski iPad Pro modellerinde ekran görüntüsü alma işlemi aynı şekilde yapılmaktadır. Bu modellerde ekran görüntüsü almak için Güç Düğmesine basılı tutup hemen ardından Home (Ana Ekran) tuşuna basın ve her iki tuştan elinizi kaldırın. Güç Düğmesi ve Home tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda yanlışlıkla Siri‘yi etkinleştirebileceğiniz için yukarıda anlattığımız şekilde daha rahat ekran görüntüsü alabilirsiniz.

ipad

iPad ve iPad Pro ile çektiğiniz ekran resimlerine, Fotoğraflar uygulamasından erişebilirsiniz. Fotoğraflar > Albümler > Ekran Resimleri yolunu izleyerek çektiğiniz tüm ekran resimlerini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu